Yamaç Paraşütü Sırasında Uyulması Gereken Kurallar

 

Fethiye yamaç paraşütü ayrıcalıklarını yaşarken kaliteli bir serüvene adım atmak adına uymanız gereken kurallar olduğunu biliyor muydunuz? Yamaç paraşütünü daha güvenli ve kaliteli bir noktaya taşıyacak olan kuralları Sky Fethiye olarak tek tek sıralıyoruz. Şimdi gelin birbirinden özel ve değerli kurallara daha yakından bir göz atalım!

Yamaç Paraşütü Sırasında Dikkat Edilecek Kurallar

 • Eğitmen eşliğinde gerçekleştirilen uçuşlarda eğitmen tarafından iletilen uyarıları dikkate almalısınız,
 • Kask ve can yeleği kesinlikle kullanılmalı ve kaskın çenelikli olmasına dikkat edilmelidir,
 • Uçuş esnasında eğitmenin ilk yardım çantasını aldığından emin olunmalıdır,
 • Yamaç paraşütü yapılmak istendiğinde kesinlikle iyi hava durumunun olduğu günler seçilmelidir,
 • Tandem Paraşüt adı da verilen uçuşlarda eğitmenle birlikte maksimum 2 kişi uçabilir. Bu nedenle de 3 kişilik uçuş kesinlikle güvenli değildir,
 • Tandem uçuşlarda yedek paraşüt ve kurtarma botunun varlığından emin olunmalıdır,
 • Yamaçtan aşağı süzülmek için yeterli miktarda havanın varlığından emin olunmalıdır,
 • Uçuş sırasında konforu sağlayacak kıyafetler tercih edilmelidir,
 • Kilo, kalp sorunları, yükseklik korkusu ya da hamile olanların yamaç paraşütünü yapması tehlikelidir,
 • Alkollü bir şekilde uçmak kesinlikle güvenli değildir,
 • Yamaç paraşütünü yapacak olan kişilerin minimum 16 yaşında olması gerekir.

Yamaç Paraşütünde Bilinmesi Gerekenler

Fethiye’de katılabileceğiniz en özel etkinliklerden bir tanesi olan ve bu yanıyla oldukça değerli bir seçenek olan yamaç paraşütünün dikkatle gerçekleştirilmesi gerekir. Bu dikkat sadece eğitmenlerin göstermesi gereken bir konu değildir. Zira eğitmenlerin de kontrol edebileceği şeyler sınırlıdır. Örneğin kalp rahatsızlığınızın bulunup bulunmadığı ya da hamile olup olmadığınız tamamen sizin sözlerinize göre anlaşılır.

Sky Fethiye olarak birbirinden değerli çözümler sunarken kesinlikle titiz çalışmalar sürdürüyoruz. Adrenalin severlerin en çok tercih ettiği seçenekler arasında kabul edile yamaç paraşütünün riskli bir şekilde gerçekleşmesi eğitmenleri de zor durumda bırakabilir. Bu nedenle de uçmak isteyenlerin sorumsuz davranmaması gerekir.

Herhangi bir sorununuz yoksa ve süreci kaliteli bir şekilde devam ettirmek istiyorsanız bu noktada Sky Fethiye ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. En başarılı süreçler Sky Fethiye ile gerçekleşecek! Keyifli uçuşlarda görüşmek üzere!

 

Fethiye Yamaç Paraşütü Kaza Riski Var mı?

Fethiye yamaç paraşütü kaza riski konusunda oldukça araştırılan konulardan bir tanesidir. Unutulmaz bir deneyim yaşamak isteyen insanların bu riski de dikkate alarak bir yamaç paraşütü etkinliği gerçekleştirmesi değerlidir. Peki, yamaç paraşütü yapılırken kaza ortaya çıkması mümkün müdür?

Yamaç paraşütü, güvenlik önlemlerinin en üst standartlarda olduğu bir aktivitedir. Profesyonel eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen ve insanların eğlenceli anlar yaşadığı yamaç paraşütü etkinliklerinde kaza ortaya çıkmasının tek nedeni kötü hava koşullarıdır. Peki, kötü hava koşulları nedeniyle kaza olmasını engellemek mümkün mü?

Fethiye yamaç paraşütü yapmak için çok ideal bir nokta olurken Sky Fethiye de kaza ve olumsuzlukları engellemek adına kusursuz bir seçenektir. Zira eğitmenlerimiz hava koşullarının uygun olduğu durumlarda uçuş gerçekleştirilmesini sağlayarak kaza ihtimalini ortadan kaldırır. Bu nedenle de Fethiye’de yaşadığınız deneyim kusursuz bir noktaya ulaşır!

Fethiye yamaç paraşütü kaza
Fethiye yamaç paraşütü

Fethiye Yamaç Paraşütü Kaza Sık Gerçekleşir mi?

Türkiye, doğal güzellikleri ve bu güzelliklerin etkisiyle gelişen turistik etkinlikler sayesinde adını tüm dünyaya duyurmuştur. Yılda milyonlarca turist ağırlayan ülkemizde en çok tercih edilen doğa sporlarından biri de yamaç paraşütüdür. Peki, yamaç paraşütü yapılırken kaza ortaya çıkma ihtimali nedir?

Sky Fethiye olarak kaza riskini olabildiğinde ortadan kaldırmayı amaçlarken adrenalin severlerin de bu konua müsterih olmasını umuyoruz. Bu anlamda yamaç paraşütü dünyanın en tehlikeli 22. sporudur. Yani insanların her gün bir spor etkinliği olarak gerçekleştirdiği futbol dahi yamaç paraşütünden daha tehlikelidir.

Sky Fethiye Ne Tür Önlemler Alır?

Fethiye’nin en iyi yamaç paraşütü firmalarından bir tanesi olarak kaza riskini ortadan kaldıracak çalışmalara imza atıyoruz. Bu anlamda aldığımız güvenlik önlemleriyle size kusursuz bir deneyim sağlamayı hedefliyoruz. Tandem uçuşlarımızda emniyetinizi sağlayacak bütün bağlantılar gerçekleştirilir. Bu kapsamda eğitmen ile de terazi adı verilen bir aparat ile bağlanmanızı sağlıyoruz.

Yaklaşık 1 saat süren yamaç paraşütü etkinliği sırasında eğitmen direktiflerini dikkate almalısınız. Bu sayede daha güvenli bir ortam oluşmasına katkı sağlayabilirsiniz. Eğitmenlerimiz bütün güvenlik önlemlerini almak ve Fethiye yamaç paraşütü kaza riskini düşürmek için çabalar. Siz de riski oldukça düşük bir yamaç paraşütü etkinliğine ne dersiniz?

Fethiye Yamaç Paraşütü Güvenli mi?

Fethiye Yamaç Paraşütü

 

Fethiye yamaç paraşütü, güvenlik konusunda en çok araştırılan konular arasındadır. Adrenalin ve macera tutkunlarının en çok tercih ettiği seçeneklerden biri olan yamaç paraşütü ile alakalı bu çok değerli soruya cevap vermek gerekir.

Fethiye yamaç paraşütü, Babadağ’dan süzülen paraşütçülerin Ölüdeniz üzerinde dakikalarca turlamasıdır. Bu macera dolu etkinlik sırasında paraşüt konusunda deneyimli ve eğitimli personelimiz ile uçmanız mümkündür. Uçuş öncesinde sizlere her konuda uyarılar gerçekleşir. Neleri yapmanız ve yapmamanız konusunda detaylara odaklanılırken diğer önlemler de mümkündür. Güvenlik konusunda maksimum hassasiyet ön plandadır.

Yamaç paraşütü öncesinde paraşüt ile bağlantılarınız ve emniyet kemeri gibi detaylara dikkat edilir. Bir sorun olmadığı durumda uçuş başlar!

Fethiye Yamaç Paraşütü
Fethiye Yamaç Paraşütü

Fethiye Yamaç Paraşütü Nasıl Gerçekleşir?

Fethiye’de gerçekleştirilecek olan yamaç paraşütü sırasında güveliğin en yüksek seviyede olması adına ava durumunun da uygun olmasına dikkat edilir. Çünkü havanın çok rüzgârlı olması ya da uçuşa elverişsiz olması güvenliği düşürür. Güvenliğinizi riske atacak herhangi bir uygulamadan uzak durmanız mümkün olur.

Uçuş öncesinde alınan tedbirlerin yanı sıra uçuş sırasında ve iniş esnasında da sürekli etkileşim sayesinde bütün riskler ortadan kalkar. Yamaç paraşütü ile amaç eğlence ve adrenalin olsa da güvenlik kesinlikle göz ardı edilmeyecektir. Sky Fethiye olarak eğlence ve macerayı doğru önlemlerle sağlamayı çok önemsiyoruz.

Fethiye Yamaç Paraşütü
Fethiye Yamaç Paraşüt

Neden Sky Fethiye?

Fethiye semalarında süzülürken güvenlik önlemlerinin en üst standartlarda olduğu bir heyecana kapı aralayın! Sky Fethiye çalışanlarının samimi çözümleri ve sizi önemsediklerini hissettiren yaklaşımları ile kaliteyi yakalayın. Birbirinden özel hizmetleri alırken aklınızda sadece eğlence ve macera olacak!

Güvenlik konusundaki bütün şüphelerinizi ortadan kaldıran Sky Fethiye, kaliteyi arttırmak adına her geçen gün yeni çalışmalara imza atar. Size sadece uygun fiyatlardan fayda sağlamak, kalite odaklı çözümlerle Fethiye semalarında vakit geçirmek mümkün olacak. Hizmet standartlarının yanı sıra uygun fiyatlarla da sizin için çözüm üreten Sky Fethiye sayesinde kaliteyi hissedeceksiniz. Fethiye yamaç paraşütü güvenli mi sorusunu çok düşünmeden bir maceraya atılabileceksiniz. Üstelik tüm bu hizmetleri yakalamak açısından bizimle iletişime geçerek hizmet standartlarımızdan haberdar olabilirsiniz. Yamaç paraşütünde marka Sky Fethiye!

Türkiye’de Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

 

Yamaç paraşütü, ekstrem sporlardan bir tanesi olarak değerlendirilen oldukça dikkat çekici bir heyecandır. İnsanların bu spor sayesinde adrenalin dolu dakikalar yaşadıkları üstelik spor heyecanını doğa ile iç içe geçirdikleri açık. Dünyanın farklı coğrafyalarında gerçekleşen yamaç paraşütü ülkemizde de çok yaygındır. Ancak pek çok adrenalin sever için bu sporun nerede yapıldığına dair bilgi birikimi sınırlıdır.

Bu yazımızda sizlere sadece Türkiye’nin en iyi yamaç paraşüt alanını tanıtmayacağız. Aynı zamanda burada yaşayacağınız deneyimi satırlarımızı okurken hissetmenize imkân sağlayacağız. O halde gelin bu enfes deneyime daha yakından bir göz atalım!

Yamaç Paraşütü
Yamaç Paraşütü

Fethiye Yamaç Paraşütü

Metrelerce yukarıdan kendinizi boşluğa atmak ve kuş gibi süzülmek sizin için en büyük heyecanlardan bir tanesiyse doğru yerdesiniz! Fethiye Ölüdeniz’de hem eşsiz manzarayı keşfedebilecek hem de yamaçtan aşağı bir kuş gibi süzülebileceksiniz.

Ege Bölgesi’nin en önemli yüksekliklerinden bir tanesi olan Babadağ, Fethiye’de yamaç paraşütünü yapacağınız yerdir. Türkiye’de bu sporun sözü geçtiğinde akla gelen ilk mekân olan Babadağ deniz seviyesinde yaklaşık 1965 metre yüksektedir. Bu da aşağıda kalan manzaranın kusursuzluğunu hissetmenizi sağlayacak önemli detaylardan bir tanesidir. Yaklaşık 45 dakika süren ve her anı kusursuzluğu ortaya çıkaran bu deneyim sizin için harika olacak.

Yamaç Paraşütü
Yamaç Paraşüt

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2021

Muğla’nın en değerli ilçelerinden bir tanesi olan Fethiye’de yamaçtan aşağı süzülmek ve eşsiz anlar yaşamak için ödemeniz gereken ücretleri merak ediyor musunuz? Yamaç paraşütünü gerçekleştirmek için ödeyeceğiniz ücretlerin farklılık göstereceği açık! Çünkü seçeceğiniz pist ve havada kalacağınız süre çok önemlidir. Bunun yanı sıra havadaki fotoğraf ya da videolarla ilgili talepleriniz fiyatlarda kesinlikle rol oynar.

Yamaç paraşütünde en uygun fiyatları yakalamak için iyi araştırma yapmanızı öneriyoruz. Araştırmalar sonunda Fethiye yamaç paraşütü fiyatları 2021 ile ilgili en iyi seçenek SkyFethiye olacaktır. Ancak siz yine de araştırmalarınızı yapmalısınız. Bu sayede araştırmalarınız neticesinde kararınızı vermeli ve benzersiz bir deneyime kapı aralamalısınız. Bu çok özel deneyim için bizimle iletişime geçerek macera ve adrenalin dolu anları zirvede yaşayabilirsiniz. Yoksa siz hala bizimle iletişime geçmediniz mi?