Kategoriler: Yamaç Paraşütü

Fethiye Yamaç Paraşütü Kadın Pilot ve 2023 Fiyatı

Adrenalin uçuş sporları dünya genelinde yoğun bir talep görmeye devam ediyor. Muhafazakar gökyüzü tutkunları da Fethiye yamaç paraşütü kadın pilot ile uçuş imkanına sahip. Aslında günümüzde bu sporun sadece erkeklere özgü gibi bir algı var. Oysa bugün dünya pistlerinde atlayış gerçekleştiren kadınların sayısı neredeyse erkeklerden fazla. Yani hanım gökyüzünde bir kuş gibi süzülmekten ve bulutların arasında uçmaktan çok keyif alıyor.

Paraşütle atlamak gelmiş geçmiş en macera dolu hava aktivitesi olarak kabul görmektedir. Bu aktivitenin de kendi içinde farklı stilleri var. Bunların arasında skydiving ve yamaç paraşütü en sık tercih edilenleri. Skydiving biraz daha profesyonelliğe dayalı. Ancak tandem atlayışlarda katılımcılardan herhangi bir tecrübe ya da deneyim beklenmez. Bu konuda bir fikir sahibi olmalarına bile gerek yok. Çünkü pilotlar tüm süreci yönetiyor. Turistler ise havanın, bulutların ve manzaranın tadını çıkarıyor. Peki ama Fethiye yamaç paraşütü kadın pilot ile uçuş gerçekleştirmek mümkün mü? Özellikle de muhafazakar bayanların merak ettiği bu sorunun yanıtı evet olacak. İşte detaylar…

İslam dini, ülkemizde en çok inananı olan dinler arasında zirvede bulunmakta. Bu dinin emirlerine ve usullerine göre yaşayan milyonlarca birey var. Allah’ın emirleri, hükümleri doğrultusunda doğanın ve hayatın tadını çıkarmak isteyenlerin de en temel adreslerinden birisi Fethiye. Çünkü yamaç paraşütüyle atlamak tüm İslam alimleri tarafından caiz kabul ediliyor. Fakat bunun için tek kıstas, kadın bir pilot ile aktiviteyi gerçekleştirmek. İşte bu sebeple kadın eğitmenler önemli. Bölgede ne yazık ki çok az sayıda bu tür pilotlar bulunmaktadır. Güzel haber ise Babadağ’ın en profesyonel kadın pilotu SKY Fethiye ekibinde yer alıyor.

Fethiye Yamaç Paraşütü Kadın Pilot ile Uçmak

Sadece muhafazakar tesettürlü kadınların yamaç paraşütünde tercihinin bayan pilotlar olduğu düşünülmesin. Erkekler de bu kişiler ile uçuş gerçekleştirmektedir. Aslında bu konuda herhangi bir kıstas yok. Sadece tesettürlü kadınların dini hassasiyetlerinden dolayı Fethiye yamaç paraşütü kadın pilot ile uçmak en doğru seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Bunu yaparken uçuş okulumuz tüm dini hassasiyetlerinizi önemsiyor ve süreç boyunca sizin huzurunuz için elimizden geleni yapıyoruz. 2008 senesinden günümüze kadar ki süreçte binlerce tesettürlü kadın uçurduk. Siz de onların arasına katılarak ömrünüze eşsiz bir hatıra ekleyebilirsiniz.

Kadın pilot ile uçmak bir ayrıcalık değil bir tercihtir. Dileyen herkes kadın pilotları tercih edebilir bu aktivitede. İsterseniz macera tutkunu bir erkek olun isterseniz muhafazakar yaşam tarzınızı benimsemiş bir kadın olun fark etmez. Sadece rezervasyonlarınız sırasında bu talebinizi belirtmeniz gerekmektedir. Çünkü sezon içerisinde sınırlı kadın pilot sebebiyle Babadağ pistinde aşırı talep gelmektedir. Ayrıca ne kadar erken rezervasyon yaparsanız katılma şansınız o kadar artacaktır.

Yamaç paraşütü bayan pilot Fethiye

SKY Fethiye ile bu yaz siz de uçmak istemez misiniz? Muhafazakar bir uçuş mu istiyorsunuz? Hizmetlerimiz arasında bu da mevcut. Bölgenin ve Avrupa’nın en profesyonel kadın pilotuna sahibiz. Sezonda binlerce kişinin hayalini gerçekleştiriyoruz bu konuda. Üstelik bunu yaparken de sizlere afaki bir fiyat listesi çıkarmıyoruz. Her bütçeden birey bizimle uçabilir.

Fethiye Yamaç Paraşütü Kadın Pilot Var mı?

Fethiye Ölüdeniz bölgesini dünyanın en güzel paraşütle atlama noktası yapan çok sayıda özellik var. kadın pilot da bunlardan birisi. Çünkü ülkemizdeki diğer pistlerin birçoğunda ne yazık ki böyle bir seçenek yok. Olanlarda ise sayı sınırlı olduğu için sıra bulmak çoğu zaman mümkün olmuyor. Yaz tatilinizde Bodrum, Marmaris, Datça ya da Didim bölgelerinde geçirirken, farklı bir aktivite yapmak isteyenler için güzel bir alternatif sunuyoruz. Fethiye’de kadın pilot uçma süreci ise şu şekilde ilerliyor…

 1. Uçuş okulumuzu arayarak rezervasyon yaptırıyorsunuz.
 2. Rezervasyon sırasında kadın pilot talebinizi belirtiyorsunuz.
 3. Talep etmeniz durumunda transfer ve ulaşım hizmetlerimizden yararlanıyorsunuz.
 4. Uçuş günü aşağıda buluşuyoruz ve birlikte Babadağ zirvesine çıkıyoruz.
 5. Atlamadan önce size kısa ama kapsayıcı bir eğitim veriyoruz.
 6. Artık uçmaya hazırsınız. Yaklaşık 30 dakika kuş kadar özgür uçacaksınız.

Fethiye Yamaç Paraşütü Kadın Pilot ile Muhafazakar Uçuş

Tesettür yamaç paraşütü olarak da ifade edilen muhafazakar uçuşlar, Fethiye bölgesinde gerçekleştirilmektedir. Özgürce bulutların arasında süzülmek isteyen herkes bu bölgedeki pisti kullanmaktadır. Dünyanın en popüler atlayış lokasyonu olduğu için deneyimli pilotlar da haliyle burada toplanmış durumda. Fethiye yamaç paraşütü kadın pilot ile muhafazakar uçuş gerçekleştirmeden en güvenli alan diyebiliriz.

fethiye yamaç paraşütü bayan eğitmen

Bu ekstrem spora katılmada yaş sınırı yok. Her yaştan tesettürlü kadın gönül rahatlığıyla katılabiliyor. Sadece geçtiğimiz sene uçuş okulumuzu tercih ederek 150’den fazla muhafazakar birey uçtu. Bu oran her geçen gün artıyor. Dinen caiz olduğunu öğrenen her kadın soluğu Babadağ pistinde alıyor. Birkaç adım koşmanın ardından o boşluğun sonsuzluk hissi insanda tarifi mümkün olmayan bir duyguyu yaratıyor.

Muhafazakar paraşüt turları her gün düzenlenmektedir. Gün içerisinde 5 farklı vakitte uçma seçeneği sunuyoruz. Fakat eğer ilk kez bu heyecana ortak olacaksınız günün ilk veya son uçuşunu önermekteyiz. Müsaitliğimize göre bunu talep edebilirsiniz. Çünkü sabah saatlerinde havada görüntü kirliliği olmuyor ve net bir manzara ile karşılaşıyorsunuz. Günün son uçuşunda ise gün batımı sizleri selamlıyor. Farklı renk tonlarındaki bu manzara karşısında insanın büyülenmemesi mümkün değil gerçekten.

Fethiye Yamaç Paraşütü Kadın Pilot Güvenilir mi?

Ekstrem spor dendiğinde güvenlik konusu her zaman ön planda tutulmaktadır. Aslında tehlikeli boyutudur insanları cezbeden. Ama uçuş okullarının ve pilotların misyonu bu risk faktörlerini ortadan kaldırmaktır. Çünkü ancak bu sayede kusursuzluğa ulaşılabilir. Daha önce hiç uçmamış kişiler sıklıkla Fethiye yamaç paraşütü kadın pilot güvenilir mi? merakı içerisinde. Çok net olarak belirtmeliyiz ki kadın pilotlarımızın erkeklerden eksik bir yanı yok. Hatta birçoğunun arasında kadınların çok daha ileri seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

2000 metre yükseklikten atladığınızda sizin tüm sorumluluğunuzu pilotlar almaktadır. Bu sorumluluk yere sağlıklı bir iniş gerçekleştirilinceye kadar devam eder. Kadın pilotların deneyimi sorgulanıyor olabilir. Fakat Fethiye’deki pilotlara oranla kadınların uçuş süreleri çok ileri seviyede. Çünkü günümüzde çok az sayıda bayan pilot bulunmaktadır. Haliyle sezon boyunca çok sık uçmaları gerekiyor. Yapılan her uçuş ise onların tecrübesine tecrübe katıyor.

Kadının gücü günümüzde her türlü ekstrem sporda var. Eskiden adrenalin gerektiren sporlarda kariyer yapanların daha çok erkekler olduğu doğru. Ancak özellikle son 20-30 yılda kadınlar tüm ekstrem aktivitelerinde fazlasıyla yer almış durumdalar. Paraşütle de atlayacaksınız gözünüz kapalı kendinizi bu deneyimli pilotlara emanet edebilirsiniz.

Son olarak seçimlerinizde titiz davranmanızı önereceğiz. Elbette her pilot için en iyi diyemeyiz. Tıpkı erkek eğitmenlerde de görüleceği gibi… Bu sebeple profesyonel bir uçuş okulu ile iletişim kurmalısınız. SKY Fethiye bu konuda bölgenin en iyisi. Bunu bizler değil, her yıl bizi tercih eden binlerce mutlu müşterimiz söylüyor. Siz de hemen şimdi onların arasına katılabilirsiniz.

Fethiye Yamaç Paraşütü Kadın Pilot Fiyatı

Paraşütle atlama aktivitesinde uçuş okullarının belirlediği bir hizmet bedeli bulunmaktadır. Katılımcılar aktiviteye katılacakları zaman yanların herhangi bir malzeme ya ada ekipman getirmelerine gerek yok. Çünkü tarafımızca her türlü ihtiyaç karşılanıyor. Erkek pilotlar ile uçmanın 2023 fiyatı 175 Dolar olarak belirlendi. Fakat kadınlarda tarife değişiyor ve bir miktar artış gözlemleniyor. Bunun temel sebebi sınırlı sayıda kadın pilot olması ve sezonda çok yoğun ilgi görüyor olmaları. Peki ama Fethiye yamaç paraşütü kadın pilot fiyatı ne kadar oldu? İşte yanıtı…

Fethiye’de katın pilot ile yamaç paraşütü yapma fiyatı:

 • Kişi başı yamaç paraşütü uçma fiyatı – 190 Dolar
 • İki kişi yamaç paraşütü kadın pilot fiyatı – 380 Dolar
 • Üç kişi yamaç paraşütüyle uçma fiyatı – 570 Dolar
 • Kadın pilot ile fotoğraf ve video çekim ücreti – 25 Dolar
 • Transfer hizmet bedeli – Fiyat alınız
 • Grup katılımlarında fiyat – Fiyat alınız

Görüldüğü üzere kadın pilotlarımızın da hizmet bedeli gayet ulaşılabilir ve makul orandadır. Bölgede çok daha yüksek rakamlar da görmek mümkün. Ancak bizlerin önceliği sizlere profesyonel bir uçuş sunmak kadar tatil bütçelerinizi de düşünmektir. Son olarak bu rakamların dönemsel olarak değişkenlik gösterebileceğini lütfen unutmayın. Rezervasyon yaptırmadan önce mutlaka SKY Fethiye iletişim araçlarını kullanarak en güncel yamaç paraşütü fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

kadın eğitmen fethiye yamaç paraşütü

Fethiye Yamaç Paraşütü Kadın Pilot Kaç TL?

Kadın pilotlar ile uçuş gerçekleştirmek için ödenen rakamlar, erkek pilotlara göre ufak miktarda artış gösteriyor. Bu gayet doğal bir durum. Şöyle ki, Fethiye’de kadın paraşütçülerinin sayısının az olmasına karşın talep de çok fazla olmaktadır. Sezondaki yoğunluktan dolayı pilotların ekstra performanslar sergilemesi gerekmektedir. Bu sebeple 175- 190 $ gibi bir rakam belirlendi. 2023 yılında kadınlar ile yamaç paraşütü yapmak isteyen tesettürlü bireyler sadece bu rakamı ödeyerek hayallerini gerçekleştirebilir. Bunun dışında sizden herhangi bir ekstra para talep edilmez.

Fethiye Yamaç Paraşütü Kadın Pilot Caiz mi?

Belki de işin en önemli kısmına geldik. Muhafazakar aileler için bu aktiviteye katılmadan önce mutlaka Fethiye yamaç paraşütü kadın pilot caiz mi? sorusu gündeme geliyor. Dinin gerekliliklerini eksiksiz yaşamak isteyen bireyler için gayet makul ve doğal bir soru. Cevabı da çok net ortada. Yapılacak kısa bir araştırma ile kesinlikle caiz olduğunu görüyorsunuz. İslam dininde böyle bir şeyin yapılamayacağı gibi hüküm olmadığı gibi aynı zamanda birçok günümüz alimi net olarak caiz olduğunu belirtmiştir. Bu konudaki çekincelerinizi ortadan kaldıracak bazı örnekler verelim.

Alimlere sıkça ‘tehlikeli spor yapmak caiz mi?’ sorusu geliyor. İslam alimleri ise bu konuda genel olarak, eğer bedene ve zihne zarar vermiyorsa her türlü adrenalin aktivitesinin yapılabileceğini söylüyor. Elbette bu konuda şerh düştükleri ortak konu ise, kadınların kadın pilot ile, erkeklerin ise erkek pilot ile bunu gerçekleştirmeleri gerektiğidir. Tüm bu koşullar sağlanırsa, muhafazakar kadınlar gönül rahatlığıyla uçabilir.

Yamaç paraşütü sporu, tehlikeli gibi görünebilir ancak çok sayıda önlem alındığı için bir risk teşkil etmemektedir. Bugün artık bu aktivite için kusursuzluk derecesine ulaşıldığını söyleyebiliriz. Çünkü en son teknolojiden faydalanarak ekipmanlar hazırlanıyor. Paraşüt malzemelerinin kalitesi ise en üst seviyede. Ayrıca uçuşlarda pilotlar yanlarında yedek paraşüt de bulunduruyor. Görüleceği üzere risk faktörü tamamen ortadan kaldırılmış durumda. Ayrıca doğru hava koşulları olmadığı sürece uçuşlar yapılmıyor. Bu sporda rüzgarın yönü ve şiddeti çok önemli. Her atlayış öncesinde pilotlar pistte ölçümlerini gerçekleştiriyor ve buna göre uçuşa onay veriyor ya da iptal ediyor.

fethiye yamaç paraşütü bayan eğitmen

Kimler Fethiye Yamaç Paraşütü Kadın Pilot ile Uçabilir?

7’den 70’e herkes Fethiye’de kadın pilotlar ile uçuş deneyimi yaşayabilir. Yaş ya da cinsiyet sınırlaması yok. Erkekler de bu seçeneği tercih edebilmektedir. Ayrıca çocuk bireyler de heyecanlarını daha kolay yenebildikleri için genelde kadın pilotları tercih etmektedir. Burada bakılan tek kriter, kilo sınırıdır. İster kadın olsun isterse de erkek, 90 kilo üzerindeki bireyler kadın pilotlar ile uçamaz. Bu, sivil havacılığın güvenlik önlemi için aldığı bir karar.

Diğer bir husus da sağlık koşullarının elverişli olması gerektiği. Kronik sağlık problemleri olan kişiler ne yazık ki uçuş gerçekleştiremiyor. Kalp rahatsızlığı, tansiyon hastalığı, hiperatak bunlara örnek olarak gösterilebilir. Bu tarz rahatsızlıkları olmasına rağmen uçmak isteyen bireylerin doktorlarından sağlık raporu alması gerekmektedir. Hekimden uçuş için onay alınmaz ise atlayış gerçekleştirilmez.

fethiye yamaç paraşütü bayan eğitmen

En İyi Fethiye Yamaç Paraşütü Kadın Pilot Kim?

Şimdi de en çok merak edilen sorunun yanıtına geçelim. En iyi Fethiye yamaç paraşütü kadın pilot kim? Bu sorudaki ‘en iyi’ kelimesinin üzerinde durmamız gerekiyor. Herkes pilot olabilir ama herkes en iyi olamaz. Bunun için bazı özellikleri ve vasfı taşıması gerekir. İlk olarak lisans ve sertifika sahibi bir pilot olmalıdır. Zaten bu olmadan tandem uçuş yapması sivil havacılık kanunları gereği yasaktır. Sonrasında da uçuş saatini yüksek seviyede olması beklenir. Örneğin 100 saat uçuş tecrübesi olan biriyle 1000 saat uçan birinin aynı profesyonellikte olacağını söyleyemeyiz.

Seçimlerinizi yaparken sadece pilota odaklanmamalısınız. Aynı zamanda pilotun bağlı olduğu uçuş okulunun da kalite ve vizyonunu araştırmalısınız. Çünkü ekipman kalitesinden pilotların verimliliğine kadar her türlü faktör ile uçuş okulları ilgilenmektedir. Eğer marka güvenilir ve işini iyi yapıyor ise bünyesinde bulunan pilotlar da en iyi seviyede olacaktır.

Bu sebeple muhafazakar kadınların yüksek çoğunluğu SKY Fethiye markasını tercih ediyor. Her yıl tesettürlü kadınların yaptığı rezervasyonların %70’den fazlası SKY Fethiye oluyor. Artık bu konuda bölgede bir marka haline geldiğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü kadın pilotlarımız hem deneyimli hem de oldukça güler yüzlü bir hizmet sunuyor. Hayalinizdeki uçuşu artık ertelemeyip bu yaz gerçekleştirmeye ne dersiniz? Hayat kısa ve o çok istediğiniz şeye sahip olmak için bugün harika bir zaman.

Fethiye Yamaç Paraşütü Kadın Pilot İletişim

Fethiye yamaç paraşütü için kadın pilot rezervasyonlarının başladığı şu günlerde, etkinliğe katılmak isteyenler iletişim bilgisi arıyor. Uçuş okuluyla irtibat kurmak için çok sayıda iletişim aracı mevcut. Dilerseniz mail üzerinden taleplerinizi iletebilir ya da WhatsApp aracılığıyla rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz. Ayrıca telefon ile de iletişim kurabileceğinizi hatırlatalım. Müşteri temsilcilerimiz sezonda 7/24 esaslı çevrimiçi hizmet sağlamaktadır. Yani uçmaya karar verdiğiniz o anda bize ulaşabiliyorsunuz.

SKY Fethiye ile iletişim kurmak sadece rezervasyon için önemli değil. Ayrıca güncel fiyatları öğrenmek için de iyi bir seçenek. Bizi arayarak en gücen uçuş ücretlerini öğrenebilir ve tatil bütçenizi bu doğrultuda düzenleyebilirsiniz. Tamamen size kalmış. Diğer yandan da paragliding ile ilgili merak ettiğiniz konular olabilir. Sonuçta deneyim alanınıza girmeyen bir aktivite. Böyle anlarda da sizlere 7/24 destek sağlıyoruz.

Son olarak çok istediğiniz bu aktiviteyi ertelememenizi öneriyoruz. Bu yaz gelin bir araya gelelim ve kadın pilotlarımız ile eşsiz bir deneyimin kapılarını aralayın. Uçuştan sonra ‘iyi ki’ diyeceğinizden şüpheniz olmasın. Tıpkı diğer binlerce tesettürlü kadın müşterilerimizin de hep dediği gibi…

E-Mail: skyfethiye@gmail.com

Adres: Ölüdeniz Mah. Denizpark Cad. Muğla / Fethiye

İnstagram: SKYFethiye

Son Yazılar

Fethiye’nin En Güzel Kamp Alanları

Fethiye’nin En Güzel Kamp Alanları Fethiye, doğanın ve denizin iç içe geçtiği muhteşem güzellikleriyle ünlü…

1 ay Önce

Fethiye Günlük Villa Kiralama Fiyatları

Türkiye'nin en gözde tatil bölgelerinden biri olan Fethiye, muhteşem doğası, turkuaz denizi ve tarihi dokusuyla…

1 ay Önce

Fethiye Günlük Ev Kiralama Fiyatları

Tatil yaparken konaklama seçimi, seyahatinizin keyfini ve rahatlığını büyük ölçüde etkileyebilir. Fethiye gibi popüler bir…

1 ay Önce

Fethiye’de Yat Kiralama Fiyatları

Fethiye’nin eşsiz kıyıları ve berrak suları, yat kiralamanın cazibesini daha da artırıyor. Bu güzel Akdeniz…

1 ay Önce

Fethiye’de Çamur Banyosu

Fethiye'de Çamur Banyosu Fethiye, Türkiye'nin güneybatısında, muhteşem doğal güzellikleriyle ünlü turistik bir beldedir. Bu eşsiz…

2 ay Önce

Fethiye Tekne Kiralama ve Fiyatları

Son yıllarda yazın gelmesiyle birlikte mavi yolculuk tatil konsepti yaygınlaşmaya başladı. Fethiye tekne kiralama ile…

2 ay Önce

Ölüdeniz ATV Turu ve Fiyatları

Ölüdeniz ATV turu ile doğanın kalbinde 2 saat geçirme fırsatınız oluyor. Bu bölgeye tatile gelen…

2 ay Önce

Fethiye ATV Turu Yaş Sınırı

Fethiye ATV turu yaş sınırı kurallar gereği 14 olarak belirlendi. 14 yaşından küçükler ister tek…

2 ay Önce

Kayaköy ATV Turu ve Fiyatları

Kullanımı kolay otomatik vitesli arazi araçları ile Kayaköy ATV turu düzenliyoruz. Özel rehberler eşliğinde 2 saat…

2 ay Önce

Fethiye ATV Turu İçin Gerekenler

Kimi ekstrem aktivitesi çok detaylı ve ihtiyaç listesi olurken bazısında ise böyle karmaşık değildir. Peki…

2 ay Önce