Babadağ Yamaç Paraşütü

Babadağ, Fethi̇ye’ni̇n ve yöreni̇n en yüksek bölgesi̇ olmasinin yani sira yamaç paraşütü yapilabi̇len hari̇ka bölgelerden bi̇r tanesi̇di̇r.
dağin her noktasinin ormanlarla kapli olmasi görsel açidan kusursuzluğu ortaya çikarirken doğanin i̇nsanoğluna sunduğu eşsi̇z güzelli̇kleri̇ de gündeme geti̇ri̇r. fethi̇ye’de yamaç paraşütü yapmak ve sky fethi̇ye ayricaliklarindan faydalanmak i̇çi̇n tek yapmaniz gereken uygun bi̇r dönemde babadağ’dan aşaği süzülmek i̇çi̇n rezervasyon yapmak! profesyonel eği̇tmenleri̇mi̇z eşli̇ği̇nde göklerde süzülmeni̇zi̇ ve aşağidaki̇ güzelli̇kleri̇ canli canli i̇zlemeni̇zi̇ sağliyoruz! unutulmaz bi̇r deneyi̇me hemen kapi aralayin!

Yamaç Paraşütü Detayları

1700 Metre Güney Pisti
1800 Metre Batı Pisti
1900 Metre Kuzey Pisti
1200 Metre Güney Pisti

Yamaç paraşütü pistleri arasında en çok tercih edilen seçenek 1700 metrelik Güney Pistidir. Babadağ’da 1700 metre yüksekte bulunan Güney Pisti’ne araçlarınız ya da minibüslerle ulaşabilirsiniz. Ancak yolun yapısı nedeniyle Fethiye’den kalkan minibüsleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Nisan ve Ekim ayları arasında gerçekleştirilen uçuşlar için zirvenin kar durumu dikkate alınır. Kar varsa 1200 metre Güney Pistinde uçuşlar gerçekleştirilir.