En İyi Yamaç Paraşütü Firması

Fethiye en iyi yamaç paraşütü firması hangisi

Yamaç paraşütü için diğer sporlara göre daha adrenalin dolu olduğu söylenir. İlk kez yamaç paraşütü yapacaklar ise bu konuda biraz tedirgin olmaktadır. Yamaç paraşütü nerede yapılır? En iyi yamaç paraşütü firması hangisidir? Gibi sorulara cevap arayan kişiler bu yazımızı mutlaka okumalılar. Yamaç paraşütü denildiğinde Türkiye’de akla ilk gelen yer Fethiye’dir. Fethiye’ye gittiğinizde burada aktiviteyi yapacak olmanın heyecanını büyük ölçüde yaşarsınız. Doğası ve mis gibi havasıyla Fethiye yamaç paraşütü sporu için en ideal yerlerden biridir. Böylesine güzellik abidesi bir beldeyi kuş bakışı seyretmek inanın paha biçilemez olacaktır. 

 

Bu aktivite hakkında pek çok yanlış bilgi vardır. Bunlardan en fazla duyulanı ise bu sporu yapanların profesyonel sporcu olmaları gerektiğidir. En iyi yamaç paraşütü firması olan Sky Fethiye lisanslı pilotlar eşliğinde bu sporu güvenle yapmanıza olanak sağlar. Fethiye Ölüdeniz’in güzelliğini seyre dalarken bir de gökyüzünde süzülmenin mutluluğunu yaşarsınız. 

En İyi Yamaç Paraşütü Firması

 

Fethiye En İyi Yamaç Paraşütü İle Unutulmaz Bir Gün Yaşayın 

Sıradan bir tatil yapmak istemiyorum diyenlerdenseniz Fethiye mükemmel bir seçim olacaktır. Burada canınız asla sıkılmayacak. Fethiye’de yapılacaklar listenize mutlaka bu spor fikrini ekleyin. Yükseklik korkusu olanlar için biraz iddialı olsa da Sky Fethiye ile güvenli bir uçuş gerçekleştireceğinizden emin olun. Farklı deneyimler hoşunuza gidiyorsa bu aktivite sizi tatmin edecektir. Bu sporu yaptığınız anı asla unutmayacaksınız. 

Yamaç Paraşütü Profesyonel Olarak Nasıl Yapılır? 

Ölüdeniz ‘ de bu keyfi deneyimledikten sonra kesinlikle bu sporu defalarca yapmalıyım diyorsanız eğitim için bizlere ulaşabilirsiniz. Gökyüzünde kendinizi kuğu gibi süzülürken bulduğunuzda aslında heyecanın büyük bir keyfe dönüştüğünü anlayacaksınız. Sonuçta bu spor için kas gücü oldukça önemlidir. Rüzgar ise sağlıklı bu deneyiminin olmazsa olmazıdır. Bu sporu profesyonel yapmak istiyorsanız çabalamanız gerektiğinin de altını çizelim. Sky Fethiye profesyonel uçuş deneyiminiz içi lisanslı pilot tayin edecektir. Bu size kendinizi oldukça güvende hissettirir. 

En İyi Yamaç Paraşütü Firması

Yamaç Paraşütü Yapmadan Önce Bu Bilgileri Okuyun 

  • Bu spor istekle yapılmalıdır. Uçmak size korku veriyorsa ve panik atak gibi bilinen ciddi bir duygu kontrol rahatsızlığınız varsa bu durum hakkında bizlere bilgi vermelisiniz.
  • Fethiye yamaç paraşütü yaparken bu ilk deneyiminizse pilotunuzun komutlarına mutlaka uyun. Güvenliğiniz için kalkış ve inişlerde kask ve takmanın zorunlu olduğunu unutmayın. 
  • Sizi sıkacak kıyafetler giymeniz spordan keyif almanızı engelleyecektir. Gökyüzünde yapılan bir spor için en rahat kıyafetlerinizi tercih edin. Paraşüte bağlı olacağınızı düşünerek giyinmek en doğrusu olacaktır. 
  • Ölüdeniz’de uçuş yapmaya gelmeden önce alkol asla almamalısınız. Spor bilinçli bir şekilde yapıldığında güzeldir. Pilotu ve kendinizi tehlikeye atacak her türlü olumsuzluktan kaçınmalısınız.
  • 4 yaşından küçükler için uygun olmayan bu sporda mutlaka kurallara uyulmalıdır. Koşmak, egzersiz yapmak gibi sporlarla uçmak arasında çok fazla fark vardır. 
  • Bu aktiviteyi yapmadan önce en iyi yamaç paraşütü firması olarak güvenliğinizi sağlamak profesyonellerin görevidir. Bu sporu yapmadan önce kurallar birkaç kez tekrar edilmelidir. 
  • Uçuş esnasında oluşabilecek herhangi bir negatif duruma karşı ilk yardım çantası da size eşlik etmelidir. Hazırlığınız tamamlandığında uçmak istediğinize eminseniz kendinizi manzaranın tadını çıkarmaya bırakabilirsiniz. 
  • Fethiye’nin güzelliğini seyrederken uçmakta olduğunuzu bile unutabilirsiniz. Gün batımı huzurunuza huzur katacaktır. Ölüdeniz bu sporu yapan kişilerin yorumları çoğunlukla olumludur. En iyi yamaç paraşütü yapmak için engeliniz yoksa hayatınızda bu sporu bir kez bile olsa deneyimleyin. Sonuç olarak Türkiye’de en çok tercih edilen uçuş noktalarından olan Fethiye sizleri bekliyor. Gökyüzü meraklısıysanız gökyüzünde yükselerek doğayı izlemek istiyorsanız Sky Fethiye ile iletişime geçebilirsiniz. Gerçek bir spor tutkunuysanız bu adrenalin dolu spora puanınız tam olacaktır. 

 

Diğer blog yazılarımıza bakmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir