Fethiye Tekne Kiralama ve Fiyatları

Son yıllarda yazın gelmesiyle birlikte mavi yolculuk tatil konsepti yaygınlaşmaya başladı. Fethiye tekne kiralama ile ister günübirlik isterseniz de uzun süreli tekne temin ederek mavinin üzerinde bir tatil süreci geçiriyorsunuz. Bu sayede hem Ege hem de Akdeniz’in o eşsiz sularını, adalarını ve bakir koylarını görme imkanınız oluyor. Hem özel hem de eğlenceli bir vakit geçirmek için bu harika bir seçenek.

Deniz bir tutkudur. Üzerinde olmak herkesin hayalidir. Özellikle de yorucu geçen bir kışın ardından kısa süreli yaz tatilinde deniz ile çok bir arada olmak isteriz. Zaten bu sebepledir ki tüm kıyı şehirleri milyonlarca turist ile dolar. İç kesimler boşalır ve insanlar mavinin huzurlu kollarına kendini bırakır. Kıyıdan bunu deneyimlemek bir seçenek. Ama uzaklara açılmak çok özel bir seçenektir. Fethiye tekne kiralama hizmeti de bunu en iyi şekilde sağlar. 2022 tatilcileri yatlara teknelere büyük revaç gösteriyor. Şüphesiz 2023 sezonu da aynı oranda yoğun geçecek. Peki Fethiye’de hangi tekneler kiralanıyor? İşte cevabı…

 • Fethiye kiralık gulet
 • Fethiye kiralık tekne
 • Fethiye kiralık yat
 • Fethiye tekne turu
Fethiye Tekne Kiralama

Fethiye Tekne Kiralama Nedir?

Tekne kiralama temel olarak bir denizcilik hizmetidir. Üç yönlü hizmet türü vardır. Bunlardan ilki bireysel kiralamadır. Günlük olarak belli bir ücret karşılığında deniz aracını kiralar ve siz kullanırsınız. Diğer bir seçenek de kiraladığınız tekneyi tesis edilen kaptan kullanır ve size güzel bir rotaya götürür. Son seçenek de turlara katılmaktır ki bu en eğlenceli olanıdır. Büyük bir tekne içerisinde kalabalık gruplar ile maviliklere açılır, koyları gezer ve müzik ile eğlenirsiniz.

Fethiye, Akdeniz ve Ege’ye olan geniş kıyısı ile mavi tatilcileri bünyesinde yoğun olarak ağırlayan bir turizm cenneti. Kıyıları milyonlarca yerli ve yabancı turistle dolarken aynı şekilde açık denizleri de tatilcilerin akınına uğruyor. Kimisi Fethiye kıyılarından açılıp tüm Akdeniz kıyılarını teker teker tekne ile dolaşıyor, kimisi ise farklı şehirlerden açıldığı mavi yolculuğa mutlaka Fethiye sahillerini ekliyor. Her halükarda burası merkez noktası diyebiliriz. Fethiye tekne kiralama hizmeti de bu sebeple çok önemlidir. Harika bir kıyı rotası var. Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi , Akvaryum koyu, Soğuk su koyu ve elbette doğa harikası Mavi Mağara… Kiraladığınız deniz aracı ile tüm buraları deneyimleme ve görme şansınız var.

Fethiye Tekne Kiralama Nasıl Yapılır?

Fethiye’de tekne kiralamak oldukça kolay bir süreç. İlk olarak maviliklere açılmaya karar vermeniz yeterli. Sonrasın süreç gayet basit bir şekilde ilerliyor. Ayrıca kaç kişi katılacağınızı ve bütçenizi de belirlemeniz önemli bir detay. Çünkü teknelerin kapasitesi farklı. Kaç kişi katılacaksa ona göre bir tekne temin edilmektedir. Örneğin 20 kişilik bir grup için yat olmaz. Bunun yerine gulet tipi deniz aracı kiralanmalıdır. Gelin sürecin nasıl işlediğine bir göz atalım.

Fethiye tekne kiralama süreci:

 • SKY Fethiye ile iletişime geçerek kişi sayısı, rota, konfor beklentileri ve diğer detayları ileterek rezervasyon oluşturulması gerekiyor.
 • Rotanızı belirliyorsunuz ve bunu yetkililere iletiyorsunuz. Dilerseniz hazır rotaları da kullanabilirsiniz.
 • Tarihler belirlenir ve ödemeler yapılır.
 • Denize açılma günü kıyıda teknede buluşulur ve süreç başlar.

Yukarıdaki süreç tekne kiralama hizmeti türüdür. Bir de tekne turlarına katılma hizmeti var ki o daha çok tercih edilmektedir. Hem de maliyet yönünden oldukça avantajlıdır. Bu alandaki çalışmalarımız ve fiyatlarımız hakkında güncel bilgiyi Fethiye Tekne Turu yazımıza tıklayarak edinebilirsiniz. Bölgenin en güzel doğal harikalarını görmek için kesinlikle bu turları denemenizi öneriyoruz. Kontenjanlar dolmadan hemen şimdi rezervasyonlarınızı oluşturun.

Fethiye Tekne Kiralama Günlük

Tatil süreleri kısa olan bireyler için Fethiye tekne kiralama günlük konsepti en çok tercih edilenler arasındadır. Bu hizmette sabah erken saatlerde çıkılan tekne yolculuğu akşam gün batımında sonlanmaktadır. Günübirlik tur olarak da adlandırılır. Günün en güzel saatlerinde maviliklerin keyfini çıkarırsınız. Dileyen bakir kumsallarda güneşlenir dileyen de oltasıyla harika balıklar tutar. Ayrıca muhafazakar ailelere uygun turların da olduğunu söyleyelim. Sadece sizin ailenizin olduğu bir tekne ile unutmayacağınız bir gün yaşamaya ne dersiniz?

Günübirlik tekne kiralamalarda gidebileceğiniz rota oldukça geniştir. Ortalama 10 saatlik süreçte harika doğal yerler görüyorsunuz. İşte onlardan bazıları…

 • Kelebekler Vadisi
 • Akvaryum Koyu
 • Nicholas Adası
 • Soğuk su koyu
 • Mavi mağara

Buralar bölgenin en güzel noktaları. Fethiye Ölüdeniz tatilinde mutlaka görülmesi gereken yerler. Hemen siz de şimdi SKY Fethiye ayrıcalığıyla tekne turu ve kiralama hizmetlerinden faydalanın. Muhafazakar ailelere özel de kiralama ve turlarımızın olduğunu belirtelim. İslami tekne turlarıyla bölgedeki dini bütün bireyleri de en güzel şekilde ağırlıyoruz.

Fethiye Tekne Kiralama

Fethiye Tekne Kiralama Güvenli mi?

Denizlere açılmaktan korkanlar için güvenlik önemli bir sorunsaldır. Ancak kullanılan tüm teknelerin tüm bakımlarının yapıldığını ve hiçbir risk faktörü barındırmadığını belirtelim. Ayrıca kaptanlar da uzun yıllardır denizlerde hizmet veren ve Akdeniz’in en deneyimli kişileri. Gönül rahatlığıyla katılınız.

Fethiye Tekne Kiralamada Çocuklar Gelebiliyor mu?

Tekne ile çıkılan mavi yolculukta herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Bunu net olarak belirtelim. 7’den 70’e herkes katılma hakkına sahip. Sadece ciddi sağlık sorunu olan kişilerin bu etkinliğe katılmalarını önermiyoruz.

Tekneye Evcil Hayvan Alınıyor mu?

Kiralanan Fethiye teknelerine ne yazık ki evcil hayvan kabul etmiyoruz. Çünkü kedi köpek gibi sevimli canlılar deniz ortamına alışık değiller. Onların doğası karadadır. Denizlere açılındığında farklı davranışlar sergileyebiliyorlar. Hem sizlerin hem de patilerin sağlığını önemsediğimiz için bunu ne yazık ki kabul edemiyoruz.

Fethiye Tekne Kiralamada Balık Tutabilir miyim?

Çoğu için deniz demek balık avcılığı demektir. Tekne kiraladığınızda da bu hakka sahip oluyorsunuz. Demir alınan vakitlerde şansınızı deneyebilirsiniz. Ama ekipmanlarınızı yanınıza almanız gerekecek. Çünkü tekne içerisinde böyle bir hizmet yoktur.

Fethiye Tekne Kiralama Fiyatları

Tatilciler için fiyat seviyeleri de önemli elbette. Öncelikle bireysel bir tekne kiralamanın maliyetli süreç olduğunu belirtelim. Bugün 5 kişilik bir yatın günlüğünü 15,000 TL ile 25,000 TL aralığında kiralıyorsunuz. Oysa SKY Fethiye markasının düzenlediği özel tekne turlarına katılırsanız kişi başı ödeyeceğiniz rakam sadece 30 dolar. Böylesine makul bir etkinliği kesinlikle kaçırmamalısınız. Üstelik bu hizmetin içerisinde öğle yemeği de ücretsiz. Deniz mahsullerinden oluşan eşsiz güzellikte bir menü sunumu yapılıyor. Ayrıca buna bir de yamaç paraşütü etkinliğini eklerseniz işte o zaman çok daha güzel bir fırsata sahip oluyorsunuz. Tekne kiralama + yamaç paraşütü sadece 185 dolar.

Fethiye Tekne Kiralama Ne Kadar?

Kişi başı ile fiyatlandırma yapılır. Sezonda günlük yapacağınız mavi turlarda sadece 30 dolar ödersiniz. Ayrıca rezervasyon yaptırdıktan sonra ücretsiz iptal hakkınızın da olduğunu belirtelim. Hemen şimdi yer ayırtmanın tam vakti. Bunun için online site ya da iletişim araçlarını kullanabilirsiniz.

SKY Fethiye yamaç paraşütü, tekne kiralama, ATV, Jeep Safari ve çok fazla sayıda aktivite hizmeti sunmaktadır. Dilerseniz hepsini deneyimlemek için paket tarifelerimizden de yararlanabilirsiniz. İyi tatiller.

 

İlginizi çekebilir: Fethiye ATV Turu Nedir?

Son Yazılar

Yamaç Paraşütü Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekstrem sporlar, içerisinde bir parça risk barındırmasından dolayı katılımcıların yüksek adrenalin yaşamasını sağlar. Tandem uçuşlarda…

1 ay Önce

Fethiye Pazarı

Fethiye bölgesindeki en büyük açık hava pazarı Salı günleri Fethiye'de kuruluyor. Bölgenin her yerinden çok…

1 ay Önce

Fethiye Dalış Nerede Yapılır? En İyi 3 Dalış yeri

Derin maviyi keşfetmek dünyanın en farklı hislerinden biri. Bu sebeple Fethiye dalış nerede yapılır? sorusu…

1 ay Önce

Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır

Yamaç paraşütü sporuna gönül verdiyseniz ve yamaç paraşütü nasıl yapılır yönünde bir araştırma yapıyorsanız sayfamızın…

1 ay Önce

En İyi Yamaç Paraşütü Firması

Yamaç paraşütü için diğer sporlara göre daha adrenalin dolu olduğu söylenir. İlk kez yamaç paraşütü…

1 ay Önce

Fethiye ATV Turu Güvenli mi?

Ekstrem sporlara katılmak isteyen her birey için güvenlik önemli bir husus. Bu sebepledir ki Fethiye…

1 ay Önce

Fethiye konaklama önerileri

Fethiye konaklama önerileri, bu cennet tatil beldesine gelmeyi planlayanlar tarafından sıklıkla merak ediliyor. Ülkemizin masmavi…

1 ay Önce

Fethiye Tatil Villaları

Fethiye Tatil Villaları: Eşsiz Tatil Deneyimi Türkiye'nin güzellikleri arasında parlayan bir mücevher olan Fethiye, doğal…

1 ay Önce

Güncel Fethiye Dolmuş Saatleri 2024 | Ne Zaman Kalkıyor?

Fethiye dolmuş saatleri 2024 tablosu belli oldu. Kış dönemi azaltılan dolmuş ve otobüse sefer tarifeleri,…

1 ay Önce

Yamaç Paraşütü Kuralları | Bilinmesi Gereken 11 Kural

Yamaç paraşütü kuralları, dünyanın havacılıktaki en çok beğenilen bu aktivitesini güvenli bir hale getirmek için…

1 ay Önce