Fethiye ATV Turu Güvenli mi?

fethiye-atv-turu-guvenli-mi-1

Ekstrem sporlara katılmak isteyen her birey için güvenlik önemli bir husus. Bu sebepledir ki Fethiye ATV turu güvenli mi? sorusu sıkça telaffuz edilmektedir. Burada güvenliği sağlayan en önemli etken firmanın uygulamalıdır. Atılacak adımlar ve koyulacak kurallar ile %100 güvenli hale gelir. SKY Fethiye ile gerçekleştirilen ATV safari etkinliği %100 güvenlidir ve hiçbir risk barındırmaz. Neden mi? Bunun detaylarını yazının devamında bulacaksınız.

YouTube video

ATV araçları son yıllarda ulaşım hayatında büyük bir yer edindi. Özellikle de tatil bölgelerinde insanlar yoğun olarak bunu kullanmayı tercih ediyor. Şüphesi sürüş kolaylığı, park sorunu olmayışı ve kısa mesafeleri hızla kat etme imkanı buna etki ediyor. Trafikteki sürüşler yasa koyucuların kurallarıyla düzenlenmiştir. Turlarda ise bu kuralları firmalar belirler. Örneğin herhangi bir kamuya açık alanda kullanılmadığı için ehliyet sahibi olmanıza gerek yok.

Fethiye ATV turu güvenli mi? Eğer ki kurallara uyulursa ve firma özenli bir çalışma gerçekleştirirse günümüzün en güvenli etkinliğine dönüşür. Bu alanda SKY Fethiye ailesi olarak sağladığımız güvenlik unsurlarını birkaç maddede listeleyebiliriz.

fethiye-atv-turu-guvenli-mi-2
Fethiye ATV Turu Güvenli mi?

Fethiye’de ATV turunu güvenli kılan unsurlar:

  • Öncelikle kullanılan araçların son model ve türünün en iyisi olduğunu belirtelim. Yolda sizi riske atacak bir arıza ile karşılaşmazsınız.
  • Araçların periyodik bakımları aksatılmadan ve sık bir şekilde yapılır. Risk barındıran araç var ise turdan çıkarılır.
  • Tura başlamadan önce kısa bir sürüş eğitimi verilir. Bu sayede temel olarak yapmanız gerekenleri öğrenirsiniz.
  • Parkurun başından sonuna kadar kesinlikle kasksız sürüş yapmazsınız. Bu güvenli aracını biz temin ediyoruz.
  • Turun başında deneyimli bir rehber bulunur. Parkurda ilerlerken zorlanırsanız size yardımcı olur.
  • Düşme ya da yaralanmalara karşı ilk yardım ekipmanı hazır tutulur.
  • Tercih edilen parkur, yeni başlayanları aşırı zorlayacak güvenliklerini riske atacak seviyede değildir.

Yukarıdaki unsurlar bir araya gelince ortaya en güvenilir Fethiye ATV turları çıkmaktadır. Bizi tercih ederek siz de bu sürece dahil olabilirsiniz.

Fethiye ATV Turu Tehlikeli mi?

Tehlike bir ekstrem sporu için olmazsa olmaz unsurdur. Zaten insanlar o tehlikenin heyecanını deneyimlemek için buralara katılır. Araçlarda ya da sürüşte bir sorun olmaz ama doğanın kendisi tehlikeler ile doludur. Tozlu yollar, çukurlar, çamurlu engebeler ve daha nicesi var. Ama bizler aldığımız önlemler ile hem bu heyecanı yaşamanızı sağlıyoruz hem de bu esnada güvenliğinizi riske atan faktörleri ortadan kaldırıyoruz. Fethiye ATV turu güvenli mi? diye merak edenler için cevaplıyoruz.

Normalde ATV araçları gaz ve fren mantığıyla çalışır. Ne kadar gaza basarsanız o kadar hızlanır. Kimi zaman kullanıcılar bunu ayarlayamayabiliyor. Bu sebeple araçlarımızda hız kesici bir teknoloji kullanıyoruz. Yani yanlışlıkla gaza fazla basarsanız istenmeyen bir hıza ulaşmayacaksınız. Güvenliğinizi önemsiyoruz. Aynı zamanda eğlenmeniz de önemli bizim için. Ehliyetiniz ister olsun ister olmasın fark etmez. Aldığımız önlemler sayesinde çok kolay ve risksiz bir şekilde parkuru tamamlayacaksınız.

Fethiye ATV Turunda Sigorta Yapılıyor mu?

Fethiye bölgesindeki ATV turlarına katıldığınızda sigorta yapılmanız zorunlu değil. Ama SKY Fethiye markası olarak tüm macera katılımcılarımız eksiksiz olarak sigortalatıyoruz. Üstelik bunun için sizden ekstra bir ücret de talep etmiyoruz. Her şey hizmet dahilinde gerçekleşiyor. Bu sigorta sayesinde herhangi bir kaza ya da yaralanmalar durumunda birçok imkana sahip oluyorsunuz. Kısacası sizler adına olması gereken her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündük. Gönül rahatlığıyla rezervasyon yaptırıp keyifle aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Fethiye ATV Turu Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir