Fethiye Yamaç paraşütü için yaş sınırı var mı?

Fethiye Yamaç Paraşütü için yaş sınırı var mı?

Fethiye yamaç paraşütü yapmak için yola çıkan gezginler bu konuda detaylı bir araştırma yaparlar. Sonuçta yamaç paraşütü gibi cesaret isteyen sporların belirli kuralları vardır. Bu metnimizde Fethiye yamaç paraşütü için yaş sınırı var mı? Sorusunu cevaplarken bazı püf noktalara da değineceğiz. Sizler de yamaç paraşütü yapmak isterseniz bu sporla ilgili gerekli kuralları öğrenmelisiniz. Ölüdeniz yamaç paraşütü için yaş sınırı 4 ile 80 aralığındadır. Bu kural yamaç paraşütü sporu yaptıran her yer için geçerlidir. Sonuç olarak adrenalin seviyorsanız ve tutkulu bir şekilde gökyüzünde süzülmek hoşunuza gidecekse yamaç paraşütü yapabilirsiniz. 

Fethiye Yamaç Paraşütü Kuralları Nedir? 

Yamaç paraşütü yapmadan önce şunu bilmelisiniz ki pilotlarımız bu konuda son derece tecrübelidir. Yani heyecan ile korku birbirinden farklı duygulardır. Yüksekte olmak size kendinizi iyi hissettirmeyecekse bu spordan uzak durmalısınız. Şimdi daha net anlaşılması için Fethiye yamaç paraşütü kurallarını maddeleyerek anlatalım. 

Fethiye yamaç paraşütü kuralları nedir?

 

 • Yamaç paraşütü sporcu tek başına kontrol edilen bir spor değildir. Uçuş pilotunuzun yönlendirmelerine mutlaka uymalısınız. 
 • Güvenliğiniz bizim için oldukça önemlidir. Ama manzarayı kuş bakışı seyrederken tedirgin hissetmemek için gerekli önlemler alınır. Kalkış ve inişlerde çeneliği olan kaskı takmak bu sporda zorunludur. 
 • Herhangi olumsuz gidişata karşılık uçuş esnasında yardım alabileceğiniz ilk yardım çantası bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde Fethiye yamaç paraşütü yaparken kendinizi kaygılı hissetmezsiniz. 
 • Uçuş güvenliği açısından her uçuş öncesi hava durumu kontrol ediyoruz. Herhangi bir tehlikenin ortaya çıkmaması için sizler için tüm güvenlik önlemlerini alıyoruz.
 • Yamaç paraşütü yaparken bu deneyimi yanınızda ortak bir arkadaşınızla paylaşmak isterseniz mümkün olmayacaktır.
 • Uçuş sırasında pilotunuz ve siz dışınızda üçüncü bir kişi uçuş yapamaz!
 • Pilot eşliğinde yapılan uçuşlar tandem uçuş olarak adlandırılır. 
 • Yamaç paraşütü gibi iddialı sporları yaparken mutlaka tercih edilen kıyafetler rahat olmalıdır. Uçuş esnasında sizi rahatsız edecek kıyafet tercihlerinden kaçınmalısınız. 
 • Yamaç paraşütü yapma isteğinizin olması bu spor için yetmemektedir. Hamileyseniz, nefes ile ilgili bir rahatsızlığınız varsa, 105 kilogramın üzerindeyseniz rezervasyon öncesinde bu durumu bu durumu bize bildirmelisiniz.
 • Aynı gün içinde alkol aldıysanız uçuş öncesi bu durumu bize bildirmelisiniz.
 • Kurallar kısmında yaş sınırına yeniden değinmek gerekirse yamaç paraşütü için 4 ile 80 yaş aralığındaki kişiler uygundur. yamaç paraşütü hakkında sık sorulan sorular

 

Uçuş Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Ölüdeniz yamaç paraşütü yapmak pek çok kişinin hayalidir. Uçuşlar her an olmadığı için rezervasyon yaptırılır. Uçmanın şartları olduğu gibi spor hakkında çok fazla detay mevcuttur. Bu başlık altında yamaç paraşütü hakkında sıkça sorulan sorulara değineceğiz. 

Fethiye yamaç paraşütü yapmak için yaş sınırı var mı? Sorusu özellikle soruluyor. Bunun için bir yaş sınırı koymak doğru değil. Yani 4 ile 80 yaş aralığında kişiler bu spor için uygundur.

Uçmak için kilo sınırı olup olmadığı konusunda da pek çok yerde farklı bilgi mevcuttur. Bu konuda hassas davranılmalıdır ki can sağlığı asla şakaya gelmez. 105 kilogram sınırını baz alan Sky Fethiye ile güvenli uçuş deneyimi yaşarsınız. 

Havada çok uzun süre mi kalınıyor? Sorusu ise sık sık sorulan sorulardandır. Burada hava durumu burada da büyük etkendir. Hava koşulları iyiyse ve siz de kendinizi mutlu hissediyorsanız 25-45 dakika boyunca pilot eşliğinde havada durabilirsiniz. 

Havada durduğunuz süre boyunca bir şey yemek zorlu olacaktır. Buna rağmen suyunuzu unutmayın! Uyarısını hep yapıyoruz. Bir de güneş gözlüğünüz kesinlikle yanınızda bulunmalıdır. 

Fethiye yamaç paraşütü yaparken herhangi bir deneyim şartı yoktur. Uçmadan önce profesyonel ekibimiz sizlere gerekli tüm bilgileri verecektir. Kontrol saniyeler sonra pilotunuzda olacağı için uçuş konusunda endişe etmenize hiç gerek yok! 

Sky Fethiye instagram sayfası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir