Fethiye Ata Binme ve 2024 Fiyatı

fethiye-ata-binme-1

Fethiye ata binme, dinlendirici ve huzur dolu bir gün geçirmek isteyenlerin öncelikli aktiviteleri arasında yer alıyor. Tatilde her zaman için farklı aktivitelere katılmayı, yeni yerleri keşfetmeyi ve en önemlisi de canlıları, doğayı sevmeyi ilke edinmiş bireyler için bölge birçok seçeneğe sahip. At turları da bunlardan birisi. Kayaköy mevkiinde gerçekleştirilen etkinlik için herhangi bir deneyime ihtiyacınız yok. Özel eğitmenler sizi tüm süreçte yönlendiriyor. Çam ağaçları arasında temiz hava alırken aynı zamanda Kayaköy’ün enfes tarihi yapısını gözlemek istiyorsanız sizleri bu özel safariye bekliyoruz.

At ile insanın ilişkisi sadece günümüzü kapsamaz. İnsanoğlunun tarih arenasında var olduğu günden bu yana bu canlılar ile özel bir ilişkisi vardır. Her şeyden önce bir devrin kapanıp yeni bir çağın başlaması büyük oranda atlar sayesinde olmuştur. Avcılıktan yerleşik düzene geçiş, yani tarım devriminde atların taşıyıcı, kuvvetli ve uysal oluşundan büyük ölçüde yararlanılmıştır. Günümüzde de bu sebeple insan at ilişkisi oldukça güzel seviyede ilerlemektedir.

At Turları ile yaz tatilinizi farklı ve özel kılmaya ne dersiniz?

SKY Fethiye olarak tatilinizde tüm ailenize eşsiz bir deneyim fırsatı sunuyoruz. Doğa ile iç içe bir alanda at üzerinde keyifli anlar yaşayacaksınız. Modern hayatın karmaşasından ve stresinden bir an için uzaklaşmak için Fethiye ata binme turlarını tercih etmenizi öneriyoruz. Şimdiden rezervasyon yaptırarak yaz sezonunda bu etkinlikte yerinizi alabilirsiniz.

fethiye-ata-binme-2
Fethiye Ata Binme

Fethiye At Turları

Fethiye at turları sadece doğayı ve keşfetmeyi sevenleri cezbeden bir aktivite değil. Aynı zamanda balayı çiftleri için de harika bir seçenek. Balayınızda sevdiğiniz insan ile birlikte at üzerinde ilerlerken doğayı keşfedecek, bunun yanı sıra Ölüdeniz’in o eşsiz manzarasını panoramik bir şekilde izleme fırsatına sahip olacaksınız. Ayrıca yaş sınırının da olmadığını belirtmek isteriz. Dileyen kalabalık aile üyeleriyle birlikte bir konvoy oluşturabilirler.

Fethiye ata binme etkinliğinde iki farklı rota planlaması yapılmaktadır. Sabah rotası Hisarönü – Kayaköy mevkiini kapsar ve oldukça güzel bir güzergaha sahiptir. Tur süresi ise yaklaşık 2 saat kadar sürmektedir. Asırlık çam ağaçlarının arasından geçerek Kayaköy’e ulaşılır. Buradaki tarihi evler gezilir. Görüleceği üzere at safarisi sadece at üstünde ilerlemekten ibaret değil. Aynı zamanda tarihi bir süreci de içinde barındırıyor. Elbette damak zevkiniz de düşünüldü. Kayaköy kahvaltısıyla meşhur bir lokasyon. Güne sıcak bir çay ve lezzetli bir gözleme ile başlamak size iyi gelecek.

Öğleden sonraki Fethiye ata binme turu ise Hisarönü ile Ölüdeniz mesafesini kapsar. Panoramik manzaraların olduğu eşsiz güzellikte bir rotaya sahip. Tur süresi ise ortalama 2 buçuk saat kadar sürmektedir. Dünyanın en güzel manzaralarından biri olarak kabul gören Ölüdeniz’i panoramik görme fırsatınız var. Biniş sürecince fotoğraf makinanızı elinizden hiç düşürmeyeceksiniz.

Fethiye at turu ile alakalı önemli bir husus da ileri düzey at binicilerinin erken rezervasyon yaptırması gerektiğidir. Zira bu kişiler amatör grupların yanında keyif alamazlar. Onlar için özel olarak farklı bir program hazırlanmaktadır. Amatör gruplar ise özel eğitmenler eşliğinde konvoy halinde ilerler.

Fethiye’de Ata Binerken Ne Giyilir?

Fethiye ata binme aktivitesine katılırken alacağınız bazı önlemler, süreci daha da keyifli hale getirmenizi sağlar. Kıyafet sorunsalı da bunlardan birisidir. Sıcak havalarda gerçekleştirildiği için şort ve t-shirt en ideal seçimlerdir. Mayo ile gelinmesini önermiyoruz. Zira atın üzerinde bacaklarınızın arası sürtünmeye maruz kalacağı için şort rahatlamanızı sağlar. Fakat içinize mutlaka mayo giymelisiniz. Hatta güneş kreminizi sürmeli ve gözlüğünüzü takmalısınız.

Fethiye At Turu Güvenli mi?

Ata binmek, daha önce böyle bir deneyimi yaşamamış kişiler için zor gibi gelebilir. Bunu  kısmen doğru bir düşünce olarak görebiliriz. Bazı tür atlara binmek gerçek anlamda profesyonellik ve deneyim gerektirir. Fakat Fethiye ata binme turlarında kullanılan atlar tamamen bu aktiviteye uygun ve özel olarak seçilmiş ırklardır. Yani son derece uysal ve eğitimli canlılardır. Bu sebeple Fethiye at turu güvenli mi? sorusuna kesin olarak evet diyebiliriz. Uzun yıllardır gerçekleştirilen turlarda en ufak bir sorunsal ile karşılaşılmadı.

fethiye-ata-binme-3
Fethiye Ata Binme

At Safari Turunda Yaş Sınırı Var mı?

Günümüzde gerçekleştirilen bazı etkinliklerde yaş sınırı olabiliyor. Ata binmek isteyen aileler de özellikle çocuklarını dahil etmek istediği için at safari turunda yaş sınırı var mı? konusunu sık gündeme getiriyor. Her tur firmasının farklı politikası var. SKY Fethiye olarak 6 yaşından büyük tüm bireyleri bu harika etkinliği deneyimlemeye davet ediyoruz.

Fethiye Ata Binme Fiyatı

Bölgedeki aktiviteler arasında en sakin, huzurlu ve yeni keşiflere açık etkinliği olan Fethiye ata binme fiyatı bakımından makul oranları ile de tatilciler için bir cazibe noktasıdır. Gerçekleştirilen süre ve deneyimlenen eğlence göz önünde bulundurulduğuna ödenecek rakamlar oldukça makul seviyelerde olduğu görülür. Hemen her bütçeden birey ister sevdiğiyle isterse de ailesiyle birlikte katılım gerçekleştirebilir. 2024 yılında yetişkinler için 1,000 – 1,500 TL aralığında olan fiyatlar 6 ile 11 yaş aralığındaki çocuklar için ise 1,000 – 1,500 TL civarındadır. Elbette bu fiyatlar güncelleniyor. Bu sebeple net fiyat için bizimle iletişime geçmenizde fayda var.

Fethiye at turu fiyatları 2024 yılı için belirlendi. Her gün iki farklı tur programı düzenleniyor. Bunlardan ilki sabah turu iken diğeri de öğlen turudur. 6-11 yaş arasındaki çocuklardan 1,000 – 1,500 TL civarı bir bedel alınırken yetişkinlerde bu rakam 1,000 – 1,500 TL aralığında değişmektedir. SKY Fethiye olarak bütçe dostu fiyat politikamız ile sizlere harika bir hizmet sağlıyoruz. En güncel, samimi ve makul fiyatlar hakkında bilgi almak için iletişim araçlarımızı 7/24 kullanabilirsiniz.

Fethiye’de Ata Binme Ne Kadar?

At biniciliği, Fethiye bölgesinde çok sık tercih edilen bir aktivitedir. Yerli ve yabancı turistler buradaki tatil planlamalarına mutlaka bir at turu ekler. Çünkü hem doğanın eşsiz güzellikleri keşfediliyor hem de tarihi dokular yakından gözlemleniyor. Elbette lezzetli sunumları tatma imkanının da olduğunu belirtmekte fayda var. Peki Fethiye’de ata binmek pahalı bir aktivite mi? Ne kadar diye merak ediyorsanız hemen belirtelim. Ortalama 1,000 – 1,500 TL aralığında bir bedel ödeyerek hayatınızın en güzel 2 buçuk saatini geçirme imkanınız var.

Fethiye At Turu Pahalı mı?

Fethiye ve civar bölgelerindeki tatilcilerin en çok sorduğu sorulardan birisi de at turu pahalı mı? sorunsalı oluyor. Burada göz önünde bulundurmamız gereken husus, performans ve fiyat orantılamasıdır. 1,000 – 1,500 TL aralığındaki bir hizmet bedeline göre çok daha fazlasını sağladığını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

fethiye-ata-binme-4
Fethiye Ata Binme

Fethiye At Safari Turu En İyi Firma

Fethiye ata binme organizasyonu için günümüzde birçok firma turlar düzenliyor. Elbette burada deneyim ve profesyonelliğe dikkat etmekte fayda var. SKY Fethiye 15 yılı aşkın düzenlediği tur tecrübesi ile bölgenin en iyi firma özelliğine sahip. Sadece at safari turları değil aynı zamanda yamaç paraşütü, rafting, ATV ve safari gibi birçok etkinliğe de imza atıyoruz. Kısacası bizimle yaz tatilinin macera ve heyecan dolu geçmesi mümkün. Aktiviteler için şimdiden rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Zira sezonda bu etkinliklere ilgi çok yoğun olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir