Fethiye’de Tekne Turu Nerelere Gidiyor?

fethiyede-tekne-turu-nerelere-gidiyor-1

Fethiye’de tekne turu nerelere gidiyor? Bölgenin denize kıyısı hayli fazla. Bu da doğal güzelliklere olan komşuluğunu arttırıyor. Hem Ölüdeniz hem de Antalya’ya olan yakınlığıyla çıkılan turlarda harika yerler görme imkanınız oluyor. Kelebekler Vadisi de bunlardan birisi. Binlerce özel tür kelebeği doğanın içinde barındıran bu yere kara yolu ile ulaşım yok. Gezip görmek, koyunun serin sularında yüzmek isteyenler ancak deniz yolu ile ulaşabiliyor.

Limanda sabahın erken saatlerinde başlayan tur gün içerisinde harika bir rotada ilerliyor. Sürprizlerle dolu bu rotada hem doğal güzellikleri keşfediyorsunuz hem de çok özel mavi sularda yüzme imkanı buluyorsunuz. Tatil planlamanızı yaparken tekne turunu eklemeniz için çok sayıda sebep var diyebiliriz. Kıyıdan uzaklaşmak, insana çok iyi geliyor. Siz de tüm yılın stresini açık denizlerde atabilirsiniz. Peki ama Fethiye’de tekne turu nerelere gidiyor? İşte bizi tercih ettiğiniz taktirde keşfedeceğiniz noktalar…

fethiyede-tekne-turu-nerelere-gidiyor-2
Fethiye’de Tekne Turu Nerelere Gidiyor?

Fethiye’deki tekne turu rotası:

  • Kelebekler Vadisi
  • Akvaryum Koyu
  • Nicholas Adası
  • Soğuk Su Mağarası
  • Mavi Mağara

Fethiye’de Günübirlik Tekne Turu Nerelere Gidiyor?

Son yıllarda mavi tatil adında yeni bir konsept popülerlik kazandı. Bireyler kimi zaman özel tekne kiralayarak günlerce suyun üzerinde kalıyor kimi de günübirlik tekne turları ile yaz tatiline harika bir huzur molası veriyor. Daha önce gelmeyenler ise Fethiye’de tekne turu nerelere gidiyor? diye soruyor. Açıklayalım.

Kelebekler Vadisi’nde Tekne Turu

Kelebekler Vadisi ülkemizin en nadide doğa harikalarından birisidir. İçerisinde barındırdığı binlerce özel kelebek çeşidiyle dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğruyor. Ulaşım kara yolu ile mümkün değil. Bu da onun hala bakirliğini korumasına vesile olmaktadır. Eğer ki buraya gelmek istiyorsanız ya özel tekne tutacaksınız ya da günübirlik Fethiye turlarına katılacaksınız. Tekne turumuzun bir rotası burası olduğu için bizi tercih edebilirsiniz.

Fethiye Akvaryum Koyu Tekne Turu

Fethiye’de Akvaryum Koyu’nda denize girmeden ‘harika bir yerde yüzdüm’ demeyin. Burası Akdeniz ve Ege denizinin kesiştiği bir yer.  Suyu mavinin en güzel tonunu barındırıyor. Sanki havuzun içerisine giriyormuş gibi hissediyorsunuz. Fethiye’de tekne turu nerelere gidiyor? diye merak edenlere söyleyelim, Akvaryum Koyu rotanın en güzel noktası. Çok beğeneceksiniz.

Fethiye ST. Nicholas Adası Tekne Turu

Diğer adı Gemiler Adası olarak bilinir. Ölüdeniz’in gölgesinde kalıyor ama çoğu insan için oradan çok daha fazla güzel bir yer. Hem denizi hem de tarihi dokusu insanı büyülüyor. Günübirlik tekne turu ile buraya gelmeniz mümkün. Hemen yerinizi ayırtın, St. Nicholas Adası’nın gizemine ortak olun.

Fethiye Soğuk Su Mağarası Tekne Turu

Doğanın jeolojik oluşumuyla bizlere sunduğu Soğuk Su Mağarası, Fethiye bölgesinin en popüler yerlerinden birisi. Suyu ve manzarası kartpostallık diyebiliriz. Sadece tekne turu ile buraya ulaşabilirsiniz. Başkası mümkün değil. Adından da anlaşılacağı üzere çivi gibi bir suyu var. Sıcak Akdeniz günlerinde buraya daldığınızda gerçek bir serinleme hissi hissedeceksiniz.

Fethiye Mavi Mağara Tekne Turu

Rotamızın son durağı da Mavi Mağara olmaktadır. Tekne turu boyunca çok sayıda yere gidiyoruz ve her biri çok özel. Ama Mavi Mağara için ayrı bir parantez açmakta fayda var. Gerçek bir jeolojik harika. Suyu temiz ve berrak aynı zamanda da soğuk. İnsan buraya gelince saatlerce ayrılmak istemiyor. Görüldüğü gibi sizlere eşsiz bir yaz günü yaşatıyoruz. Bize katılmak ister misiniz? Evet ise yanıtınız hemen şimdi iletişim araçlarımızı kullanın. SKY Fethiye ailesi olarak mutlu tatiller dileriz.

 

İlginizi çekebilir: Fethiye Tekne Kiralama ve Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir