Bodrum Yamaç Paraşütü | 2024 Fiyatları

bodrum-yamac-parasutu

Bodrum yamaç paraşütü turlarına katılmak isteyen yerli ve yabancı turistler için bu aktivitenin nerede yapılacağı önemli bir konu. Yaz aylarında sıcaklar gelip çattığında sahiller insanlar ile dolup taşıyor. Güneşin tadını bakir kumsallarda çıkarmak isteyenler Bodrum sahillerine akın ediyor. Gündüz kadar gece hayatı da oldukça renkli bu bölgede. Fakat burada eğlence sadece müzik, dans, deniz ve güneş değil. Aynı zamanda birçok adrenalin aktivitesi seçeneğine de sahip.

Muğla’ya bağlı bu şirin belde, kış aylarında sakin ve dingin bir havaya bürünüyor. Fakat havalar ısınmaya başladığı dönemde yerli ve yabancı turistler bölgedeki beş yıldızlı otellere tatil yapmaya geliyor. Elbette şehrin her bir noktası cennet. Dinlenmek, huzur bulmak için çok seçeneği var. Fakat insan bazen tatil sürecinde farklı bir şeyler yapmak istiyor. Özgün ve adrenalin dolu aktivitelere katılmak bu isteklerin başında gelmektedir. Bodrum yamaç paraşütü işte tam da bu noktada öne çıkıyor. Peki ama nerede yapılabilir? Sizlere bu kapsamda detaylı bir yazı derledik. Keyifli okumalar dileriz.

Bodrum Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Bodrum’da yamaç paraşütünün nasıl yapılacağı merak konusu. Zira bölgede bu aktiviteye uygun bir dağ ya da pist yok. Fakat telaşlanmanıza gerek yok. Çünkü buraya çok yakın bir lokasyonda olan Fethiye’de en güzel uçuşları deneyimleme fırsatına sahipsiniz. Günübirlik olarak gidip döneceğiniz bu etkinlikte dilerseniz transfer hizmetlerinden de yaralanabiliyorsunuz.

Bodrum yamaç paraşütü yapmak isteyenler öncelikle SKY Fethiye uçuş okulu ile iletişime geçmesi gerekiyor. Zira Bodrum’daki paraşütle atlama taleplerini sadece firmamız karşılamaktadır. Sonrasında bizlerin sağladığı transfer koşullarından yararlanabilirsiniz ya da kendi aracınız ile gelebilirsiniz. Babadağ pistinden ayaklarınızı yere bıraktığınızda bulutların arasında eşsiz bir deneyime imza atabiliyorsunuz. Üstelik dünyanın en güzel manzaralarından biri olan Ölüdeniz’in üzerinde bir kuş misali süzülüyorsunuz.

bodrum-yamac-parasutu-1
Bodrum Yamaç Paraşütü

Bodrum’da yaşayanlar paraşütle atlama pisti yok diye üzülmesin. Artık ülkenin en güzel pistinden bu aktiviteyi yapma imkanına sahipsiniz. Üstelik bunun için de herhangi bir ekipman satın almanıza ya da kiralamanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken rezervasyon yaptırmak. Sonrasında tüm süreci sizin adınıza SKY Fethiye yönetiyor. İletişim araçlarımız üzerinden detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bodrum’da Paraşütle Atlanacak Yer Var mı?

Paraşütle atlama her insanın hayatında mutlaka deneyimlemesi gereken bir aktivitedir. Özellikle uçmayı çok genç yaşlardan itibaren bir tutku haline dönüştüren bireyler için yamaç paraşütüyle atlamak, günümüzde en kolay ve ulaşılabilir bir spordur. Ülkemiz bu konuda pist zenginliğine sahip. Denizli, Babadağ, Antalya ve birçok yerde harika pistler var. Fakat ne yazık ki Bodrum’da bu aktivitenin gerçekleştirileceği bir zirve yok. Günümüzde Bodrum Yamaç paraşütü talepleri Ölüdeniz bölgesinde karşılanıyor.

Bodrum’da Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

Ülkemizin turizm alanında lokomotif görevini gören Bodrum bölgesi, her yıl milyonu aşkın turiste ev sahipliği yapıyor. Masmavi denizi ve bakir koyları ile her gelen buraya hayran kalıyor dersek abartmış olmayız. Fakat unutulmaz bir tatil için deniz ve kumsaldan çok daha fazlasına ihtiyaç var. Örneğin Bodrum yamaç paraşütü etkinliği gibi… Nerede yapıldığına değinecek olursa Milas bölgesinde bir pist mevcut. Fakat bu spor için çok fazla elverişli olduğunu söylemek mümkün değil. Peki ama o zaman nereden atlayacağız? İşte yanıtı…

Uçmak isteyen Bodrumlular için Milas pisti oldukça yetersiz bir seviyeye sahip. Yaklaşık 400 metre mesafeden yapılan atlayışlar hem kısa sürüyor hem de bu sporun heyecanını karşılayacak süreci içinde barındırmıyor. Nerede yapılır diye merak ediyorsanız yanıtlayalım. Bu konuda en iyi seçenek elbette Fethiye bölgesi. Zira Babadağ pisti dünyanın en güzel ve ihtişamlı pistlerinden biri. 1900 metreden fazla yüksekliğiyle daha atlamadan bulutların üzerinde olduğunuzu rahatlıkla görebiliyorsunuz. Yamaçtan aşağıya kendinizi bıraktığınızda bulutların arasında süzülmenin keyfini çıkarıyorsunuz.

Bodrum Paraşütle Atlamada En İyi Firma

Uçmak heyecan verici olduğu kadar deneyim de isteyen bir branştır. Bu alanda tandem faaliyeti yapan pilotlar uzun süre eğitimler alır ve bunun sonunda bir sertifika ile program tamamlanır. Tandem uçuşunda deneyim çok önemli. Alanında profesyonel olan bir pilot, katılımcıların heyecanını minimum seviyeye indirebilecek bir motivasyon ve birikime sahip olur. Haliyle bu sayede katılımcılar çok daha keyifli bir süreç yaşarlar. Bodrum paraşütle atlamada en iyi firma konusu bu sebeple önemlidir. Bölge, paragliding konusunda çok iyi seviyede olmadığı için uçuş okullarının da üst düzey olduğunu söylemek mümkün değil.

bodrum-yamac-parasutu-2
Bodrum Yamaç Paraşütü

Bodrum yaşam paraşütü için en kaliteli firma arayışında, bireylerin Fethiye bölgesine yönelmesi gerekiyor. Milas pistindeki atlayışlar pistin yeterli yükseklikte olmaması sebebiyle katılımcılara istenilen heyecanı ve keyfi vermiyor. 15 yılı aşkın süredir binlerce uçuş sevdalısına gökyüzü deneyimi yaşatan SKY Fethiye bölgenin lider uçuş okulu konumundadır. 2024 yılının yaz sezonunda hayatınızın en özel anına tanıklık etmek isterseniz sizleri bekliyoruz.

Bodrum Yamaç Paraşütü Turları

2024 yaz sezonu Bodrum ve çevresinde hız kesmeden devam ediyor. Deniz kenarları, doğal alanlar, kahvaltı mekanları, yemekçiler ve gece kulüpleri hınca hınç doluyor. Kimi zaman tatil sürecinde rutinleşen aktivitelerden sıyrılıp farklı ve bir o kadar da macera dolu bir etkinlik için paragliding öne çıkıyor. Bu kapsamda düzenlediğimiz Bodrum yamaç paraşütü turları ile bölgenin tüm uçuş ve adrenalin ihtiyaçlarını gideriyoruz.

Çoğu birey tandem uçuş için Fethiye bölgesine nasıl gidip döneceğini düşünüyor olabilir. Aslında her iki lokasyon arasındaki mesafe oldukça kısa. Yaklaşık 2 saatlik bir süreçte pist bölgesine varmak mümkün. Ayrıca talep edilmesi durumunda özel transfer hizmetleri de sunuluyor. Sabah çıkacağınız yolculuğun ardından aktivitenizi yapabilir, sonrasında da tekrar kaldığınız otelinize dönebilirsiniz. Bu sürecin ardından geriye hayatınız boyunca unutamayacağınız bir anı bırakacaksınız.

Bodrum Paragliding Kilo Sınırı

Her aktivitede olduğu gibi paraşütle atlamada da güvenliği sağlamak ve sürecin heyecanlı olmasını mümkün kılmak için birtakım kurallar bulunur. Bu konuda en çok öne çıkan durum kilo sınırı sorunsalıdır. Bu konuyu alt ve üst sınır olarak betimlemek mümkün. Alt sınır 45 kilo olarak belirlenmiştir. Üst sınırda kadınlar için 85 iken erkeklerde bu oran 100 olarak kabul görür. Elbette bu oranların makul düzeyde aşılması durumunda pilotun insiyetifine danışılmasında fayda var.

Bodrum yamaç paraşütü kilo sınırı için 45 kilo üstü ile 100 kilo altı olarak belirtebiliriz. Ayrıca katılımcıların kilosuna doğru orantıda pilot seçimi yapılır. İşte tam da bu hususta uçuş okulunun kaliteli olması gerekliliği ortaya çıkar. Her bireyin uçuşuna uygun kalabalık bir pilot ekibine sahip okul ile anlaşmak, süreci çok daha pratik hale getirmektedir. Diğer yandan kadınlar için ideal üst sınırın 85 olduğunu belirtmeliyiz. Bu sınırın üstündeki kadınların uçuş yapması pilotlarımız tarafından önerilmemektedir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve kilonuzun uçuşa müsait olup olmadığını öğrenmek için SKY Fethiye iletişim araçlarını kullanabilirsiniz.

Bodrum Yamaç Paraşütünü Kimler Yapamaz?

7’den 70’e herkesin yapabilme imkanına sahip olduğu Bodrum yamaç paraşütü, bazı özel durumlar halindeki bireyler tarafından uygulanması önerilmez. Daha önce de belirttiğimiz üzere kilo sınırı bu faktörlerin başında gelmektedir. Kadın ve erkeklerde alt sınır 45 kilodur. Üst sınır ise kadınlarda 85 erkeklerde ise 100 kilodur. Elbette kimlerin yapamayacağı bunlar ile sınırlı değil. Diğer faktörleri aşağıda detaylandırdık.

Yaş sınırı da paragliding için bir sınır teşkil edebilmektedir. Her firmada uçuş için alt yaş sınırı değişkenlik gösterebiliyor. SKY Fethiye bu konuda alt yaş sınırını 7 olarak belirledi. Zaten 7’den 70’e herkes yapabilir dememizin sebebi de budur. Üst yaş sınırı içinse herhangi bir kısıtlayıcı prosedür yok. İster yirmisinde olun isterseniz de yüzünde, gökyüzünde bir kuş misali süzülebilirsiniz. Hatta dünyada en yaşlı tandem uçuş yapan kişinin yaşı 104 olarak rekorlar kitabına girmiştir.

Bodrum Yamaç Paraşütü Tehlikeli mi?

İnsan her ne kadar uçmayı çok arzulasa da 1900 metre bir yamaçtan ayaklarını boşluğa bırakma hissi çoğu zaman ürkütücü olabiliyor. Daha önce bu aktiviteyi deneyimlememiş olan bireyler sıklıkla ‘Bodrum yamaç paraşütü tehlikeli mi?’ sorunsalı ile karşılaşıyor. Bunun temelinde insanın doğduğun andan itibaren ömrü boyunca yer çekimine yenik düşmesidir. Vücut kadar ruh da bu duruma zamanla alışır ve uçmak her defasında korkuya sebep olur. Şimdi sizlere tandemi aktivitesinin güvenliğiyle alakalı açıklama yapacağız.

Eğer konu uçmak iste, paraşüt çeşitleri arasında en güvenli olanı kesinlikle yamaç paraşütüdür diyebiliriz. Bunu bir görüşten ziyade bilimsel veriler ışığında da detaylandırabiliriz. Geçtiğimiz yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir üniversite yapılan araştırmanın sonuçları hayli şaşırtıcı nitelikteydi. Bu araştırmaya göre günümüzdeki spor aktivitelerinin ölüm riski oranı karşılaştırıldı. Sonuçlara göre bir futbol maçı yapan bireyin ölüm riski, paraşütle atlaya bireye oranla tam 7 kat daha fazla olduğu görüldü. Görüleceği üzere gönül rahatlığıyla bu aktiviteye katılabilirsiniz.

Elbette her ne kadar güvenli bir aktivite olsa da Bodrum yamaç paraşütü, uzman bir uçuş okulu tarafından gerçekleştirildiğinde daha fazla seviyeye taşınır. Kullanılan ekipmanların kalitesi, ekipmanların sağlamlığı ve kontrolü, tandem pilotun deneyimi gibi unsurlar, hem uçuşu güvenli kılar hem de süreci daha da keyifli hale getirir. Elbette bu konuda SKY Fethiye markası olarak sektörün lider firması özelliğimizin haklı gururunu yaşıyoruz.

Bodrum Yamaç Paraşütü Fiyatları

Tatil planlamaları yapılırken bütçeler hesaplanır. Yaz tatilinde çok fazla kalem gider olduğu için elbette aktivite konusunda her zaman için en makul oranların olduğu firmalar araştırılır. Bu gayet haklı ve makul bir talep. Zaten Bodrum yamaç paraşütü fiyatları 2024 yılında bu talepleri fazlasıyla karşılıyor. Babadağ pistinden atlayacağınız bir kişilik etkinlik için ortalama 150 dolar ödüyorsunuz. Ayrıca havada fotoğraf ve video çekilmek isterseniz de 25-30 dolar gibi cüzi bir miktar ödüyorsunuz.

bodrum-yamac-parasutu-3
Bodrum Yamaç Paraşütü

Paraşütle atlamak belki de bir insanın hayatında bir defa deneyimleyeceği bir etkinlik olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple fiyatlar konusunu göz önünde bulundururken bu detay muhakkak atlanmamalı. Bodrum’da devam eden tatilinize farklı bir eğlence katmak isterseniz Fethiye’ye gelerek ortalama 150 dolar gibi bir ücret karşılığında hayatınızın en özel 30 dakikasını yaşıyorsunuz.  Ulaşım ve transfer seçenekleri hakkında da sizlere harika çözümlerimiz var. SKY Fethiye iletişim hattı üzerinden bu konu hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün.

2024 Bodrum Yamaç Paraşütü Fiyatı:

  • 1 kişilik tandem uçuş – 150 Dolar
  • 2 kişilik tandem uçuş – 300 Dolar
  • 3 kişilik paraşütle atlama fiyatı – 450 Dolar
  • 4 kişilik Bodrum yamaç paraşütü ücreti 600 – Dolar
  • Uçuşta fotoğraf ve video çekim ücreti – 25 Dolar
  • Bodrum Fethiye transfer ücreti – (bilgi alınız)

Bodrum’da kalanlar için yamaç paraşütü pahalı mı sorunsalı çok sık gündeme gelmektedir. Bunda elbette dışarıdan bakıldığında lüks bir aktivite gibi görünmesinin payı büyük. Oysa her bütçenin kolaylıkla yapabileceği bir spor dalıdır. 2024 sezonunda 150 dolar gibi cüzi bir rakam ödeyerek ömrünüzdeki en özel anlara kavuşma imkanınız var. Elbette bu ücretin içerisine fotoğraf çekimi ya da transfer hizmet bedeli dahil değil.

Bodrum Paraşütle Atlama Kaç TL?

Tandem uçuşlar Bodrum bölgesinde yaşayanlar için çok makul oranlara sahip. Sektörde çok fazla hizmet veren firma olmasına karşılık performans ve fiyat orantılamasını yapanların sayısı hayli az. SKY Fethiye bu konuda en iyi seçenek olarak öne çıkmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yeni yılda da en samimi fiyat politikasıyla hizmetlerimize devam ediyoruz. Kaç TL sorusunun 2024 yılı için yanıtı ise 150 Dolar olarak belirlendi. Elbette bu tarifelerin dönemsel olarak değişebileceği unutulmamalı.

Bodrum’da Paragliding Ne Kadar?

Her bölgede uçuş fiyatları farklı tarifelerle gerçekleştirilir. Örneğin Milas pisti kısa seviyede olduğu için ücretleri daha makuldür. Fakat gökyüzündeki süre ve keyif oranı da düşüktür haliyle. Milas uçuş ücreti ortalama 900 TL civarında. Bodrum yamaç paraşütü fiyatları araştırılırken çoğu kişi bu sebeple rotasını Fethiye bölgesine çeviriyor. Zira buranın tandem uçuş olanakları dünyada birinci sırada dersek abartmış olmayız.

Bodrum Tandem Fiyatı

Profesyonel bir pilot ile deneyimsiz bir kişinin gerçekleştirdiği uçuş türüne tandem adı verilmektedir. Bu yöntem sayesinde katılımcıların herhangi bir ekipman ya da eğitim almasına gerek duyulmaz. Tüm süreci pilotalar yönetir. Fiyatı ise ideal bir seviyededir. 2024 yılında Fethiye’de gerçekleştireceğiniz tandem uçuşlarınız için sadece 150 dolar gibi bedel ödersiniz. Eğer bu heyecan dolu anı fotoğraflar ile ölümsüzleştirmek isterseniz de 25 dolarlık bir ödeme yaparsınız.

Bodrum Fethiye Arası Kaç km?

Bodrum yamaç paraşütü için Fethiye kalitesini tercih edenler için birçok ulaşım seçeneği bulunmaktadır. Su seçenekler sayesinde günübirlik Ölüdeniz bölgesine gelebilir, paraşütle atlama keyfini yaşayabilir ve hatta eşsiz kumsallarda denizin tadını çıkarabilirsiniz. Böylece tatilinize yeni bir yer daha eklemiş olacaksınız. Peki ama Bodrum Fethiye arası kaç km? Yapılan hesaplamaların sonuçlarına göre kara yolu ile 232 kilometrelik bir mesafe var. Şahsi araç ile bu mesafeyi 2 saatlik bir sürede tamamlamak mümkün.

bodrum-yamac-parasutu-5
Bodrum Yamaç Paraşütü

Fethiye’nin eşsiz paragliding deneyimine katılmak isteyen Bodrumlular için ulaşım alternatifleri arasında otobüs de bulunmaktadır. Merkezden kalkan otobüseler yaklaşık 3 saat içerisinde Fethiye bölgesine varıyor. Sabah erken saatlerde yola çıkmanız durumunda öğlen uçuşlarında yerinizi alabilirsiniz. Ayrıca Bodrum yamaç paraşütü turu kapsamında sizler için düzenlediğimiz özel transfer hizmetimiz de mevcut. Günde bir defa gerçekleştirilen bu transferlerde hem geliş hem de dönüş seçeneğine sahipsiniz.

Yukarıda yamaç paraşütünü Fethiye’de yapmak isteyen Bodrumlu tatilciler için detaylı bir anlatım gerçekleştirdik. Nasıl yapılacağından fiyatlarına kadar çok sayıda sorunsalı açıklığa kavuşturduk. Elbette yine de aklınıza takılan soru işaretleri kalmış olabilir. Bunun için SKY Fethiye iletişim hattı sizlere 7/24 hizmet sağlıyor. Ayrıca erken rezervasyon imkanından da yararlanmanızı öneriyoruz. Zira yaz sezonunda pist oldukça kalabalık oluyor. Gelmeden önce rezervasyon yaptırırsanız, ulaşım konusunun da çözümüne katkıda bulunabiliriz. SKY Fethiye ailesi olarak bu heyecan verici ve özel anlarınızda sizlerin yanınızdayız. İyi tatiller ve keyifli uçuşlar dileriz.

 

İlginizi çekebilir: Fethiye Etkinlik Takvimi 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir