Babadağ’da Ne Yapılır? | 5 Harika Aktivite

babadagda-ne-yapilir-2

Babadağ, Akdeniz ve Ege denizinin kesiştiği bir nokta yer almaktadır. Turizm yoğun olduğu için Babadağ’da ne yapılır? sorusu yaz aylarında çok sık gündeme gelmektedir. Evet, yazın çok aşırı bir yerli yabancı turist akınına uğruyor dağ. Fakat kış aylarında da büyüleyici özelliklere sahip. Eğer yakın zamanda yolunuz Fethiye Ölüdeniz bölgesine düşecek olursa Babadağ’a gelip mutlaka yapmanız gereken şeyleri listeledik.

YouTube video

Babadağ’da birbirinden ayrı yüksekliğe sahip 3 zirve vardır. En yüksek rakıma sahip tepesi ise 1,969 metre olarak ölçüldü. Özellikle bitki çeşitleri bakımından çok çeşitliliğe sahip dağ oluşuyla bilinir. Zirvesi ile deniz arasındaki mesafe ise yaklaşık 5 kilometre kadardır. Bu da yamaç paraşütü için bölgeyi eşsiz güzellikte ve özellikte kılıyor. Dünyada paraşütle atlama konusunda meşhur fakat sadece bununla sınırlı değil özellikleri. Daha başka yapılacağınız harika keyifli şeyler var.

Babadağ’da ne yapılır? Fethiye tatilinizde günübirlik güzel bir süreç ekleyebilirsiniz. Kimi zaman otel konseptli tatiller bir süre sonra sıkıcı olabiliyor. Şehrin ve bölgenin gezilip görülmesi gereken yerlerine ve aktivitelerini deneyimlemeye ihtiyaç duyuyor insan. Babadağ bu konuda size güzel bir geçirme imkanı sunuyor kesinlikle. Yazının devamında bunlara bakacağız. Eğer şimdiden tatil planlamalarınızı yapıyorsanız bu yazımızdaki önerileri göz önünde bulundurabilirsiniz.

babadagda-ne-yapilir-1
Babadağ’da Ne Yapılır?

Babadağ’da Yapılacaklar Listesi

Babadağ 2000 rakımlı ve denize 5 kilometre mesafeli zirvesiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Ama daha önce gelmeyenler burayı sadece yamaç paraşütü için kullanılacak bir yer zannediyor. Evet, tandem uçuş aktivitesinde dünyanın en popüler pisti. Gelmişken bunu denemelisiniz. Fakat buna ek olarak yapabilecekleriniz de var. İşte Babadağ’da ne yapılır? sorusunun cevabı…

Babadağ’da Yamaç Paraşütü Yapılır

Elbette Fethiye Ölüdeniz bölgesine tatile gelip de yamaç paraşütü yapmadan dönmek olmaz. Artık bölge ile tamamen iç içe geçmiş, özdeşleşmiş bir aktivitedir tandem atlayış. İdeal rüzgarı, harika pist yapısı, uzman pilotları, profesyonel uçuş okulları ile bu aktiviteye en iyi alternatifi oluşturan bir bölge diyebiliriz. Birden fazla atlayış pisti var. Aşama aşama uçuşlar gerçekleştiriliyor. Belli bir ücret karşılığında yaklaşım 35 dakika havada kalıyorsunuz. Uçuş ücreti ise 150 dolar olarak belirlendi SKY Fethiye markasında.

Yamaç paraşütü 7’den 70’e herkesin gönül rahatlığıyla katılabileceği ve sorunsuz bir şekilde eğlenebileceği bir süreçtir. Pilot dahil olmak üzere bir kişi olarak toplamda 2 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Türkiye’deki cennet tatil bölgesi olan Fethiye’ye gelmişken kesinlikle bunu deneyimlemelisiniz.

Babadağ’da Yamaç Paraşütü Hangi Firma ile Yapılır?

Babadağ’da yamaç paraşütü SKY Fethiye uçuş okuluyla yapılır. Bölgenin en güvenilir ve prestijli firmaların başında gelir. 20 yılı aşkın sürede on binlerce uçuş gerçekleştirdik ve günümüzde hız kesmeden atlayışlarımıza devam ediyoruz. Rezervasyon yaptırmak isteyen bireyler tüm iletişim kanallarımızı kullanabilir. Güzel bir uçuş süreci diliyoruz.

Babadağ’da Paraşütle Atlamak İçin Ne Yapmalıyım?

Öncelikle gelmeden önce rezervasyon yaptırmalısınız. Doğrudan çıkıp da atlama istekleri çoğu zaman olumlu karşılanmıyor. Zira sezonda çok yoğun bir uçuş takvimi oluyor. SKY Fethiye Whatsapp hattını kullanarak bilgilerinizi iletebilirsiniz.

Babadağ’da Teleferiğe Binilir

Babadağ zirvesine ulaşım için iki yol var. Biri araç diğeri de teleferiktir. Yazın yamaç paraşütü için her gün binlerce kişi bu teleferikle akın ediyor. Ama sizin böyle bir niyetiniz yok ise, yani paraşütle atlamaya katılmayacaksınız bile birkaç saatlik bir teleferik turuna çıkabilirsiniz. Zira manzarası oldukça güzel ve keyiflidir. Özellikle zirveye yaklaştıkça göze değen deniz manzarası insanı büyüleyecek niteliktedir. Babadağ’da ne yapılır? sorusunun ikinci yanıtı kesinlikle teleferik turudur.

Babadağ’da Teleferiğe Binmek Paralı mı?

Evet, Babadağ’daki teleferiğe ücret karşılığı binilmektedir. Ama bütçe zorlayacak bir bilet fiyatı yok. Ayrıca öğrenci ve öğretmenlere indirim de uygulanmaktadır. 50-100 TL vererek güzel bir saat geçireceğiniz kesin. Kesinlikle planlarınız arasına bunu da ekleyin.

Babadağ’da Konsere Gidilir

Babadağ’a her yıl on binlerce kişinin çıkmasından bahsediyoruz. Böylesine bir yoğunluğun olduğu alanda elbette eğlence olmadan olmaz. 1200 rakımlı pistinde her yaz harika festivaller ve konserler düzenlenmektedir. İsterseniz bu konserlerde ünlü sanatçıların performanslarıyla eğlenebilir ve sonrasında paraşütle atlayarak Ölüdeniz’e inebilirsiniz. Dilerseniz de sadece konserler için gelip geri dönebilirsiniz. Her halükarda eğlenen taraf olacağınız kesin.

babadagda-ne-yapilir-3
Babadağ’da Ne Yapılır?

Konserler Babadağ Teleferik Sahnesi adı verilen özel bir alanda gerçekleştiriliyor. Her sene 20’den fazla sanatçı bu sahnede eşsiz performanslarıyla on binleri coşturuyor. Etkinliklerin kimi gündüz kimi ise gece olmaktadır. 2022 yılındaki takvimi merak ediyor olabilirsiniz. Eğer detaylara erişmek istiyorsanız Babadağ Festival 2022 yazımıza mutlaka göz atmalısınız. Harikulade isimler ve şovları var. Ayrıca Fethiye Etkinlik Takvimi 2022 başlığımızda da tüm bölgedeki etkinlikleri listeledik. Kesinlikle ilginizi çekecek organizasyonlar var.

Babadağ Konserleri Ücretli mi Oluyor?

Evet, Babadağ konserlerin ücretli katılım gerçekleştiriliyor. Öncesinde bilet satın almanız gereklidir. Paraşütle atlamak isteyen müşterilerimize bu konuda da yardımcı olmaktayız. Rezervasyon sırasında taleplerinizi iletebilirsiniz.

Babadağ’da Yemek Yenir

Çoğu kişi bilmese de Babadağ zirvesinde harika lezzetler tüketebileceğiniz bir mekan var. Babadağ 1700 Grill & Bar adlı bu işletme gerek yemekleri gerekse de kahvaltısı harikulade bir yer demek mümkün. Gün boyu hizmet var ve dileyen alkollü içecekler ile eşsiz manzaranın keyfini ikiye katlıyor. Akdeniz, Türk mutfağı kadar mangal ürünleri de çok sevilmektedir.

Babadağ’da ne yapılır? diyenler için yemek yemeyi ve manzaranın keyfini çıkarmayı öneriyoruz. Burada yenilen menülerin fiyat aralığı 90 ila 100 TL aralığında oluyor. Elbette alkoller de ekstraya girmektedir. Burası sadece yemekleriyle değil, aslında o eşsiz doğa ve Ölüdeniz manzarasıyla meşhur. Özellikle gün batımı vakitlerinde gökyüzünde oluşan harika renk tonları insana terapi gibi geliyor. Buna bir de havada süzülen onlarca paraşüt eklenince ortaya tablolardaki gibi bir manzara çıkıveriyor. Bize göre Fethiye Ölüdeniz tatilinde mutlaka bir gün Babadağ’a çıkılmalıdır. Yoksa kesinlikle çok şey kaçırılmış olacak. Demedi demeyin.

Babadağ’da Yemekler Pahalı mı?

Elbette turizm bölgelerinde günümüzde artık uygun fiyatlı menüler ve yemekler bulmak neredeyse imkansız bir hale gelmiş durumda. Babadağ 1700 Grill & Bar işletmesinde de menülerin çok makul olduğunu söylemek zor. Ortalama 90 – 100 TL’den başlıyor sunumlar. Seçimlerinize göre de bu rakamlar 250 – 300 TL’yi bulabiliyor. Alkollü içeceklerin de ücretleri ortalamanın biraz üstünde. Bu bilgiyi göz önünde bulundurarak gelmenizde fayda var.

Babadağ’da Fotoğraf Çekilir

Son olarak fotoğrafçılara güzel bir haber verelim. Zira Babadağ’da fotoğraf çekmek için harika lokasyonlar var. Özellikle de günün belli vakitlerinde gökyüzündeki ışıklar bir fotoğrafçının tam da hayal edebileceği bir seviyeye ulaşmaktadır. Ayrıca dünyanın her yerinden yamaç paraşütüyle atlayanları güzel Ölüdeniz manzarasına karşı yakalamak için fotoğrafçılar akın ediyor burada. Hangi saatlerin ideal olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu konuda tavsiyemiz gün batımı dönemidir. Işığın ve görüntü temizliğinin en güzel olduğu günün saatidir. Ayrıca imkanınız olursa gün doğumu da çok güzeldir Babadağ zirvesinin.

 

İlginizi çekebilir: Muhafazakar Yamaç Paraşütü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir