Fethiye Dalış Turuna Katılırken Yanımda Neler Bulundurmalıyım?

Fethiye Dalış Turuna Katılırken Yanımda Neler Bulundurmalıyım?

Ekstrem aktivitelerde katılımcılar için genelde her türlü ekipman ayarlanmaktadır. Ama Fethiye dalış turuna katılırken yanımda neler bulundurmalıyım? sorusuyla da sık oranda karşılaşıyoruz. Temel olan tüm malzeme, araç ve gereçler dalış okulu tarafından ücretsiz bir şekilde karşılanmaktadır. Yani ödediğiniz ücretin içerisinde kıyafetler, paletler, dalış tüpü, gözlük ve diğer unsurlar bulunmaktadır. Ama siz de gelirken yanınızda bazı eşyaları bulundurmanız daha iyi olacak. Havlu ve şort bunların başında geliyor. Süreci daha da keyifli hale getiren faktörler bunlar. O halde detaylara bir göz atalım.

YouTube video

Yazacağımız malzemeler zorunlu getirilmesi gereken ürünler değildir. Tercihinize göre yanınızda bulundurabileceğiniz eşyalardır. Daha rahat etmeniz için belirtiyoruz. Aksi durumda dalış turu her zamanki gibi keyifli ve eğlence dolu geçmektedir.

Fethiye Dalış Turuna Katılacakların Yanlarında Getirmesi Gerekenler

Yüzme bilmeyenlerin de rahatlıkla katıldığı Fethiye dalış etkinliği yaz sezonunda en çok ilgi gören aktivitelerin başında geliyor. Daha önce deneyim yaşamamışlar rezervasyon yaptırdıktan sonra Fethiye dalış turuna katılırken yanımda neler bulundurmalıyım? sorunsalını yaşıyor. Bu konuyu netleştirmek için madde de tavsiyelerde bulunduk. Bunları yanınızda getirince süreçten daha fazla keyif alacaksınız. İşte detaylar…

fethiye-dalis-turuna-katilirken-yanimda-neler-bulundurmaliyim-1
Fethiye Dalış Turuna Katılırken Yanımda Neler Bulundurmalıyım?

Havlu

Gerek tekne ile giderken gerekse de dalış boyunca su ile iç içe olacağınız için yanınızda havlu bulundurmanız gerekiyor. Kurulanarak hem tuzlu suyu vücudunuzdan temizleyebilir hem de esinti olması durumunda hasta olmaktan korunursunuz.

Yedek T-Shirt

Aktivite boyunca sürekli su ile iç içe olacaksınız. Giyinip de geldiğiniz T-Shirt mutlaka süreçte ıslanacak ve kullanılamaz hale gelecektir. Yanınızda bir yedeğini bulundurmanızı öneriyoruz.

Mayo & Bikini

Suya girmeden önce dalgıç kıyafetleri giyiyorsunuz. Bu sebeple rahat giyinme ve soyunma için mayo & bikini iyi bir alternatif olacaktır. Bunların üzerine kıyafetinizi rahatlıkla geçirebilirsiniz.

Güne Kremi

Tekne yolculuğu sırasında bir süre güneşe maruz kalacaksınız. Bunun için güneş kremi ile vücudunuzu dinlendirebilir, güneş yanıklarına karşı önlem alabilirsiniz. Özellikle çocuklara uygulamanızı öneriyoruz.

Güneş Gözlüğü

Yaz aylarında güneş ışınları fazlasıyla keskin olmaktadır. Güneş gözlüğü tekne yolcuğunda güneşten korunmak için iyi bir seçenek olacaktır. Özellikle de öğleden sonraki dalışa katılacakların kesinlikle yanlarında bulundurmalarınız öneriyoruz.

Fethiye Dalış Turuna Getirilmemesi Gerekenler

Yukarıda yanınızda bulundurmanız haline size faydası olacak eşyaları belirttik. Bir de getirmemeniz gereken şeylerin listesini yaptık. SKY Fethiye dalış okulu olarak aşağıdaki listede yer alan ürünleri getirmemenizi rica ediyoruz.

  • Fotoğraf makinesi getirmemenizi öneriyoruz. Çünkü su altında fotoğraf ya da video çekmeniz mümkün değil. Dalış öncesi çekim yapabilirsiniz ama suyun içinde yapmak yasaktır. Çünkü kendinizi tehlikeye atabilme ihtimaliniz var. Eğer fotoğraf ve video çekilmesini istiyorsanız size özel sunduğumuz hizmetten faydalanabilirsiniz.
  • Takı ve yüzük gibi aksesuarları yanınızda bulundurmayın. Çünkü dalış öncesi bunları çıkarmanızı isteyeceğiz.
  • Alkol getirmemeniz ya da dalış öncesi alkollü olmamanız en önemli faktörlerden birisi. Aksi halde rezervasyonunuz iptal edilecektir.

Bu taleplerimiz sizlerin güvenliğini üst düzeye çıkarmak içindir. Sizleri önemsiyoruz ve sağlığınızı riske atacak her unsuru ortadan kaldırıyoruz. Dalış rezervasyon firması ararken de bu faktörü göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Profesyonellik dalış turlarında çok önemlidir. Böylece kendinizi ve sevdiklerinizi korumuş olursunuz.

Suyun altı farklı bir dünyadır. Keşfetmeyen bilmez, dalan ise tekrar tekrar bunu yaşamak ister. Rutin tatil planınıza tüpü dalışı ekleyerek yeni bir dünya keşfetmeye ne dersiniz? SKY Fethiye ile iletişim kurun ve tatilinize renk katın.

 

İlginizi çekebilir: Fethiye Dalış Turu ve 2022 Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir