Fethiye Kamp Alanları: En İyi Kamp Yerleri

Fethiye Kamp Alanları

Fethiye kamp alanları yazımız, doğa ile tatilini bütünleştirmek isteyenler için harika seçenekler sunuyor. Muğla’nın eşsiz doğal alanlarına sahip olan Fethiye’de birbirinden güzel kamping alanları mevcut. Eğer kamp hayatı tutkunuysanız bu yaz için planlamanızı yapmadan önce mutlaka yazımızı değerlendirin.

Fethiye ücretsiz kamp alanları var mı? sorusu, öne çıkan sorunsallardan biri. Ancak ne yazık ki Fethiye’de ücretsiz kamp alanları yok. Yani bu hizmeti ücretsiz veren bir tesis yok. Fakat koylarda ya da doğal ortamlarda çadırı ile kamp yapanlar mevcut. Bu her ne kadar yasak olsa da yaz aylarında binlerce kişi bu yöntemi tercih ediyor. Yazının devamında en iyi kamp alanları noktalarını bulacaksınız…

"<yoastmark

Ölüdeniz Doğa Kamp Yeri

Ölüdeniz, sadece yamaç paraşütü ile değil, aynı zamanda kamp alanıyla da meşhur bir bölge. Bu sebeple yaz aylarında yerli ve yabancı yüz binlerce turist buraya akın ediyor. Denize yakın olan kesimlerinde kamp yasak. Fakat içeriye doğru olan ıssız kısımlarında kamp yapılıyor. Orman içerisinde sakin bir kamp yapmak isteyenler için Fethiye kamp alanları listemizde Ölüdeniz doğa kamp yeri ilk sırada.

Ölüdeniz doğa kamp yerinde çadır ile konaklanıyor. Gündüzleri burada birçok farklı aktivite var. Tatilinize biraz adrenalin ve bolca Ölüdeniz manzarası katmak isterseniz Fethiye yamaç paraşütü iyi bir tercih. Ayrıca su altı dalış organizasyonlarını da tercih ediniz.

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı

80 farklı kelebek türünü içinde barındıran Kelebekler Vadisi, Fethiye bölgesinin en güzel koylarından birine sahip. Mavinin her tonunun olduğu bu koy, adeta cennetin yer yüzündeki tasviri. Burada bir de kamp alanı bulunuyor. Doğanın içerisinde çadırınızı kurabilirsiniz. Yahut işletmeden hazır çadır seçmek mümkün. En iyi kamp alanları nerede? diye soranlar için cevabımız Kelebekler vadisi kamp alanı. Kelebekler Vadisinin harika koyu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz Fethiye’nin En Güzel Koyları yazımız ilginizi çekebilir.

"<yoastmark

Kabak Koyu Kamp Alanı

Fethiye kamp alanları arasında yine eşsiz güzelliğiyle bir kamp alanı öne çıkıyor. Kabak Koyu kamp alanı, doğa ile denizin bir araya geldiği nadir koylardan birisi. Üstelik koy içerisinde birçok kamp alanı bulunuyor. Kısaca Kabak Koyu kamp alanı benzersiz güzelliğiyle sizi büyüleyecek.

Kabak Koyu kamp alanı birçok farklı konaklama imkanına sahip. Dileyen ağaçların arasında çadırını kurarak deniz manzarasına karşı kahvesini yudumlayabilir. Çadır kampçılığı için Kabak Koyu harika bir alternatif. Ayrıca isteyen de işletmelerin hazır olarak tasarladığı bungalov evlerde konaklıyor.

Katrancı Orman Kampı

Çadır kampı tutkunları için Katrancı Orman kampı harika bir seçenek. Fiyatlarının makul seviyede olmasıyla her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Ayrıca burada deniz ve orman iç içe. Fakat fiyatların uygun olması ve harika bir ortama sahip olması Katrancı orman kampını çok kalabalık yapıyor. Bu da haliyle çadırların birbirine çok yakın olması demek. Fethiye kamp alanları listemizde yer alan Katrancı orman kampı için en ideal konaklama, günübirlik konaklama seçeneğidir.

Camp Caretta Kamp Yeri

Camp Caretta kamp yerinin en belirgin özelliği, kamp çadırlarının birbirine olan açık mesafesi. Böylelikle rahat ve dingin bir kamp yapmak mümkün. Hafif bir ağaçlıklı yamacın eteğinde olan bu yer, portakal ağaçlarıyla da ünlü. Ayrıca Fethiye’nin en güzel koylarından biri olan Günlüklü koyuna yürüme mesafesinde. Böylelikle en iyi Fethiye kamp alanları listemizi tamamladık. Eğer bu yazımızı beğendiyseniz sizleri Instagram hesabımıza davet ediyoruz. Fethiye tatilinizde yamaç paraşütü yapmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir