Fethiye Dalış Nerede Yapılır? En İyi 3 Dalış yeri

fethiye-dalis-nerede-yapilir-3

Derin maviyi keşfetmek dünyanın en farklı hislerinden biri. Bu sebeple Fethiye dalış nerede yapılır? sorusu sıkça gündeme geliyor. Akdeniz ve Ege’nin kesişim noktası olan bu bölge, karada olduğu gibi su altında da birbirinden güzel yerleri barındırıyor. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist sadece dalış aktivitesi için burayı tercih ediyor.

Dalışa meraklı olan herkes ömründe en az bir defa suyun altını görmek istiyor. Aslında bunu gerçekleştirmek çok kolay. Zira tüplü dalış yapmak için uzun eğitimler almanıza gerek yok. Profesyonel dalışçılardan alacağınız kısa bir brifingin ardından aktiviteyi gerçekleştirmek mümkün. Peki Fethiye dalış nerede yapılır? Sizler için bölgenin en güzel yerlerini listeledik. Keyifli okumalar dileriz…

fethiye-dalis-nerede-yapilir-1
Fethiye Dalış Yerleri

Fethiye Dalış Merkezleri

Ölüdeniz dahil olmak üzere Fethiye’nin hemen her bölgesi adeta cennet konumunda. Yemyeşil ormanları ve masmavi deniziyle buraya gelenleri kendine hayran bırakıyor. Doğal güzelliklerinin yanı sıra aktiviteleriyle de tatilcilere harika alternatifler sunuyor. Yamaç paraşütü, tüplü dalış, safari bunlardan bazıları. Ancak dalış konusunun altını özel olarak çizmekte fayda var. Çünkü Ege’nin kuzeyinde başlayıp Akdeniz’in doğusuna kadar uzanan sahilinde görülmeye değer eşsiz yerler var. Ayrıca su altı canlı çeşitliliği bakımından da dünyada yüksek sıralarda. Gelin hep birlikte ‘Fethiye dalış nerede yapılır?’ sorusunun yanıtına bakalım.

1)      Fethiye’de Tüplü Dalışın Eşsiz Noktası: Afkule

Fethiye’nin limanından 45 dakikalık mesafede olan bu dalış noktası sadece tüplü dalışçılar için değil aynı zamanda şnorkelciler için de harika bir yer. Tatilde masmavi suların altındaki yaşamı görmek isteyenler adeta buraya akın ediyor. Suyun derinliği 30 metreyi buluyor. Bu da aslında ileri düzey dalıcılar için cazip oluyor. Kısacası Afkule için bölgenin en iyi dalış noktası demek mümkün.

Dalışa farklı bölgelerden başlamak mümkün. Eğer mağaranın içerisinden başlamayı tercih ederseniz yanınıza mutlaka bir el feneri almanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca profesyonel bir dalıcı değilseniz buranın hemen yanında Türk Hamamı olarak da bilinen ve derinliği 10 metre olan bir yer var. Burada harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Eğer Fethiye dalış nerede yapılır diye merak ediyorsanız kesinlikle Afkule en iyi seçenek.

2)      Sualtı Dünyasının Eşsiz Bölgesi: Turunç Pınarı

Bu bölge için tarihin sualtı bekçisi demek en doğru tabir. Zira dalış sırasında yer yer tarihi amforaya görülüyor. Amforaya ucu sivri testi demek. Bu testiler zeminde olduğu gibi bazı yerlerde kayalara yapışmış halde de bulunuyor. 14 ila 17 metre aralığında bir derinliği var. Deneyimsiz dalış sevdalıları uzman bir dalgıç ile burada dalış gerçekleştirebiliyor.

3)      Dalışa Yeni Başlayanların Gözdesi: Azizağa Koyu

Sualtı dünyanın gizemli manzarasını deneyimlemek için belli derinliklerden başlamak gerekiyor. fakat burada dalışlar çapadan girilerek gerçekleştiriliyor. Derinliği ise tam da ideal seviyede. Ayrıca suyunun berrak olduğunu söylemekte fayda var. Fethiye’de bu noktaya dalış turu düzenleyen birçok profesyonel firma mevcut. Tüplü dalış hakkında daha fazla merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçiniz.

fethiye-dalis-nerede-yapilir-2
Fethiye Dalış Rehberi 2022

Fethiye Dalış Rehberi 2022

Her dalış noktası, bireylere yeni bir deneyim katıyor. Bu sebeple suyun altındaki her alan, her zaman için yeni bir heyecana gebe. Ancak tatil planlaması yapan bireyler sıklıkla Fethiye dalış nerede yapılır sorusunu merak ediyor. Çünkü ilk dalış sırasında en güzel anlara tanıklık etmek gibi bir talep var.

  • Barakuda Resifi (Dalyan Reef)
  • Amphora Dalış
  • Kızıl Ada Kanyonu
  • Karides Kovuğu
  • Kızıl Ada Feneri
  • Meksika Mağarası

Fethiye’de Dalış Yapmak İçin En Güzel Dönem

Tüplü dalış ile su altındaki dünyayı keşfetmek isteyenler, Fethiye’de dalış yapılan dönemleri merak ediyor. Aslında Fethiye bölgesi yılın 365 günü dalış için müsait. Ancak bazı mevsimlerde bu aktivite çok daha güzel bir hale bürünebiliyor. Sektörde uzun yıllardır deneyim sahibi SKY Fethiye dalış eğitmenlerine göre, dalmak için en güzel dönem Eylül, Ekim ve Kasım aylarıdır. Bunun birçok sebebi olsa da temelde sakinlik başlıca faktör olarak gösterilebilir.

Fethiye koyları, yaz sezonunda çok yoğun. Daha sakin bir dalış süreci yaşamak için 2023 2024 döneminde Ağustos sonrasını tercih edebileceğinizi belirtelim. Rezervasyonlar şimdiden başladı. Dalış kontenjanları dolmadan yerinizi ayırtmanızı öneriyoruz. Şimdiden eğlenceli bir dalış süreci dileriz.

YouTube video

İlginizi Çekebilir: 2022 Fethiye At Binme Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir