Fethiye Yamaç Paraşütü Pisti Nerede?

Ülkemizde paraşütle atlamak için çok çeşitli pistler olsa da Fethiye bu aktivitenin merkezi. Bu sebeple Fethiye yamaç paraşütü pisti nerede? diye merak ediliyor. Bölgede tek bir alternatif var. Babadağ pistlerinde uçuşlar başlıyor. Sadece bu lokasyon için değil ülkemiz hatta dünya için eşsiz bir yer burası. 1400 – 1600 – 1700 – 1900 metre yüksekliklerde farklı atlayış noktalarıyla çok iyi bir alternatif oluşturmaktadır. Zaten ülke genelindeki tüm paraşütle atlayışların tamamından fazlası, sadece yaz sezonunda bu dağda gerçekleşiyor. Bu yönüyle bile ne derece önemli ve güzel bir pist olduğunu görmek mümkün.

Çift kişilik tandem tipi uçuşlar, ticari uçuşlardır. Yani bir pilot ve bir turist eşliğinde atlayış gerçekleşmektedir. Bu hizmeti verebilmesi için bir pilotun T2 belgesine sahip olması gerekir. Ayrıca belli bir uçuş tecrübesi de aranmaktadır. Böylece süreç güvenli hale gelir, katılımcılar eğlenceli bir an yaşar. Ölüdeniz, Muğla, Bodrum, İzmir ve Marmaris gibi alanlarda yaşayan, tatil yapan kişiler bu aktiviteye katılmak istediklerinde en güzel pist araştırması yapıyor. Daha sonra ülkenin en iyi noktasının Fethiye’de olduğu öğrenilince Fethiye yamaç paraşütü pisti nerede? sorusu ortaya çıkıyor. Yazının devamında adres ve lokasyon bilgilerini paylaştık.

Fethiye Yamaç Paraşütü Pisti Adres

Muğla, konum itibariyle ülkemizdeki birçok kalabalık ve yoğun turistik bölgelere yakındadır. Bu da onu yamaç paraşütü aktivitesine özel bir yere konumlandırıyor. Nasıl gelineceğini merak edenler için popüler bölgelerin bu piste olan mesafesini listeledik. İsterseniz şahsi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz ya da toplu taşımaları kullanarak piste varabilirsiniz.

Fethiye yamaç paraşütü pisti kaç km:

  • Ölüdeniz merkez Babadağ yamaç paraşütü arası 800 metre
  • İzmir Babadağ arası 334 km
  • Marmaris Babadağ arası 124 km
  • Bodrum Babadağ arası 232 km
  • Datça Babadağ arası 191 km
  • Muğla merkez Babadağ arası 135 km
  • Fethiye merkez Babadağ yamaç paraşütü arası 17 km

Görüldüğü gibi her önemli lokasyon gayet ulaşılabilir bir mesafede yer almaktadır. Tek yapmanız gereken rezervasyonunuzu yaptırmak ve sonrasında adrese intikal etmek. Aşağıda teleferiğe binerek yukarı çıkabileceğiniz gibi araç ile de çıkış mümkün.

fethiye-yamac-parasutu-pisti-nerede-2
Fethiye Yamaç Paraşütü Pisti Nerede?

Fethiye Yamaç Paraşütü Pistine Nasıl Gidilir?

Paraşütle atlama rezervasyonunuzu yaptırdınız ve artık buraya nasıl gideceğinizi ayarlamak kaldı. Bu durumda öncelikle Fethiye bölgesine gelmeniz gerekiyor. Merkezden dolmuş ya da toplu taşıma ile Babadağ teleferik gişesine varmalısınız. Buraya Ölüdeniz Mahallesi, Ölüdeniz Cd., 48340 Fethiye/Muğla adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Sonrasında zaten teleferik ile atlayış gerçekleşecek piste çıkabiliyorsunuz.

Uçuş okulları arasında ulaşım ve Babadağ’a çıkış hizmetini tek veren firma, SKY Fethiye markasıdır. Sizler rezervasyon yaptırmaktan başka bir işlemde bulunmuyorsunuz. İhtiyacınız olan, konforunuzu arttıracak tüm süreçleri bizler yönetiyoruz. Uçuş günü dilerseniz sizi otelinizden aldırıyor ve piste ulaşmanızı sağlıyoruz. Dönüş gibi bir sorunsalınız da yok. Neticede Ölüdeniz Plajı’na iniş gerçekleştireceksiniz. Fakat elbette ulaşım taleplerinizi rezervasyon aşamasında bildirmelisiniz. Aksi halde bu ek hizmetlerden yararlanamazsınız.

Eğer başka bir ilden gelmeyi düşünüyorsanız Bodrum ya da Datça havalimanı iyi bir alternatif olacaktır. Sonrasında Fethiye merkeze gelmelisiniz. Buraya ulaştıktan sonra süreç yönetimini SKY Fethiye firması alıyor. Atlayış bitene kadar tüm ihtiyaçlar ve talepler uçuş okulunuz tarafından karşılanıyor.

Sizler de 2022 paraşüt avantajlarından yararlanmak isterseniz iletişim araçlarımızı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Çağrı temsilcilerimiz tüm sorularını ve rezervasyon istekleriniz için 7/24 çevrimiçi hizmet sağlamaktadır. Fiyat, uçuş süresi, nasıl yapılacağı ve nerede yapılacağı gibi tüm detaylar için sizlere bir telefon kadar yakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir