Fethiye ATV Turu İçin Gerekenler

fethiye-atv-turu-icin-gerekenler-2

Kimi ekstrem aktivitesi çok detaylı ve ihtiyaç listesi olurken bazısında ise böyle karmaşık değildir. Peki Fethiye ATV turu için gerekenler nelerdir? Bu yazıda detaylıca anlatacağız. Elbette ilk adım rezervasyon yaptırmak olmalı. Yerinizi ve zamanınızı belirlemeli ve günü geldiğinde parkurda hazır bulunmalısınız. Sonrasında bir spor ayakkabı ve güneş gözlüğüne ihtiyacınız olacak. Detaylara bir göz atalım.

Öncelikle bu aktivitede sürüş ehliyetinizin olmasına gerek duyulmadığını belirtelim. Normalde trafiklerde ehliyetsiz kullanmak yasak fakat bu rota özel olarak belirlendi ve gözetmen eşliğinde ehliyetsiz sürüş yapılıyor. Yani tura katılmak için ehliyet almanıza gerek yok.

Diğer yandan güvenliğin sağlanması için Fethiye ATV turu için gerekenler listesi var. Bu listenin başında kask bulunur. Çukurlardan geçerken eşinizle çarpışma riskine ya da araçtan düşme ihtimaline karşı kask takmak zorunludur. Bu kural esnetilemez. Kaskları bizler size ücretsiz veriyoruz. Ama dilerseniz de kendi kaskınızla da katılım gerçekleştirebilirsiniz.

fethiye-atv-turu-icin-gerekenler-1
Fethiye ATV Turu İçin Gerekenler

Fethiye ATV turu için gerekenler arasında önemli bir obje de spor ayakkabıdır. Net olarak terlikle gelmemenizi öneriyor ve uyarıyoruz. Çünkü parkur zorlu ve engebelerle dolu. Aracın hakimiyetini iyi bir şekilde sağlamak için spor ayakkabı çok işe yarıyor. Terlik süreci zorlu hale getiriyor. Markası fark etmez herhangi bir spor tabanlı ayakkabı olması yeterlidir.

Güneş gözlüğünün de önemine değinmekte fayda var. Kayaköy mevkii yaz aylarında sıcak ve güneşli oluyor. Üstüne bir de parkurdaki toz bulutları eklenince görüş mesafesi çok kısılıyor hatta yer yer yok oluyor. Bunun için güneş gözlüğü takmanızı öneriyoruz. Oldukça faydası olmaktadır. Dileyen snowboard gözlüğü de tercih edebilir. Buradaki amaç gözlerinizi güneşten ve topraktan korumaktır.

Fethiye ATV Turu İçin Gerekenler Nelerdir?

Aslında ekstra herhangi bir masraf gerekmiyor. Temel olarak spor ayakkabı ve güneş gözlüğü yeterli olmaktadır. Bir de ağzınıza bağlamak için motor boyunluklarından alabilirsiniz. Kumlardan bu şekilde kolaylıkla korunmak mümkün oluyor. Sürüş esnasında ağzınızı ve burnunuzu kapatacak şekilde peçe gibi takabilirsiniz. Ayrıca sırt çantası da takabilirsiniz. İçerisine su ve havlu koyabilirsiniz. Yolda terlediğinizde bu havlu ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Kıyafet olarak da şort ve t-shirt tercih edebilirsiniz. Mayo ya da bikini pek fazla önerilmiyor. Zira sıcakta oturduğunuz koltukta bacaklarınızı rahatsız edebiliyor. Kapri ve şort en ideal olanı. Ayrıca tayt da giyebilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir şey gerekmemektedir. Diğer gerekli malzemeler tarafımızca sizlere temin edilecek zaten.

YouTube video

Bir de getirilmemesi gerekenlere değinelim. Bunların başında fotoğraf çekimi için cihazlar öne çıkıyor. Çoğu birey kendi imkanlarıyla bu etkinlik sürecini kayıt altına alarak ölümsüzleştirmek istiyor. Fakat güvenliğinizi sağlamak adına fotoğraf çekimine izin vermiyoruz. Bunun yerine tüm resim ve video çekimlerini profesyonel makinalar ile biz hallediyoruz. Ufak bir ekstra hizmet bedeli ödeyerek siz de bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Fethiye ATV Turunda Fotoğraf Çekebilir miyim?

Ne yazık ki kendi cihazlarınız ile fotoğraf çekmeniz yasak. Bu kural sadece ATV için değil tüm ekstrem aktivitelerimizde geçerlidir. Çünkü yola odaklanmak yerine fotoğraf çekimine odaklanırsanız güvenliğinizi riske atıyorsunuz. Sadece kendinizi değil aynı zamanda turdaki diğer katılımcıları da tehlikeye düşüren bir durum. Ama bunun yerine bizlerin profesyonel çekimleriyle anı ölümsüzleştirmeniz mümkün. Dilerseniz albüm halinde de sizlere veriyoruz. Dilerseniz de USB ve Mail gibi teknolojik ortamlara aktarılmasını sağlıyoruz. Sizin adınıza her şey düşünüldü. Size de eğlencenin limitlerini zorlamak kaldı.

 

İlginizi çekebilir: Fethiye ATV Turu Nedir?

Instagram: skyfethiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir