Fethiye Yamaç Paraşütü için Gerekli Malzemeler

Fethiye Yamaç Paraşütü için Gerekli Malzemeler

Fethiye yamaç paraşütü yaparak adrenalin dolu dakikalara kapı aralamak istiyorsanız heyecan dolu anları Sky Fethiye ile yaşamalısınız. Türkiye’nin ve dünyanın en iyi yamaç paraşütü noktalarından biri olan Fethiye’de kaliteli bir deneyimi profesyonel bir uçuş ekibi ile gerçekleştirmek sizin için enfes olacak!

Heyecan, adrenalin ve macera dolu anlar için tek yapmanız gereken Fethiye’de size kaliteli hizmet sunan Sky Fethiye ile uçuşa kapı aralamak. Ancak bu uçuşları gerçekleştirmeden önce uçuşla ilgili bilmeniz gereken detaylar var! Bu detayları sizler için derledik!

Fethiye Yamaç Paraşütü Malzemeleri

Fethiye yamaç paraşütü heyecanını yaşarken güvenliğinizi sağlamak ve daha kaliteli bir deneyime kapı aralamak adına aşağıdaki ekipmanları kesinlikle kullanmalısınız.

Kanat

Yamaç paraşütü esnasında içi hava dolan ve havada süzülmeyi sağlayan kanat; naylok, ipek ya da polyester malzeme kullanılarak üretilmektedir. Tek başlarına oldukça hafif olan kanatların uçuş sırasındaki en değerli ekipman olduğunu belirtmek gerekir.

Askı İpleri

Kanat ile bağlantıyı sağlayan askı ipleri; 150 kg ağırlığı taşıma kapasitesine sahip oldukça dirençli iplerdir. Bu iplerin amacı eğitmen ve uçacak olan bireyin güvenliğini sağlamaktır.

Harness – Kuşam

Eğitmenin uçuş sırasında kanata bağlanmasını sağlayan oturma yerine kuşam adı verilmektedir. Kuşam; ekipmanların farklılığı nedeniyle yapısal olarak farklılaşabilir. Opsiyonel olarak hava yastığı ya da yedek paraşüt yeri bulunabilir.

Fethiye Yamaç Paraşütü için Gerekli Malzemeler
Fethiye Yamaç Paraşütü için Gerekli Malzemeler

 

Yedek Paraşüt

Yedek paraşüt, asıl paraşütün uçuş özelliklerini kaybettiğinde açılan ve güvenliği sağlamaya yarayan oldukça değerli bir ekipmandır. Bu nedenle de yedek paraşüt kullanmak oldukça değerlidir.

Kask

Eğitmen ve uçuşa katılan adrenalin severin kafasına taktığı kask; olası kaza anlarında riskin ortadan kalkması adına oldukça değerlidir. Kaza olmayacak olsa dahi kask takılması uçuş srasında güven duygusunu ön plana çıkarır.

Rüzgarölçer

Eğitmenin uçuşa yön verirken nasıl bir yol haritası izleyeceği ve nelere dikkat edeceğine dair bilgiler veren bir göstergedir. Rüzgârın gücü ve diğer özelliklerine göre uçuşun gerçekleşmesi sağlanır.

Tüm bu ekipmanlar ve çok daha fazlası sayesinde kusursuz bir yamaç paraşütü deneyimi mümkün! Bu deneyimi hemen yaşamaya ne dersiniz? Sky Fethiye olarak size kusursuz seçenekler sunuyoruz!

Biz kimiz yazımızı okudunuz mu?

Sosyal hesaplarımıza göz atmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir