Kabak Koyu

Kabak Koyu, Fethiye’de gezilmesi gereken yerler dendiğinde akla gelen mekanların başında. Üstelik bozulmamış doğası ve kendine has özellikleri sayesinde Kabak Koyu’nde zaman geçirmek oldukça keyifli olacak! Siz de bölgenin en dikkat çekici alternatiflerinden bir tanesi olan Kabak Koyu ile alakalı en özel seçeneklerin neler olduğunu öğrenmek istiyor musunuz? O halde detaylara daha yakından bir göz atmanın tam zamanı!

Kabak Koyu, 1987 yılında keşfedilmiş ülkemizin en ilgi çekici koylarından bir tanesi. Plaj uzunluğu toplamda 200 metre olan bu koyda sadece yüzmek değil güneşlenmek de hayli özel bir deneyim sunmayı başarıyor.

Kabak Koyu ile Alakalı Bilmeniz Gerekenler

Kabak Koyu, bölgenin en dikkat çekici yerlerinden bir tanesi olurken konumuyla da oldukça başarılı bir alternatif olmayı sağlıyor. Bu kapsamda Kabak Koyu’nun ünlü Faralya Köyü’ne uzaklığı sadece 8 km. Faralya’ya ulaştıktan sonra 2 farklı rota tercih ederek gelebileceğiniz bu koyda beklentilerinize cevap verecek bir deneyim yaşayabileceğinizi de unutmamalısınız.

Doğa ile iç içe bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için ilgi çekici olmayı başaran koyda özellikle de şehir yaşamından uzaklaşmak isteyenler için eşsiz fırsatlar bulmak mümkün. Bu nedenle de şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için yapılması gereken tek şey bu bölgeye gelerek koyun güzelliklerini yaşamak olmalı!

Kabak Koyu’nun Özellikleri

3 tarafı dik yamaçlarla çevrili bir güzellik olan Kabak Koyu’nun masmavi bir deniz ve altın sarısı plaja sahip olduğunu ifade etmek gerekir. Özellikle de sit alanı olması bölgede bir tesisleşmenin gerçekleşmesine engel oluyor. Tesis olmaması nedeniyle şezlong gibi seçeneklerin söz konusu olmadığı bu koyda yine de doğallığı hissetmek adına yere uzanmaya değer!

Eşsiz bir güzellik ve Fethiye’nin mutlaka görülmesi gereken mekanları arasında bulunan Kabak Koyu’na tekne turları ile ulaşmanız mümkün. Burada geçireceğiniz her anın keyfini çıkarmanızı öneriyoruz. Özellikle de kalite ve yüksek standartlarda deneyim yaşamak adına Kabak Koyu’na bir gitmelisiniz. Üstelik bu bölgede sizi bekleyen eşsiz güzelliklerin keyfini çıkarmaya odaklanmanızı öneriyoruz. Bölgenin en ilgi çekici mekanı olan Kabak Koyu’nda görüşmek üzere!

Katrancı Koyu

Fethiye’de gezilecek yerler arasında en dikkat çeken neresi? Katrancı Koyu bu konuda listeye alınması gereken yerler arasında! Özellikle de insanların doğallık ve sükûnet aradığı düşünüldüğünde Katrancı Koyu’nda zaman geçirmek oldukça özel olacak. Siz de bu konuda harekete geçerek bölge ile alakalı detaylara bir göz atmalısınız!

Katrancı Koyu Nerede?

Fethiye’ye yaklaşık 16 km mesafede olan bu koy günübirlik geziler için tercih edilebileceği gibi burada konaklamak adına da dikkat çeken seçenekler arasındadır. Bu nedenle de Fethiye’de gezilecek yerler listesinde Katrancı Koyu’nu üst sıralara yazmak çok da sürpriz değildir.

Bölgeye ulaşımın oldukça kaliteli bir şekilde gerçekleştiğinden söz etsek de aslında buranın pek çok insan tarafından göz ardı edilmesi huzurun burada ön planda olmasını sağlıyor. Bu bağlamda bölgede az insan çok huzur bulabilirsiniz.

Katrancı Koyu’nda Sizi Neler Bekliyor?

Katrancı Koyu’nun oldukça ilgi çekici bir coğrafyaya sahip olması burada pek çok etkinlik gerçekleştirilmesini mümkün kılıyor. Özellikle de mavi ve yeşilin kucaklaştığı bir ortamda zaman geçirmek isteyenler için Katrancı Koyu’nu ön sıralara almak değerli. Siz de burada enfes anlar yaşamak adına aşağıda sıraladığımız seçeneklerden faydalanma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu sayede hem daha keyifli vakit geçirebilir hem de beklentilerinize uygun bir süreçle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kamp İmkanları

Kamp yapmak, Katrancı Koyu’nda başvurabileceğiniz en değerli aktivitelerden bir tanesi. Doğa severler için oldukça başarılı bir seçenek olması burada kamp yapmanın keyfini zirveye çıkarıyor. Bu bağlamda size sadece kamp malzemelerinizi toplayarak yola koyulmak kalıyor.

Deniz Keyfi

Fethiye’de denize girmek dünyanın en özel aktivitelerinden bir tanesi olsa gerek! Çünkü berrak suların keyfini sürmek adına yapabileceğiniz şey sadece kendinizi denize bırakmak olmalı. Özellikle masmavi suların ferahlatıcı etkisi sizi harika bir deneyim yaşamaya itiyor.

Tekne Turu

Fethiye’den kalkan teknelerle buraya gelmek sizin için oldukça eğlenceli olacak. Neden mi? Çünkü denizde keyifli anlar yaşarken doğanın sunduğu nimetleri de yakından keşfetme şansına sahip olabileceksiniz. O halde vakit kaybetmeden hemen bir tekne turuna çıkın ve deneyiminizi kusursuzlaştırın.

St. Nicholas Adası

 

Fethiye’de görülmesi gereken yerler arasında sayabileceklerimizden bir tanesi de St. Nicholas Adası olarak dikkat çeker. Ziyaretçilerin adayı anlatmak için kullandıkları söz; Muhteşem. Siz de buraya geldiğinizde neden bunca yolu teptiğinizi anlayabileceksiniz.

Fethiye’nin doğu yakalarında bulunan ve genellikle tekne turlarıyla gezebileceğiniz bir yer olan St. Nicholas Adası’nda sizleri bekleyen birbirinden özel yerler var. Özellikle de Hıristiyanlık inancını tercih edenlerin ilk yerleşim yerlerinden bir tanesi olan bu adayı değerli kılansa burada gerçekleşen olaylardır.

MS 5. yüzyıl civarında adanın tam anlamıyla dini bir merkez olduğu kabul edilmektedir. Öte yandan adaya ismi verilen kişi olan Aziz Nicholas’ın ise Demre’de doğan ve bugün pek çok insan tarafından Noel Baba olarak adlandırılan kimse olduğunu ifade etmek gerekir.

St. Nicholas Adası’na Adını Veren Aziz Nicholas Kimdir?

Hıristiyanlık inancına göre oldukça özel bir isim olarak kabul edilen Aziz Nicholas sadece Doğu toplumlarında değil aynı zamanda Batı toplumlarında da saygı gören bir din adamı olduğunu ifade etmek gerekir. MS 3. yüzyıldan sonra Teke Yarımadası olarak bilinen bölgede yaşayan bu Aziz bölgede herkesin saygı gösterdiği bir isimdir.

Kendi döneminin en saygın isimlerinden bir tanesi olmasına ek olarak insanlara karşı yardımsever mizacıyla tanınması da önemlidir. Dini anlamda sorumluluklarını yerine getirmesinin yanı sıra bugün Fethiye’de en özel gezilecek yerler arasında bulunan St. Nicholas Adası’nın da bugünlere gelmesindeki payı fazladır.

St. Nicholas Adası’na Girişler Ücretli mi?

St. Nicholas Adası’nın girişinde ücret vermenizi gerektiren bir durum olmasa da burada girişin ücretli olduğunu iddia ederek para isteyen kimseler var maalesef. Bu nedenle de girişte ücret ödemeniz söz konusu. Bunun yanı sıra adaya varmak için de eğer karadan ilerlemişseniz sizden tekne parası istenecektir. Bu konuda pazarlık yaparak en ideal fiyatları yakalayabilirsiniz.

Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız bu durumda Sky Fethiye sayesinde keyif dolu bir deneyim yaşamanızı öneriyoruz. Bu sayede hem kaliteli hem de keyifli bir deneyim sizleri bekliyor olacak. Bizi tercih edin ve kaliteli bir deneyime kapı aralayın.

Gemile Adası

Fethiye’de gezilecek yerler nereler? Siz de bu soru işareti ile gün boyunca yeni yerler keşfetmek istiyorsunuz değil mi? O halde herkesin bilmediği bir yer olan Gemile Koyu’ndan haberdar olmaya hazır olun! Fethiye’nin en sakin ve huzurlu bölgelerinden biri olan Gemile Adası tüm güzellikleriyle sizleri kucaklamayı bekliyor.

Gemile Adası aslında aynı adı taşıyan koy ve vadi sayesinde ilgi çekici olmayı başarıyor. Doğal bir sit alanı olarak kabul edilen Gemile Adası, Ölüdeniz’den sonra bölgenin en büyük ve güzel koyunu barındırıyor. Kayaköy’den aşağı doğru ilerlediğinizde sizi bekleyen enfes manzara bu adanın ihtişamını ortaya koymayı başarıyor.

Gemile Adası Tarihi

Gemile Adası bugünlerde yavaş yavaş ilgi çekmeye başlasa da geçmişte aslında çok değerli bir bölgeydi. Bunun en büyük nedeni ise coğrafi konumudur. Geçmişte adı Aya Nicola olan Gemiler Adası, zeytin ağaçlarıyla kaplı bir coğrafyada bulunuyor. Adada geçmişten kalma fresklerin tarihle ilgili ip uçları verdiğinden söz edilebilir. Özellikle Bizans ve Erken Hristiyanlık dönemlerinde Aya Nicola’nın önemli bir merkez olduğu düşünülmektedir.

Tarihte denizcilerin kiliseye uğramak için tercih ettikleri bu adada çok sayıda kilise, şapel, ev ve depo vardır. 7. yüzyıla kadar Hristiyanlık inancına mensup kimselerin yaşadığı adada Arap istilası sonrasında kimse kalmamıştır. Bugün tekne turu sırasında görülen doğal güzelliklerden bir tanesi olarak kabul edilen Gemile Adası, Fethiye’de ilgi çekici bir yerdir. Bu nedenle de henüz kalabalıklaşmadan burayı görmek değerlidir.

Gemile Koyu ve Gemile Plajı

Adanın tam karşısında bulunan koy ve plaj, insanların doğayla iç içe olması adına tercih edilen eşsiz mekanlardır. Ege’nin serin sularında zaman geçirmek adına burayı tercih etmelisiniz. Üstelik Fethiye’den sadece 9 km uzaklıkta bulunması bu mekanı ciddi anlamda değerli kılar.

Siz de Gemile Koyu, Gemiler Adası ve Gemile Plajı’nda zaman geçirmek istiyorsanız yapmanız gereken sadece Sky Fethiye ayrıcalıklarından yarar sağlamak olacak! Özellikle de kaliteli bir deneyime kapı aralamak adına tercih edebileceğiniz bu mekanda gezinmek size bambaşka hissettirecek. Bu bağlamda yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek!