Fethiye Günlük Aktiviteler | En İyi 5 Aktivite

Türkiye’nin saklı cennetlerinden biri olan Fethiye günlük aktiviteler konusunda da popüler bir bölge. Tatilcilere birçok aktivite seçeneği sunuyor olması onu diğer turistik yerlerden ayırıyor. Tüm yılın yorgunluğunu atacağınız kısa süreli tatilinizde eğlenmek, doğayı gözlemlemek, gökyüzünün keyfini çıkarmak, spor yaparak vücudunuzu dinç hale getirmek Fethiye’de mümkün. SKY Fethiye olarak bu yazımızda sizler için eğlence ve adrenalini bir arada bulacağınız harika 5 aktivite önerdik. Keyifli okumalar dileriz…

En İyi Fethiye Günlük Aktiviteler

Ölüdeniz için dünyanın en güzel şehirlerinden biri dersek yanılmış olmayız. Zira 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilmiş olması bunu resmi olarak tasdikliyor. Fethiye ve Ölüdeniz denilince akla ilk olarak masmavi denizi geliyor. Ancak burası dünyada özel aktiviteleriyle de meşhur. Onlardan en muhteşemlerini sizler için listeledik. İşte en iyi Fethiye günlük aktiviteler

fethiye-gunluk-aktiviteler-3
Fethiye Günübirlik Aktiviteler

1.      Ölüdeniz Yamaç Paraşütü (Paragliding)

Ölüdeniz, ülkemizde olduğu kadar global düzeyde en iyi sportif ve ticari yamaç paraşütü uçuş bölgesi unvanına sahip. 1979 yılında başlayan uçuşlar zaman içerisinde harika bir ilgi gördü. 2016 verilerine göre Babadağ pistini 120 binden fazla kişi ziyaret etti. Her geçen yıl bu veriler daha da artıyor. Profesyonel pilotlar eşliğinde 2000 metreden kendinizi boşluğa bırakıyorsunuz. 25 – 30 dakika boyunca Ölüdeniz’in üzerinde bir kuş misali süzülüyorsunuz. Fethiye günlük aktiviteler arayışında olanlar için yamaç paraşütü kesinlikle yapılması gereken bir spordur.

2.      Ölüdeniz Kumburnu Plajında Yüzmek

Ölüdeniz Kumburnu plajı, mavinin en güzel tonları doğa ile iç içe geçmiş harika uyumu ile insanları kendine hayran bırakıyor. Fethiye tanıtımlarında en çok kullanılan manzarası var. Mavi sulara kendinizi bırakarak keyif dolu anlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca kano ve deniz bisikleti kiralayarak su sporlarını da deneyimleyebilirsiniz.

3.      Kelebekler Vadisi’nde Kamp Yapmak

Kelebek Vadisi, dünyadan izole olmuş, doğanın en saf halini bünyesinde barındıran bir yer. Karayolu ile gitmek mümkün değil. Bu da onun doğallığını korumasını sağlıyor. Buraya ulaşmanın tek yolu tekne turlarını kullanmak. Ayrıca yamaç paraşütü pilotunuzu ikna edebilirseniz Kelebekler Vadisi’ne inmeniz mümkün. Eğer Fethiye günlük aktiviteler konusunda arayıştaysanız Kelebekler Vadisi’nde kamp yapabilirsiniz. Ayrıca burada kamp yaparken doğanın mucizesi kelebekler ile de denk gelmeniz mümkün.

4.      At Turu Yapmak

Atlar, insanoğlunun tarih sahnesindeki ilerleyişi boyunca en büyük yardımcıları oldu. Medeniyetlerin kurulmasının baş mimarı olarak atlar gösteriliyor. Günümüzde de onlara olan ilgi ve sevgi devam ediyor. Fethiye Ölüdeniz at turu aktivitesi ile doğanın kalbinde harika vakit geçirmeniz mümkün. Doğa yaşantısını deneyimleyerek stresten uzak saatler geçirebilirsiniz.

fethiye-gunluk-aktiviteler-1
Fethiye At Turu

5.      Tüplü Dalış Yapmak (Fethiye Scuba Diving)

Fethiye ve Ölüdeniz’in masmavi sularının altındaki yeni dünyayı keşfedebilirsiniz. Tüplü dalış eğitmenleri eşliğinde herhangi bir eğitim sürecine girmeden bu aktiviteyi gerçekleştiriyorsunuz. Cennet koyu, akvaryum koyu ve Kelebekler Vadisi su altı dalış için harika bölgeler. Fethiye günlük aktiviteler listemizde tüplü dalış beşinci sırada yer alıyor.

Fethiye Aktivite Paketleri

Fethiye’de birçok aktivite bulunduğu için her birini yapmak çoğu zaman organize edilemiyor. Çünkü tatil süreleri genelde kısıtlı oluyor. Ayrıca tek tek yapıldığında daha maliyetli bir tablo çıkıyor. İşte tam da bu noktada Fethiye aktivite paketleri uygulamasının önemi ortaya çıkıyor. SKY Fethiye ekonomik aktivite paketleri ile mutlaka deneyimlenmesi gereken tüm aktiviteleri makul fiyatlara yapabiliyorsunuz. Detaylı bilgi ve rezervasyonlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca yorum ve görüşleriniz için sizleri SKYFethiye sosyal medya hesabımıza davet ediyoruz.

 

İlginizi çekebilir: Fethiye Balayı Villaları 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir