Fethiye Ölüdeniz’ de yamaç paraşütü

Yamaç Paraşütü Fethiye

Fethiye Ölüdeniz’ de yamaç paraşütü

Muğla’ nın Fethiye bölgesinde bulunan Ölüdeniz’ de Turistler yamaç paraşütü ile uçmanın keyfini sürüyor.

 

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü uçuş bölgesi olarak gösterilen Fethiye’ Babadağ’dan uçuş yapan turistler,  Ölüdeniz’ in nefes kesen manzarasını izleme fırsatı buluyor.

Her sene on binlerce yerli ve yabancı turistin uçuş yaptığı merkezde macera severler gökyüzünde bir yandan adrenalin dolu dakikalar yaşarken bir yandan da Ölüdeniz’ in farklı tonlardaki mavisini seyrediyor.

 

 

Babadağ güney-batı Türkiye’de doğu Akdeniz Bölgesi’ndeki Muğla ilinin Fethiye ilçesinde bulunan bir dağdır.

Bu dağın iki zirvesi bulunmaktadır. En yüksek rakımlı zirvenin irtifası 1,969 metredir. “Karatepe” adı verilen ikinci zirvenin rakımı 1,400 metredir. Bu iki zirve karşı karşıya bulunmakta ve aralarından derince bir sel vadisi geçmektedir. Her iki zirve de kireçtaşı/kalkerden oluşmuştur. İki zirvenin birbirinde ayrık olması dolayısıyla bazı coğrafyacılar Babadağı’ nı bir “sıradağ” olarak nitelendirmektedirler.

 

Fethiye Ölüdeniz' de yamaç paraşütü
Fethiye Ölüdeniz’ de yamaç paraşütü

Ölüdeniz’ de yamaç paraşütü yapmanın keyfi bir başka.

Babadağ çok zengin olan bitki türleri ile dikkati çekmektedir. Bu bitkiler arasında 1,400 m ile 1,800 m rakımlı arazide gayet yaygın Latince sınıflanma isimli bu bölgeye has akçaağaç türünden ağaçlar ve Latince sınıflanma isimli Türkiye’ye has sedir türü ağaç ormanları çok önemlidir.

Babadağı zirvesi ve “Karatepe” adı verilen alt-zirve denize çok yakındır; denizden uzaklık 5 km yi geçmez. Bu nedenle Fethiye ve civarına gelen turistler için bu zirvelerden denize doğru rotalı “yamaç paraşütü” sporu geliştirilmiştir

Sky Fethiye ile iletişime geçmek ister misiniz?

Yamaç paraşütü nedir?

Yamaç paraşütü, tek kişilik ve tandem çift kişilik olarak ayrılıyor. Eğer bu konuda bir eğitiminiz yoksa,  deneyimli bir pilot eşliğinde tandem yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Babadağ’ın zirvesinden (1.956 m) tecrübeli pilotlar eşliğinde bir kuş gibi uçarak, yaklaşık 30 dakika boyunca Ölüdeniz’in muhteşem manzarasını gökyüzünden keşfederek uçabilirsiniz.

Fethiye’de yapılması gerekenler yazımızı okudunuz mu?

Sky Fethiye Google Yorumlarını okudunuz mu?

Yamaç paraşütü ile ilgili  merak ettiğiniz her şeyi bize sorabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir