2024 Fethiye At Binme Fiyatları

fethiye at turu fiyatları

Günümüzde en farklı ve eğlenceli aktivitelerden birisi de at biniciliğidir. Bu sebeple Fethiye at binme fiyatları sıklıkla gündeme geliyor. Sıcak havalarda geleneksel tatilin mottolarından sıkılan tatilciler farklı bir eğlence arayışı içerisine giriyor. Bunun için Ölüdeniz ve Fethiye’de sınırsız alternatif mevcut. At turu da bunlardan birisi.

At ile insanoğlu arasındaki ilişki binlerce yıl öncesine dayanır. Hatta tarih arenasında insanlığın gelişimine katkı sunan yegâne hayvan dersek abartmış olmayız. Avcı toplayıcılıktan tarım devrine geçiş, atların sayesinde oldu. O tarihlerden itibaren ise insan ve at arasındaki bağ hep korundu. Günümüzde de durum böyle. Atları sevmek, onlarla konuşmak ve hatta binip dörtnala koşmak herkesin hayali. Bu hayalin gerçekleşmesi için de Fethiye harika bir cazibe merkezi.

Eğer siz de at binmeyi seviyorsanız kesinlikle bu aktiviteyi yerinde deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz. Ortalama 3 saat süren turda harika bir rota sizleri bekliyor. Hem farklı bir deneyime imza atıyorsunuz hem de doğanın kalbinde müthiş bir zaman geçiriyorsunuz. Üstelik tüm bunlar gayet makul ücretlere. 2024 yılında Fethiye at binme fiyatları değişkenlik gösterse de genel ortalama 1,200 ila 1,600 TL arasında. Net bir bilgi ise ancak iletişime geçildiğinde mümkün oluyor.

fethiye-at-binme-fiyatlari-1
2024 Fethiye At Binme Fiyatları

Fethiye At Turu Fiyatları

At turları, atlar ile belli bir rota üzerinden ilerlenmesine verilen isim. Bölgede bu tür turlar için birbirinden güzel rotalar mevcut. Doğanın kalbinde bu özel canlılar ile harika vakitlere tanıklık etmek mümkün. Tura başlamadan önce profesyonel biniciler tarafından kısa bir eğitime tabi tutuluyorsunuz. Temel eğitimin ardından yine gözetim altında turları gerçekleştiriyorsunuz. 7’den 70’e herkes bu aktiviteye katılabilir. 2024 fiyatlarındaki makullükte buna olanak tanıyor.

Fethiye at binme fiyatları 2024 senesinde farklılık gösterse de firmaların genel bir ortalaması var. Sezon başı olarak 1,200 ila 1,600 TL civarında bir fiyat görülse de sezon içi bu oranlarda değişkenlik görülebilir. Bu sebeple her zaman için erken rezervasyona yönelmekte fayda var.

Fethiye At Çiftliği

At çiftlikleri sadece atlara binmeye sevenler için değil aynı zamanda bu güzel canlıları yakından görmek, onları sevmek için harika bir alternatif sunuyor. Fethiye’de de bu konuda müthiş çiftlikler mevcut. Bunlardan önce çıkan ve makul fiyatlı olanları şu şekilde:

  • Desperado Ranch At Çiftliği
  • Cavalier Ranch At Çiftliği
  • Family Horse At Çiftliği

At biniciliği dışarıdan bakıldığında bireyleri tedirgin edebiliyor. Daha önce bu sporu yapmamış kişiler, becerememekten korktukları için çekincelere sahip olabiliyor. Oysa at turlarına katılmak için deneyimli ya da profesyonel binici olmanıza gerek yok. Kronik sağlık problemi bulunmayan herkes gönül rahatlığıyla aktiviteye katılabiliyor. Peki Fethiye at binme fiyatları 2024 yılında ne kadar oldu? İşte detaylar…

fethiye-at-binme-fiyatlari-2
Fethiye At Çiftliği

Fethiye Denizde Ata Binme

At binmek isteyenler için turların dışında harika bir alternatif daha var. O da denizde ata binmek. Sahillerde bulunan özel atlar, her yıl yüz binlerce turiste unutmayacakları bir deneyim yaşatıyor. Atın üzerine çıktığınızda, at sahibi sizleri yönlendiriyor. Böylelikle iyi bir deneyim yakalayabiliyorsunuz. Üstelik güzel fotoğraflar ile anı ölümsüzleştirmeniz mümkün.

Fethiye at binme fiyatları 2024 hakkında net bir bilgiye kavuşmak isterseniz SKY Fethiye iletişim hattı üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Ekiplerimiz sizlere en güncel ve bütçe dostu fiyatları sunuyor. Ayrıca tatil planlarınızın arasına bu özel aktiviteyi ekleyerek farklı ve bir o kadar da eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Şimdiden sizlere keyifli bir tatil diliyoruz.

2024 Yılında Fethiye’de Ata Nasıl Binilir?

At biniciliği, Türk toplumunun genlerine işleyen kültürel bir yaklaşımdır. Spor aktivitesi olsa da insana huzur veren, rahatlatan ve hafifliği hissettiren bir yapısı vardır. Fethiye tatilinde bireyler en az 1birkaç saatini ayırarak hem at biniciliğinin keyifini sürebilir hem de yeni yerler keşfetmenin hazzını yaşayabilir. Peki ama Fethiye’de ata nasıl binilir?

SKY Fethiye öncülüğünde gerçekleşen at binme aktivitesi, bu aktiviteye özel yetiştirilmiş atlar tarafından gerçekleşiyor. Tamamen güvenli ve uysal atlar üzerinde, belirlenen parkur üzerinde süreç devam ediyor. Manzarası, lezzet konaklamaları ve keyifli sohbetlerin yaşandığı bu aktivite her yaştan birey için eşsiz bir fırsat. Hemen şimdi 2024 yılının erken rezervasyonlarından faydalanabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Bayram Tatilinde En Gözde Tatil Yerleri 2024