Fethiye Yamaç Paraşütü için Gerekli Malzemeler

 

Fethiye yamaç paraşütü yaparak adrenalin dolu dakikalara kapı aralamak istiyorsanız heyecan dolu anları Sky Fethiye ile yaşamalısınız. Türkiye’nin ve dünyanın en iyi yamaç paraşütü noktalarından biri olan Fethiye’de kaliteli bir deneyimi profesyonel bir uçuş ekibi ile gerçekleştirmek sizin için enfes olacak!

Heyecan, adrenalin ve macera dolu anlar için tek yapmanız gereken Fethiye’de size kaliteli hizmet sunan Sky Fethiye ile uçuşa kapı aralamak. Ancak bu uçuşları gerçekleştirmeden önce uçuşla ilgili bilmeniz gereken detaylar var! Bu detayları sizler için derledik!

Fethiye Yamaç Paraşütü Malzemeleri

Fethiye yamaç paraşütü heyecanını yaşarken güvenliğinizi sağlamak ve daha kaliteli bir deneyime kapı aralamak adına aşağıdaki ekipmanları kesinlikle kullanmalısınız.

Kanat

Yamaç paraşütü esnasında içi hava dolan ve havada süzülmeyi sağlayan kanat; naylok, ipek ya da polyester malzeme kullanılarak üretilmektedir. Tek başlarına oldukça hafif olan kanatların uçuş sırasındaki en değerli ekipman olduğunu belirtmek gerekir.

Askı İpleri

Kanat ile bağlantıyı sağlayan askı ipleri; 150 kg ağırlığı taşıma kapasitesine sahip oldukça dirençli iplerdir. Bu iplerin amacı eğitmen ve uçacak olan bireyin güvenliğini sağlamaktır.

Harness – Kuşam

Eğitmenin uçuş sırasında kanata bağlanmasını sağlayan oturma yerine kuşam adı verilmektedir. Kuşam; ekipmanların farklılığı nedeniyle yapısal olarak farklılaşabilir. Opsiyonel olarak hava yastığı ya da yedek paraşüt yeri bulunabilir.

Yedek Paraşüt

Yedek paraşüt, asıl paraşütün uçuş özelliklerini kaybettiğinde açılan ve güvenliği sağlamaya yarayan oldukça değerli bir ekipmandır. Bu nedenle de yedek paraşüt kullanmak oldukça değerlidir.

Kask

Eğitmen ve uçuşa katılan adrenalin severin kafasına taktığı kask; olası kaza anlarında riskin ortadan kalkması adına oldukça değerlidir. Kaza olmayacak olsa dahi kask takılması uçuş srasında güven duygusunu ön plana çıkarır.

Rüzgarölçer

Eğitmenin uçuşa yön verirken nasıl bir yol haritası izleyeceği ve nelere dikkat edeceğine dair bilgiler veren bir göstergedir. Rüzgârın gücü ve diğer özelliklerine göre uçuşun gerçekleşmesi sağlanır.

Tüm bu ekipmanlar ve çok daha fazlası sayesinde kusursuz bir yamaç paraşütü deneyimi mümkün! Bu deneyimi hemen yaşamaya ne dersiniz? Sky Fethiye olarak size kusursuz seçenekler sunuyoruz!

Fethiye Yamaç Paraşütü Kaza Riski Var mı?

Fethiye yamaç paraşütü kaza riski konusunda oldukça araştırılan konulardan bir tanesidir. Unutulmaz bir deneyim yaşamak isteyen insanların bu riski de dikkate alarak bir yamaç paraşütü etkinliği gerçekleştirmesi değerlidir. Peki, yamaç paraşütü yapılırken kaza ortaya çıkması mümkün müdür?

Yamaç paraşütü, güvenlik önlemlerinin en üst standartlarda olduğu bir aktivitedir. Profesyonel eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen ve insanların eğlenceli anlar yaşadığı yamaç paraşütü etkinliklerinde kaza ortaya çıkmasının tek nedeni kötü hava koşullarıdır. Peki, kötü hava koşulları nedeniyle kaza olmasını engellemek mümkün mü?

Fethiye yamaç paraşütü yapmak için çok ideal bir nokta olurken Sky Fethiye de kaza ve olumsuzlukları engellemek adına kusursuz bir seçenektir. Zira eğitmenlerimiz hava koşullarının uygun olduğu durumlarda uçuş gerçekleştirilmesini sağlayarak kaza ihtimalini ortadan kaldırır. Bu nedenle de Fethiye’de yaşadığınız deneyim kusursuz bir noktaya ulaşır!

Fethiye yamaç paraşütü kaza
Fethiye yamaç paraşütü

Fethiye Yamaç Paraşütü Kaza Sık Gerçekleşir mi?

Türkiye, doğal güzellikleri ve bu güzelliklerin etkisiyle gelişen turistik etkinlikler sayesinde adını tüm dünyaya duyurmuştur. Yılda milyonlarca turist ağırlayan ülkemizde en çok tercih edilen doğa sporlarından biri de yamaç paraşütüdür. Peki, yamaç paraşütü yapılırken kaza ortaya çıkma ihtimali nedir?

Sky Fethiye olarak kaza riskini olabildiğinde ortadan kaldırmayı amaçlarken adrenalin severlerin de bu konua müsterih olmasını umuyoruz. Bu anlamda yamaç paraşütü dünyanın en tehlikeli 22. sporudur. Yani insanların her gün bir spor etkinliği olarak gerçekleştirdiği futbol dahi yamaç paraşütünden daha tehlikelidir.

Sky Fethiye Ne Tür Önlemler Alır?

Fethiye’nin en iyi yamaç paraşütü firmalarından bir tanesi olarak kaza riskini ortadan kaldıracak çalışmalara imza atıyoruz. Bu anlamda aldığımız güvenlik önlemleriyle size kusursuz bir deneyim sağlamayı hedefliyoruz. Tandem uçuşlarımızda emniyetinizi sağlayacak bütün bağlantılar gerçekleştirilir. Bu kapsamda eğitmen ile de terazi adı verilen bir aparat ile bağlanmanızı sağlıyoruz.

Yaklaşık 1 saat süren yamaç paraşütü etkinliği sırasında eğitmen direktiflerini dikkate almalısınız. Bu sayede daha güvenli bir ortam oluşmasına katkı sağlayabilirsiniz. Eğitmenlerimiz bütün güvenlik önlemlerini almak ve Fethiye yamaç paraşütü kaza riskini düşürmek için çabalar. Siz de riski oldukça düşük bir yamaç paraşütü etkinliğine ne dersiniz?

Fethiye Yamaç Paraşütü Güvenli mi?

Fethiye Yamaç Paraşütü

 

Fethiye yamaç paraşütü, güvenlik konusunda en çok araştırılan konular arasındadır. Adrenalin ve macera tutkunlarının en çok tercih ettiği seçeneklerden biri olan yamaç paraşütü ile alakalı bu çok değerli soruya cevap vermek gerekir.

Fethiye yamaç paraşütü, Babadağ’dan süzülen paraşütçülerin Ölüdeniz üzerinde dakikalarca turlamasıdır. Bu macera dolu etkinlik sırasında paraşüt konusunda deneyimli ve eğitimli personelimiz ile uçmanız mümkündür. Uçuş öncesinde sizlere her konuda uyarılar gerçekleşir. Neleri yapmanız ve yapmamanız konusunda detaylara odaklanılırken diğer önlemler de mümkündür. Güvenlik konusunda maksimum hassasiyet ön plandadır.

Yamaç paraşütü öncesinde paraşüt ile bağlantılarınız ve emniyet kemeri gibi detaylara dikkat edilir. Bir sorun olmadığı durumda uçuş başlar!

Fethiye Yamaç Paraşütü
Fethiye Yamaç Paraşütü

Fethiye Yamaç Paraşütü Nasıl Gerçekleşir?

Fethiye’de gerçekleştirilecek olan yamaç paraşütü sırasında güveliğin en yüksek seviyede olması adına ava durumunun da uygun olmasına dikkat edilir. Çünkü havanın çok rüzgârlı olması ya da uçuşa elverişsiz olması güvenliği düşürür. Güvenliğinizi riske atacak herhangi bir uygulamadan uzak durmanız mümkün olur.

Uçuş öncesinde alınan tedbirlerin yanı sıra uçuş sırasında ve iniş esnasında da sürekli etkileşim sayesinde bütün riskler ortadan kalkar. Yamaç paraşütü ile amaç eğlence ve adrenalin olsa da güvenlik kesinlikle göz ardı edilmeyecektir. Sky Fethiye olarak eğlence ve macerayı doğru önlemlerle sağlamayı çok önemsiyoruz.

Fethiye Yamaç Paraşütü
Fethiye Yamaç Paraşüt

Neden Sky Fethiye?

Fethiye semalarında süzülürken güvenlik önlemlerinin en üst standartlarda olduğu bir heyecana kapı aralayın! Sky Fethiye çalışanlarının samimi çözümleri ve sizi önemsediklerini hissettiren yaklaşımları ile kaliteyi yakalayın. Birbirinden özel hizmetleri alırken aklınızda sadece eğlence ve macera olacak!

Güvenlik konusundaki bütün şüphelerinizi ortadan kaldıran Sky Fethiye, kaliteyi arttırmak adına her geçen gün yeni çalışmalara imza atar. Size sadece uygun fiyatlardan fayda sağlamak, kalite odaklı çözümlerle Fethiye semalarında vakit geçirmek mümkün olacak. Hizmet standartlarının yanı sıra uygun fiyatlarla da sizin için çözüm üreten Sky Fethiye sayesinde kaliteyi hissedeceksiniz. Fethiye yamaç paraşütü güvenli mi sorusunu çok düşünmeden bir maceraya atılabileceksiniz. Üstelik tüm bu hizmetleri yakalamak açısından bizimle iletişime geçerek hizmet standartlarımızdan haberdar olabilirsiniz. Yamaç paraşütünde marka Sky Fethiye!