Fethiye’de Yamaç Paraşütü Yapılır mı?

Fethiye’de yamaç paraşütü yapılır mı? sorusunun yanıtını araştıracağız. Bugün gökyüzünde var olmak isteyenler için çok sayıda alternatif olabilir. Ancak yamaç paraşütüyle atlamak, tüm aktiviteler arasında en özel olanı. Bu sadece bir görüş değil, istatistiklerin dili de bu yönde konuşuyor. Paraşüt turizminde katılımcıların en çok tercih ettiği alan tandem uçuşlar olmaktadır. Üstelik yaş skalası da incelendiğinde çocuk bireylerin de yoğun ilgi gösterdiği görülmektedir.

YouTube video

Son 20 yılda yamaç paraşütü çok köklü evrimler yaşadı. Ancak hiçbir zaman için macerasını yitirmedi. Aksine, maceranın dozajı her geçen gün daha da arttı. Eskiden 600 – 700 metre yamaçlardan atlanırken bugün Türkiye’de bile 2000 rakıma yakın zirvelerden ayaklar boşluğa bırakılabiliyor. Hem havada kalma süresi artıyor hem de maceranın en üst noktasına erişiliyor. Peki ama Türkiye’de nerelerde tandem uçuş var? Fethiye’de yamaç paraşütü yapılır mı? İşte yanıtları…

Eğer ki Türkiye’de yamaç paraşütü yapılacaksa, bu kesinlikle Fethiye bölgesinde yaşanmalı. Elbette çok sayıda güzel pistimiz var. Denizli, İzmir, Antalya, Kayseri bunların başında geliyor. Fakat bu aktiviteyi bir otel olarak görürsek, Babadağ pisti kesinlikle 5 yıldızlı bir konsepte sahip. Kısacası evet, Fethiye Ölüdeniz bölgesinde kesinlikle paragliding yapılır.

Fethiye’de Yamaç Paraşütü Yapmak İçin 6 Sebep

Bölgeye gelen turistler kadar ülkenin farklı yerlerindeki gökyüzü tutkunları genelde Fethiye’deki paraşüt organizasyonlarını ilgiyle takip ediyor. Haziran gelip de sezon açıldığında gökyüzü adeta renk cümbüşüne bürünüyor. Başınızı ne zaman kaldırsanız bir paraşüt görmeniz mümkün. Elbette böylesine yoğun ilgi görmesinin birtakım sebepleri var. Yazının devamında Fethiye’de yamaç paraşütü yapmak için 6 sebep derledik.

fethiyede-yamac-parasutu-yapilir-mi-2
Fethiye’de Yamaç Paraşütü Yapılır mı?
  1. Pist yüksekliği olarak ülkemizin en üst seviyesine sahip. 2000 rakımı bulan pisti ile çok iyi alternatif sunuyor. Pistin yüksek oluşu hem eşsiz bir manzara sunuyor hem de uçuş süresini uzatıyor. Ortalama 35 dakika havada kalıyorsunuz.
  2. Pist tasarımı olarak kalabalık atlayışlara müsaade veren bir yapısı var. Geniş, düz ve hafif eğimli bir özelliğe sahip. Bu sayede hafif bir koşu ile kolaylıkla paraşütün içerisine hava akımı sağlanabiliyor.
  3. Babadağ pistinin konumu çok iyi bir lokasyonda. Akdeniz ve Ege’den katılımcılar kolaylıkla buraya gelebiliyor.
  4. Dağın rakımı yüksek olsa da teleferik sisteminin bulunması çok iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Konforlu ve güvenli bir şekilde çok kısa sürede piste varabiliyorsunuz. Üstelik teleferik fiyatları da çok makul fiyatlarda.
  5. Çok yoğun bir ilgi olduğu için bu bölge uçuş okulları bakımından ileri seviyeye sahip. Onlarca farklı yamaç paraşütü okulu var. Kalite ve profesyonellik arayanlar burayı tercih edebilir.
  6. Ülkenin ve Avrupa’nın en deneyimli pilotları burada ticari uçuş hizmeti veriyor. Tandem yapmak isteyenler kendilerini alanında profesyonel eğitmenlere bırakabilir. Gönül rahatlığıyla burayı tercih edebilirsiniz.

Bu 6 sebep göz önünde bulundurulduğunda Fethiye’de yamaç paraşütü yapılır mı? sorusunun net olarak cevabı görülmektedir. İster ilk deneyiminiz olsun isterse de profesyonel bir pilot olun, Babadağ pistinden atlamadıysanız bu sporu tam anlamıyla gerçekleştirmişsiniz anlamına gelmez.

Fethiye’de Yamaç Paraşütü Yapılacak Firma

Bölgede birçok uçuş okulu bulunsa da bu alanda en deneyimli marka SKY Fethiye’dir. Son 15 yıldır binlerce uçuş tutkunun hayalini gerçekleştirerek sektördeki en güvenilir firma olduk. Günümüzde de bu konumumuzu koruyoruz. Fethiye’de yamaç paraşütü yapacak firma arıyorsanız şu an doğru yerdesiniz. Profesyonel pilot ve eğitmenlerimizin olduğu kadrolarımıza kendinizi güvenle emanet edebilirsiniz. Yaz sezonu için şimdiden sizlere iyi bir uçuş süreci diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir