Fethiye Kano Turu | Kano Kiralama Fiyatları

Fethiye kano aktivitesi, bu bölgedeki az bilinen ama keyifli bir etkinliktir. Dingin sularda sakin bir süzülüşle huzuru bulabiliyorsunuz. Farklı noktalarda gerçekleştiriliyor. En popüler bölge ise Patara nehri. Buranın doğal güzelliği ve su desisi tam da kano yapmak için uygun. Özel turlar ile yerli yabancı turistler buraya getiriliyor. İster tek başınıza isterseniz de çift kişilik bir kanoda sevdiklerinizle bu süreci yaşamanız mümkün.

Uzun süren etkinlik süreciyle Fethiye kano turu hayli ilgi çekmeye devam ediyor. Hafif bir portatif tekne kategorisinde olan kano, suyun üzerinde süzülmeye olanak tanır. Hem akıntılı hem de durgun sularda kullanılabiliyor. Köken olarak en eski deniz taşıtıdır. Tarihteki en eski kano aracı ise MÖ 8200 yılına aittir. İnsanoğlunun su ile ilk tanışması bunun sayesinde olmuş da denilebilir.

fethiye-kano-1
Fethiye Kano Turu

Fethiye kano turunun hayli popüler olmasında çok sayıda etken bulunuyor. Öncelikle elbette Akdeniz’in serin ve harika suların eşsiz bir deneyim yaşatıyor katılan kişilere. Tecrübe gerektirmiyor. Daha önce hiç kano kullanmasanız bile rahatlıkla tura katılabilir ve birkaç denemenin ardından kanoyu yönetme becerisine sahip olabilirsiniz. Nasıl yapılır? Nerede Yapılır? Fiyatı Ne kadar? sorularının ve daha da fazlasının yanıtını aşağıda bulabilirsiniz. Burada olmayan bir sorunuz varsa da SKY Fethiye iletişim hatlarını kullanabilirsiniz. 7/24 hizmetinizdeyiz.

Fethiye Kano Turu

Fethiye kano turu ile sadece deniz aracıyla su üzerinde süzülmüyorsunuz. Aynı zamanda birçok keyifli aktivite ile güzel bir gün geçiriyorsunuz. Kalabalık gruplar halinde gün boyu bir arada eğlencenin zirvesini zorluyorsunuz. Fethiye Ölüdeniz tatili boyunca mutlaka yapmanız gereken bölgesel aktiviteler var. Yamaç paraşütü bunların başında geliyor. Listede kano kiralama da özel bir yer sahibidir. Tur kapsamında neler var? Şimdi bunu detaylandıracağız.

Fethiye kano turu programında neler var?

 • Kano turu Patara nehrinde buluşmayla başlar.
 • Toplu bir kahvaltı süreci yaşanır.
 • 3 saat sürecek kano gezisine geçilir.
 • Fethiye’deki kano turunda ara ara dinlenme molaları verilmektedir.
 • Tur içerisinde harika bir çamur banyosu aktivitesi düzenlenmektedir.
 • Yemek molası verilmektedir.
 • Tur sonlanır.

Fethiye’de Kano Turu Ne Kadar Sürüyor?

Tur gidişatına göre farklı süreler görülse de temel olarak toplam 6 saatlik bir süreç yaşıyorsunuz. Bunun toplamda 3 saatini nehir üzerinde kano kullanarak geçiriyorsunuz. Kalan 3 saat içerisinde de dinlenme, yemek molası ve çamur banyosu gibi unsurları yaşıyorsunuz. Dolu dolu bir gün geçirdiğinizi net olarak söyleyebiliriz.

Fethiye’de Kano Turu Nerede Yapılır?

Coğrafi yapısıyla Fethiye için tam bir kano aktivite merkezi demek mümkün. Nehirlerinde ve sahillerinde bu araç ile özel anlar yaşıyor her tatilci. Bireysel olarak kiralama hizmetleri var ama bir tur programına dahil olunduğunda gün daha da dolu dolu geçiyor. Hem lezzetli yemekler yiyor, hoş sohbetler ediyor hem de profesyonel hocalar eşliğinde aktiviteye dahil oluyorsunuz. Kano Fethiye’de iki noktada yapılıyor. Bunun ilki Patara Nehri’dir. Diğeri de Ölüdeniz Plajı’dır. Her iki lokasyon da eşsiz güzelliğiyle insanları büyülüyor.

Kano Kaç Kişiyle Yapılan Bir Aktivite?

Kano araçları iki türlü üretilmektedir. Bu araçlara ya tek başınıza bireysel olarak binebilirsiniz ve yönetebilirsiniz. Dilerseniz de iki kişi binerek yönetimde bir ekip çalışması gerçekleştirebilirsiniz. Her iki türlü de çok eğlencelidir. Çocuklar da yapabiliyor. Her yaştan genç ve çocuk birey size eşlik edebiliyor. 12 yaş altı bireyler aile gözetiminde 2 kişilik kanolara binebiliyor.

Fethiye Kano Turu Riskli mi?

Kano sporu dünyada deniz üzerinde gerçekleştirilen en risksiz sporlarında başında geliyor. Çünkü Fethiye’de desisi düşük dingin sularda bu aktivite gerçekleştiriliyor. Can yeleklerinizi de taktığınız için kano üzerinden suya düşerseniz herhangi güvenliği tehdit edecek bir durum oluşmuyor. Zaten rota boyunca turun başında uzman bir kano sporcusu bulunmaktadır. Bu kişiler sürecin başından sonuna kadar sizleri gözetimi altını tutmaktadır. Gönül rahatlığıyla katılabileceğiniz nadir Fethiye aktivitelerindendir kano.

Fethiye Kano Kiralama

Bazı aktiviteler hem tur dahilinde yapılabileceği gibi bazen de bireysel ekipman kiralamasıyla da gerçekleştirilebiliyor. Fethiye kano kiralama ile bu aktivitede bireysel bir süreç yaşayabilirsiniz. Ölüdeniz Plajı kano kiralamak için en ideal nokta. Burada belirlenen süreler içerisinde kiraladığınız kano ile durgun Ölüdeniz üzerinde huzurlu bir sürüş yaşayabilirsiniz. Kürek çektikçe rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Patara Nehrinde de kano kiralaması yapabiliyorsunuz. Buranın da suyu çok keyifli. Yer yer oluşan dalgalar ile mini adrenalin yaşıyorsunuz. Nehir boyunca ilerlerken bir yandan da doğanın güzelliğini keşfediyorsunuz. Ayrıca maliyet olarak da daha makul olmaktadır.

Fethiye’de Nasıl Kano Kiralanır?

Ölüdeniz, Çalış Plajı ya da Patara Nehrine gitmeniz gerekiyor öncelikle. Buradaki kiralama firmalarından ekipman için kiralama ücreti ödüyorsunuz. Kimlik bilgilerinizi yazdırıyor ve ödemenizi yapıyorsunuz. Sonrasında da belirlenen süre içerisinde denizde kano kullanıyorsunuz. Süreniz dolmadan tekrar ekipmanı geri getirmeniz gerekmekte. Aksi halde ekstra ücret ödemeniz gerekir.

Fethiye Kano Fiyatları

Tatil bütçenizi hazırlarken Fethiye kano aktivitesini ekleyecekseniz fiyat bilgisine ihtiyacınız olacak. Tatilde her detay bireyler için çok önemli. Maliyetlerde ne kadar makullük yakalanırsa daha fazla aktiviteye katılma şansı elde edilir. Peki Fethiye kano fiyatları ne kadar? Pahalı mı? Kaç TL’ye kiralama yapılabilir? İşte cevapları…

Fethiye’de kano turlarının güncel fiyat listesi:

 • Fethiye bölgesinde kano tur fiyatı – 650 TL
 • Fethiye’de kano kiralama fiyatı saatlik – 200 TL
 • Ölüdeniz kano kiralama fiyatı – 175 TL
 • Patara nehri kano kiralama ücreti – 200 TL
 • İki kişilik Fethiye kano kiralama fiyat – 250 TL
fethiye-kano-3
Fethiye Kano Fiyatları

Fethiye Kano Turu Ne Kadar?

Fethiye’de çok sayıda aktivite var ve bunların her biri ideal fiyatlardan katılımcılara sunulmaktadır. Kano sporu da bunların arasındadır. Kişi başı 600 TL civarı verirseniz tur dahilinde olan her hizmetten yararlanabilirsiniz. Buna transfer hizmeti ve yemek hizmeti de dahil. Eğer bireysel bir süreç yaşamak istiyorum ben diyenlerden seniz 200 TL vererek kano kiralaması yapabilirsiniz. Her iki seçenekle de %100 eğlence yaşayacağınız kesin.

İki kişi iseniz önünüzde iki seçenek var. Ya tek kişilik 2 kano kiralayacaksınız ya da çift kişilik kano ile birlikte ekip çalışması yapacaksınız. Kürekleri birlikte senkronize olarak çektiğiniz taktirde sakin suların üzerinde güzel bir hıza ulaşabiliyorsunuz. Şimdiden eğlence ve keyif dolu bir Fethiye kano etkinliği süreci diliyoruz sizlere.

Fethiye’de Başka Hangi Aktivite Yapılır?

Tur listenize kano etkinliğini eklediyseniz bunun yanına size harika bir aktivite önerimiz daha olacak. Ölüdeniz bölgesinin en meşhur sporu olan yamaç paraşütünü denediniz mi? Eğer denemediyseniz bu yaz en güzel zaman bunun için. Gökyüzünde bir kuş gibi uçacak ve özgürlüğü hücrelerinize kadar hissedeceksiniz. Kesinlikle paraşütle atlamak size çok iyi gelecek. O halde sizleri SKY Fethiye ailesine davet ediyoruz. Geç olmadan ve kontenjanlar tükenmeden bizi arayın ve yerinizi ayırtın. İster yaz olsun ister kış birlikte uçuşlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bölgenin en güvenilir firması olarak sizlere en kaliteli hizmeti veriyoruz her dönem. İyi tatiller.

YouTube video

 

İlginizi çekebilir: Yamaç Paraşütü Ne Zaman Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir