Fethiye Dalış Turu Yüzme Bilmeyenler İçin Uygun mu?

fethiye-dalis-turu-yuzme-bilmeyenler-icin-uygun-mu-2

Yaz tatilini Akdeniz’de yapıp da eğlenceli bir su aktivitesine katılmamak olmaz. Ama bazı kişiler yüzme bilmiyor. Fethiye dalış turu yüzme bilmeyenler için uygun mu? sorusuyla bu sebepten ötürü karşılaşılmaktadır. Normal zamanda açık denizler yüzme ile arası olmayanlar için tehlikeli alanlardır. Uzmanlar girmelerini önermez. Suyun isti bu tür durumlar için uygun olmasa da suyun altı yüzme bilmeseniz de size zorluk çıkarmaz. Yani dalış turuna rahatlıkla katılabilirsiniz. Peki neden? Bunu detaylarıyla açıklığa kavuşturacağız.

Fethiye dalış turu yüzme bilmeyenler için uygun mu? diye araştıran bir kimse muhtemelen henüz yüzme bilmiyor demektir. Ama içindeki deniz tutkusunu en iyi şekilde yaşamak için tüplü dalış yapmak ve gizemli maviliklere açılmak ister. Soruya yanıt vermek için dalış aktivitesinin nasıl bir şey olduğunu ve süreçlerini bilmeliyiz.

YouTube video

SKY Fethiye ile yapacağınız tüplü dalış etkinliğinde çok farklı tur seçenekleri ile karşılaşırsınız. Örneğin yüzme bilmeyen kişiler ile deneyimli yüzücüleri aynı programa dahil edilmez. Bu sayede yüzme bilmeyenler ile daha fazla ve yakından ilgilenilir. Aslında bu, katılımcıların daha fazla süreçten keyif almasını ve denizin altındaki yaşamı yüksek oranda keşfetmesini sağlıyor. Eğer ki böyle bir sorunsalınız var ise rezervasyon sırasında yetkililere belirtmeniz gerekiyor.

Yüzme Bilmeyenler İçin Fethiye Dalış Turu Programı

Yüzme bilmemek dalmaya engel olan bir durum değil. Evet, ekipmansız yüzeyde durmak onlar için imkansızdır. Fakat suyun altındaki basınç ve kaldırma kuvveti sayesinde kişiler sanki bir Ay yürüyüşü yapıyormuş gibi rahat bir şekilde hareket edebiliyorlar. Zaten bir de nefes alıp verebildikleri, rahat hareket edebildikleri malzemeler ile bunu yaptığı için çok rahat bir süreç geçiyor. Fethiye dalış turu yüzme bilmeyenler için uygun mu? merakında olanlar için sürecin işleyişine bakalım…

  • İlk adım rezervasyon ile başlar. Bu aşamada durumunuzu görevlilere bildirirsiniz.
  • Dalış günü geldiğinde sizler ile atlayacağımız noktada buluşuyoruz.
  • Dalış öncesi kısa bir eğitim sürecine başlıyoruz. Bu kısımda malzemeleri, nasıl kullanılacaklarını, suyun altında nasıl rahat hareket edebileceğinizi ve dalış süresi gibi konular hakkında bilgilendirme yapıyoruz.
  • Denize çıkmadan dalış ekipmanları giyilir. Tüp ve bazı gereçler atlayışın yapılacağı bölgeye botla gidince giyilebilir. Bu dalgıcın inisiyatifine kalmış bir durum.
  • Eğer katılımcı muhafazakar bir kadın ise dalış ekipmanlarının üzerine talep ettiği bir kıyafeti giyebiliyor.
  • Dalınacak bölgeye gelindiğinde önce eğitmen kişi denize giriyor ve sırayla katılımcıları denize alıyor.
  • Suyun altında sürekli eğitmeniniz sizi gözlemlediği için yüzme bilmenize ya da panik yapmanıza gerek yok.
fethiye-dalis-turu-yuzme-bilmeyenler-icin-uygun-mu-1
Fethiye Dalış Turu Yüzme Bilmeyenler İçin Uygun mu?

Yaz tatilinde dinlenme hayalini kurarız tüm kış. Ama tatil sadece dinlenmek değildir. Aynı zamanda eğlenmek, adrenalin yaşamak ve keşfetmektir. Fethiye bölgesindeki tatilciler bu konuda çok şanslı. Çünkü fazlasıyla ekstrem aktivitesi mevcut. SKY Fethiye ile iletişime geçerek dalış turu, yamaç paraşütü, ATV, safari ve çok daha fazlasını gerçekleştirebilirsiniz. Bu yaz tatilinizde sizlere harika bir süreç diliyoruz.

Yüzme Bilmiyorum Fethiye’de Dalabilir miyim?

Suyun altında olmak için profesyonel bir yüzücü ya da dalgıç olmanıza gerek yok. Sadece eğlenceyi ve yeni şeyler keşfetmeyi sevmeniz yeterli. Hem eğitmenler ile giriyor olmanız hem de suyun altındaki kaldırma kuvvetinin sizi rahat bir hareket imkanı sunması bu aktiviteyi güvenli yapmaktadır. Sadece katılımcıların büyük bir çoğunluğu genelde yüzme bilmez. Yani bu konuda yalnız değilsiniz. Bu konuda tek şart herhangi bir sağlık probleminizin olmamasıdır. Onun dışında her koşulda SKY Fethiye ile dalarsınız.

 

İlginizi Çekebilir: Fethiye Dalış Turu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir