Fethiyede ne yapılır?

Fethiye Ölüdeniz

Fethiyede ne yapılır? diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Sizin için hazırladığımız bu rehber ile Fethiye’de neler yapabileceğinizi hep birlikte inceleyelim.

Fethiye‘nin eski şehri Paspatur’un gölgesinde dolaşın ve tüm hediyelik eşyalarınız için birçok mağazayı ziyaret edin. Geleneksel Türk halıları ve seramiklerinden en iyi mücevher, saat ve güneş gözlüklerine kadar her şeyi bulacaksınız.

Fethiye Görülmesi Gereken Yerler

Fethiye’de görülmesi gereken pek çok yer vardır. Bu görülmesi ve gezilmesi gereken yerler genel olarak aşağıdaki gibidir.

Fethiye Kaya Mezarları

Biraz zor ama Fethiye’deki ana Likya kaya mezarlarına – Amyntas’ın mezarı – tırmanın ve Fethiye yat limanının ve tüm körfezin muhteşem manzarasını izleyin. Fethiye’ye geri döndüğünüzde her zaman buz gibi bir Efes Pilsen ile kendinizi ödüllendirebilirsiniz .

Fethiye Tekne Turları

Fethiye’de Ne Yapılır?
Fethiye’de Ne Yapılır?

Sadece adını duymuş olabileceğiniz 12 Ada Tekne gezisi değil  paranızın karşılığını kesinlikle şaşırtıcı olsa da 8 saat, yaklaşık 5 yüzme molası ve öğle yemeğiniz dahil. Ölüdeniz‘de iseniz , sahilden günübirlik tekne turları da vardır. Büyük bir tekne, bir sürü başka insan ve müzik fikrinden hoşlanmıyorsanız, o zaman daha küçük tekneler de var. Ayrıca Fethiye‘den özel tekne turu rezervasyonu yapabilir veya Çalış Boat Co-op ile gidebilirsiniz. Bu küçük, özel tekneler genellikle Fethiye’nin daha sakin koylarını ziyaret eder.

Çalış Su Taksisinden Fethiye

Fethiye‘den halka açık bir tekne turu için, değerli bir gün geçirmek için kişisel favorimiz Göcek’e Pazar Pazarı tekne turu. Bir teknede tüm gün biraz fazla geliyorsa, teknelerin çoğu artık yarım günlük geziler ve ayrıca gün batımı gezileri yapıyor.

A’dan B’ye deniz yoluyla gitme fikrini seviyorsanız, Fethiye‘den Çalış’a deniz taksisi hizmetini mutlaka kullanın . Günün herhangi bir saatinde güzel ama özellikle gün batımında muhteşem. Fethiyede ne yapılır?

Yerel Pazarları Gezin

Fethiye‘deki birçok otelden birinde kalmak yerine kendi yemeğinizi kendiniz yapıyorsanız harika . Fethiyede ne yapılır? Yüzlerce sahte tasarımcı giysisi, ayakkabısı, güneş gözlüğü tezgahı arasında gezinmeden önce , ana büyük Fethiye Pazarı’ndaki taze meyve ve sebze dizisine hayran kalın.

Fethiye’de Ne Yapılır? yazımızı beğendiyseniz diğer yazılarımıza‘da göz atın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir