Fethiye Yamaç Paraşütü

YAMAÇ PARAŞÜTÜ NEDİR?


Yamaç paraşütü; özgürlük ve adrenalin vadeden hava sporudur. Kuş bakışı doğanın tüm renklerine şahit olmak ve heyecanlı dakikalar yaşamak isteyenlerin tercih ettiği bu sporu yapabilmek içn profesyonel olma zorunluluğu bulunmaz. Lisanslı pilotlar eşliğinde havada süzülürken sadece anı yaşamak yeterlidir.

Ölüdeniz, Muğla ‘nın Fethiye ilçesine bağlı küçük bir sahil kasabasıdır. Turistik olduğu için altyapı bakımından oldukça gelişmiştir. Her yıl on binlerce uçuş yapılmaktadır. Babadağ, 1936 metredir ve toplamda 4 temel kalkış pisti bulunur. Hava koşulları ve rüzgar yönüne göre bu kalkışlar tercih edilir.

1700 metre Güney pisti
1800 metre Batı pisti
1900 metre Kuzey pisti
1200 metre Güney pisti

Bu pistlerden en çok kullanılanı, kafe ve restaurant da bulunan 1700 metre güney kalkış pistidir. Babadağ, sedir ağaçlarıyla kaplı ormanın içerisinde yer alır. Kalkış bölgesine çıkarken yolu düzgündür ve minibüsler rahatlıkla çıkabilir. Çıkış yaklaşık 20-25 dakika sürmektedir. Arabayla kalkış bölgesine çıkılabilir ama zirveye çıktıkça alanda daralma, park sorunu olduğu için araba yerine Ölüdeniz ‘de bulunan minibüsler tercih edilmelidir. Ölüdeniz ‘de yer alan lagün 1700 metre kalkışından rahatlıkla görülebilir.Nisan ayından başlayarak Ekim sonuna kadar yamaç paraşütü uçuşları yoğun bir şekilde devam eder. Diğer aylar için ise, zirve kar ile kaplı olmadığı zamanlar uçulabilir. Kar yağdı ise 1200 metre Güney pistinden uçuşlar yapılmaktadır.

HAYALLERİN GERÇEK OLSUN!

Hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için ihtiyacınız olan her şey burada
Detaylı bilgi için uçmaya geç!