Fethiye Pazarı

Fethiye Pazarı

Fethiye bölgesindeki en büyük açık hava pazarı Salı günleri Fethiye’de kuruluyor. Bölgenin her yerinden çok sayıda alıcı ve satıcıyı kendine çekiyor ve Fethiye’nin en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biridir. Salı Fethiye pazarı Türkiye’de denize keskin bir dönüşle Fethiye’nin merkezi caddeleri boyunca akan nehrin kıyısında branda çadırların altına dağılıyor. Fethiye’de alışveriş için sadece mahalleden değil, muhtemelen Likya kıyılarının her yerinden insanları çekiyor. Farklı çeşitlerde bol miktarda meyve ve sebze, salamura ve tütsülenmiş zeytin çeşitleri, kuruyemişler, ev yapımı peynirler ve tatlılar, çok çeşitli baharatlar, pirinç, renkli fasulye, mercimek ve diğer tahıllar – tüm bunlar Türkiye’nin en büyük pazarını ziyaret ederek bulabilirsiniz.

Mamul mallar için pazar yeri, gıda pazarının arkasında bulunur ve boyut olarak daha küçük değildir. Pek çok tekstil, havlu, ucuz ama çok nezih kıyafetler, hediyelik eşyalar , ayakkabılar, çantalar vs. var. Fethiye’de her şey gibi fiyatlar da sizi memnun edecek ama pazarlık yapmayı unutmayın. Rahat ve sorunsuz alışveriş yapmak istiyorsanız Ölüdeniz, Hisarönü, Çalış, Ovacık ve Fethiye‘den Salı Fethiye pazarına turumuz size en uygun olanıdır.

fethiye-pazari
fethiye-pazari

Fethiye Pazarı Nerededir?

Türkiye’deki Fethiye Salı pazarı, pazarlık avcıları için bir numaralı yerdir. Fethiye pazar gününün ne zaman ve hangi gün olduğunu merak ediyorsanız, Fethiye pazar günlerinin Salı ve Cuma olduğunu unutmayın ancak alışveriş Fethiye pazar turlarını sadece Salı günleri düzenliyoruz. Fethiye Salı pazarının yerini bulmak çok kolay – belediye stadyumunun hemen arkasında.

Piyasanın en ucuzuymuş gibi davranmıyoruz, sadece Ölüdeniz, Fethiye, Çalış, Ovacık ve Hisarönü‘nden Salı Fethiye Pazarı’na mümkün olan en iyi kalitede tur ayarlayıp makul fiyata satmaya çalışıyoruz. Daha ucuz turların daha ucuz kalite anlamına geldiğini unutmayın.

fethiye pazarı

 Fethiye Pazarı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Fethiye pazarına çeşitli turlar dahilinde katılabilirsiniz. Dilerseniz turlar dahilinde pazarda gezebilirsiniz. Pazara dilerseniz bireysel kendi araçlarınız ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz gibi alışveriş yapmak ve mükemmel bir deneyim elde etmek istiyorsanız Fethiye pazarından alışveriş yapmak için hemen harekete geçebilirsiniz.

Fethiye Pazarına Nasıl Gidilir?

Farklı seçenekleriniz olabilir çünkü şehir içi ulaşım, Fethiye Pazarı’na nasıl gideceğinize göre değişebilir. Fethiye’deki birçok yer gibi, Pazar da genellikle şehir merkezinde bulunur ve kolayca ulaşılabilir. Yakınsanız, bile yürüyerek gidebilirsiniz. Fakat, uzaktan gelirseniz veya toplu taşıma araçlarını tercih ederseniz, genellikle Fethiye’de otobüsler ve dolmuşlar bulunur.
fethiye pazarı

Fethiye’deki otobüs veya dolmuş terminallerinden birine gittikten sonra, Fethiye Pazarı’na ulaşmak için en uygun aracı bulabilirsiniz. Çoğu kez şehir merkezinde bulunduğundan dolayı, bu bölgeye birçok toplu taşıma aracı düzenli seferler yapar.

Eğer sizin bir arabanız varsa, Fethiye Pazarı’na kendi arabınızla da gidebilirsiniz. Merkezdeki trafik yoğunluğu nedeniyle, aracınızı park etmek için erken gitmeniz gerekebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=QuVDlB3CbDw
En sonunda, taksiler de bir seçenektir. Eğer rahat ve doğrudan bir seyahat istiyorsanız, taksi seçeneğini tercih edebilirsiniz fakat diğer alternatiflere göre biraz daha pahalı olabilir.

Fethiye pazar yerleri

Fethiye’de pazar yerleri genellikle şehir merkezinde bulunur ve belirli günlerde kurulurlar. Burada Fethiye’deki bazı popüler pazar yerlerine bir göz atalım:Burada Fethiye’deki bazı popüler pazar yerlerine bir göz atalım:

fethiye pazarı

Fethiye Salı Pazarı: Bu çarşı genellikle Fethiye’nin merkezinde Salı ve Cumartesi günleri kurulur. Bu alanda taze meyve, sebze, tekstil ürünleri, hediyelik eşyalar ve daha pek çok ürün bulunabilir.

Paspatur Pazarı: Paspatur’da eski ve tarihi bölgesi olan Fethiye’nin belirli günlerinde pazarlar kurulabilir. Bu yerde yöresel ürünler, el yapımı hediyelik eşyalar, geleneksel dokuma ürünleri ve daha pek çok şey bulunabilir.
Adres ve konum bilgisi:

3. Çalış Pazarı: Bu pazar genellikle Çalış Plajı yakınlarında kurulur ve pazar günleri faaliyet gösterir. Burada taze meyve, sebze, giyim eşyaları ve diğer çeşitli ürünler bulunmaktadır.

4. Fethiye Cumartesi Pazarı: Bu pazar alanı Salı pazarı ile aynı alana kurulmaktadır. Daha çok köylü pazarı da denilmektedir. Fethiye’nin köylerinden gelen taze meyve ve sebzeleri burada bulabilirsiniz.
Adres ve konum bilgisi: 

Pazar yerlerinin tam konumları ve günleri değişebileceğinden, ziyaret etmeden önce güncel bilgilere göz atmanız faydalı olacaktır. Fethiye’deki otel veya yerel halktan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, da mümkündür.

fethiye pazarı

Fethiye’de yapılması gerekenler yazımızı okudunuz mu?

Twitter profilimizi incelediniz mi? Fethiye hakkında daha fazla merak ettiğiniz  soru varsa her zaman bir telefon uzağınızdayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir