Fethiye Yamaç Paraşütü Havada Ne Kadar Kalıyor?

Yaz gelip de havalar ısındığında tatilciler için macera aktivite planlamaları yapılmaya başlanır. Bu süreçte Fethiye yamaç paraşütü havada ne kadar kalıyor? sorusu da gündeme gelmektedir. Bireyler gerek havada olma düşüncesinin verdiği heyecan hem de ödenilen ücretin nasıl bir performans ile kendilerine dönüş yapacağını merak etmekte pek tabii haklı. SKY Fethiye ailesi olarak sizlerin merakını gidermek için detaylı bir sunum gerçekleştirdik. Keyifli okumalar dileriz.

Öncelikle uçuş gerçekleştirmek için herhangi bir tecrübeye ihtiyaç olmadığını belirtelim. Tüm kontrol ve yönetimler uzman pilotlar tarafından gerçekleştiriliyor. Uçuş süresi de her okulda farklıdır. Kimi okul minimum seviyede bir imkan tanırken SKY Fethiye gibi bazı markalar yüksek müşteri memnuniyeti için uçuş sürelerini en üst seviyelere çıkarıyor. Havada kalınan zamanın artması, katılımcıların keyif almalarını da arttıran bir faktör. Peki ama Fethiye yamaç paraşütü havada ne kadar kalıyor? İşte yanıtı…

Uçuş süresi sezonda pist yoğunluğu ve katılımcı oranına göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca bunun belirlenmesinde en önemli faktörlerden birisi de hava muhalefetinin olumlu veya olumsuz etkisidir. Eğer uçuş esnasında hava koşulları oldukça iyi seviyedeyse pilotun inisiyatifiyle süre 35 dakikalara kadar çıkabiliyor. Normalde bölgenin ideal havada kalma süresi 25 dakikadır. Ama daha önce de belirttiğimiz gibi en iyi müşteri deneyimine ulaşmayı hedefleyen bizler, maksimum uçuş gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz.

fethiye-yamac-parasutu-havada-ne-kadar-kaliyor-1
Fethiye Yamaç Paraşütü Havada Ne Kadar Kalıyor?

Fethiye’deki yamaç paraşütü ortalama uçuş süreleri:

 • Ocak – 25 ile 30 dakika aralığı
 • Şubat – 25 ile 30 dakika aralığı
 • Mart – 25 ile 30 dakika aralığı
 • Nisan – 25 ile 30 dakika aralığı
 • Mayıs – 25 ile 30 dakika aralığı
 • Haziran – 30 ile 35 dakika aralığı
 • Temmuz – 30 ile 35 dakika aralığı
 • Ağustos – 30 ile 35 dakika aralığı
 • Eylül – 30 ile 35 dakika aralığı
 • Ekim – 25 ile 30 dakika aralığı
 • Kasım – 25 ile 30 dakika aralığı
 • Aralık – 25 ile 30 dakika aralığı

Fethiye Yamaç Paraşütü Ne Kadar Sürüyor?

Günümüzde dünya genelindeki paraşüt sporları göz önünde bulundurulduğunda en fazla gökyüzünde kalan tip için yamaç paraşütü demek mümkün. Üstelik süzülme hızı oldukça düşük ve sakin olduğu için tandem uçuşlarda harika bir alternatifi oluşturuyor. Bugün 4 yaşında bireyler bile pilot eşliğinde atlayışa katılabiliyor. Sadece uçma tutkusu olması yeterli. Sonrasında eşsiz bir deneyimin kapıları aralanıyor. Diğer yandan Fethiye yamaç paraşütü ne kadar sürüyor? konusu da önemli bir detay. Zira havada kalma süreleri aynı zamanda aktivitenin kalitesini de ortaya kaymaktadır.

Babadağ pistinden ayaklarınızı boşluğa bıraktığınız andan itibaren uçuş süreniz başlar. 1900 rakımlı bir yamaçtan atlarsınız ve eğimli bir şekilde süzülme yaşarsınız. Elbette yükseklik ve süzülme orantısı da süreci belirler. Ancak pilotlar bu süreci maksimum ya da minimum oranlara çekebiliyor. Kimi firma 20 dakikalara da iniş gerçekleştirebiliyor. İşinde iyi ve katılımcı memnuniyetini önemseyen markalar ise en maksimumu yani 35 dakikaları zorluyor.

Fethiye Yamaç Paraşütünden Korkarsam Aşağıya İnebiliyor muyuz?

Çok nadir de olsa paraşütle atladıktan sonra korkusunu yenemeyen bireyler olabiliyor. Gökyüzünün o muhteşem huzurundan yararlanamayan ve etkinliği bitirmek isteyen katılımcılar için profesyonel pilotların çözümleri mevcut. Böyle anlarda pilotlar süzülmeyi hızlandırıyor ve çok kısa sürelerde inişi gerçekleştiriyor. 15 – 20 dakika gibi bir süre sonra ayaklarınız zeminde oluyor.

SKY Fethiye son 4 senedir Ölüdeniz bölgesinde en iyi uçuş okulu ödülüne layık görüldü. Bu başarının haklı gururu içerisindeyiz. Siz de bu ailenin bir parçası olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bizi aramak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir