fethiyede-yapilacak-aktiviteler-1

Fethiye’de Yapılacak Aktiviteler

Akdeniz’in incisi olan Fethiye’de yapılacak aktiviteler ile yerli ve yabancı turistler harika bir yaz tatili süreci geçiriyor. Günümüzde bölge genellikle deniz, kum ve güneş üçlüsü ile anılmakta. Ancak burayı cennet yapan doğasında ve manzarasına hayran bırakan denizinde harika extreme sporları mevcut. Yamaç paraşütünden ATV’ye, su altı dalıştan safariye eşsiz güzelliklerde deneyim yaşatıyor tatilcilere. Onu diğer sahil beldelerinden ayrı kılan en önemli özelliği bu belki de…

YouTube video

Tahmin edileceği üzere yaz tatilleri genelde kısa sürmektedir. Bireyler ortalama 1 hafta bunun için vakit ayırmakta. Aslına bakılacak olursa keyifli bir süreç geçirmek için öncesinden iyi bir planlama yapılması gerekiyor. Zira Fethiye Ölüdeniz aktivite alternatifleriyle meşhur lokasyonlar. Planlama ile her biri sırayla deneyimlenebilir ve eşsiz eğlencelerin kapısı aralanabilir. Peki ama Fethiye’de yapılacak aktiviteler listesinde neler var? SKY Fethiye markası olarak sizlere yapmaktan asla pişman olmayacağınız 7 günübirlik eğence sunduk. İşte detaylar…

Fethiye Günübirlik Aktivite

Bölgede her şey dahil konseptlerde birçok eğlence sunuluyor. Gündüz plaj ya da havuz başında özel Showlardan ağırlıklı olarak oluşan bu gösteriler, bir süre sonra bireyler için cazibesini yitirebiliyor. Üstelik otelin dışında adeta eğlence dolu bir dünya var iken açıkçası otelde vakit geçirmek pek de iyi bir tercih olmayacaktır. Bunun için günübirlik aktiviteler sizlere harika alternatifler oluşturacak. Sabah otelinizde yaptığınız sıkı bir kahvaltının ardından Fethiye’de yapılacak aktiviteler ile unutulmaz bir gün geçireceksiniz.

Gökyüzünde Eşsiz bir Uçuş Deneyimi İçin: Yamaç Paraşütü

Fethiye ya da Ölüdeniz denildiğinde ister yerli olsun isterse yabancı turistlerin aklına ilk olarak yamaç paraşütü gelmektedir. Dünyada bir marka haline gelen Babadağ pistinden her gün yüzlerce uçuş tutkunu insan kanatlarını bulutlara doğru çırpıyor. Eşsiz güzellikleriyle unutulmaz manzaralar sunan bu uçuş sürecinde ‘iyi ki yapmışım’ diyeceğiniz anlara tanıklık ediyorsunuz.

YouTube video

Fethiye’de yapılacak aktiviteler arasında karar vermekte zorlanıyorsanız elbette yamaç paraşütü sizlere en iyi seçenek olacaktır. Her insan ölmeden önce mutlaka bu aktiviteyi deneyimlemesi gerekiyor. Hatta öyle ki sadece başlı başına bir tatildir tandem uçuş. Tüm yıl etkisinden çıkamayacak, gökyüzünde olmanın verdiği hazzı yıl boyunca sevdiklerinize anlatacaksınız. Uçuşlar ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz SKY Fethiye iletişim hattını kullanabilirsiniz.

Sualtı Dünyasının Gizemini Aralamak İçin: Tüplü Dalış

İnsanları denizlerin, maviliklerin altı hep cezbetmiştir. Oradaki yaşamı, canlıları ve döngünün işleyişini yakından görmek çoğu kişi için bir tutku. Genelde bu tutkunun gerçekleştirilememesi, iyi bir yüzücü olamamak ya da yeterli ekipmanları bulundurmamak olarak gösteriliyor. Artık buna son! SKY Fethiye tüplü dalış aktivitesi ile tek ihtiyacınız olan bir mayo. Diğer tüm ihtiyaç ve gereksinimleri sizler için hazırlıyoruz. Size de sadece suyun altındaki gizemli dünyanın keyfini çıkarmak kalıyor.

Tüplü dalış, Fethiye’de yapılacak aktiviteler arasında en güzel seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik fiyatları bakımından da bütçe dostu. Hiçbir deneyiminiz olmasa da cüzi rakamlar vererek bu tutkunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Geleneksel Bir Aktivite İçin: Ata Binme

Sadece ülkemiz için değil, insanoğlu adına tarihte atların önemi büyüktür. İnsanları yerleşik yaşama geçiren ve gelişimlerine ivme kazandıran unsurların başında gelir atlar. Tarih boyunca hep uyumlu yaşayan bu iki canlı, günümüzde de bağlarını korumaya devam ediyor. Fethiye’de yapılacak aktiviteler arasında ata binme ile bu bağlarınızı hatırlayabilir, dahası güçlendirebilirsiniz. Harika rotalarda at üstünde doğa ile iç içe bir güne ne dersiniz? Cevabınız evet ise sizler SKY Fethiye ailesine bekliyoruz.

fethiyede-yapilacak-aktiviteler-4

Maviliklere Açılmak İçin: Tekne Turu

Denizin altı kadar üstü de insanlar için bir tutku. Yüzmek kadar manzarayı izlemek, ruhen dinginliğe kavuşmak için önemli bir faktör. Kıyılarda bu dinginliği bulmak ne yazık ki zor. Zira artık merkezi noktalar aşırı insan popülasyonuna sahip. İşte tam da bu noktada önemi anlaşılan Fethiye tekne turu, günübirlik bir aktivite için katılımcılarını bekliyor.

Fethiye’de yapılacak aktiviteler konusunda aslında pek de zorlanmaz insan. Zira birçok alternatife sahip bu şehir. Tekne turu da onlardan birisi ve hatta belki de en önemlisi. Sınırlı sayıda kişi ile yelkenlerini ufka yönelten kaptan, gün boyu mutlu ve eğlence dolu anlar yaşamanız için hazırda bekleyen ekip ve lezzetli menüler… İşte tatilin tadını çıkarmanız için sizlere harika bir fırsat.

Doğa ile İç İçe Bir Extreme Deneyim İçin: ATV Safari

ATV aracı, zorlu arazi şartlarında ilerleyen ve oldukça konforlu bir araçtır. Bu özelliği safari turlarıyla birleştirildiğinde ortaya harika bir seçenek çıkıyor. Evet, daha önce doğanın kalbindeki bir rotada sevdiklerinizle ATV üzerinde ilerlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Fakat geç değil. SKY Fethiye bu taleplerinize en iyi çözümleri sunuyor. Geç olmadan siz de Ölüdeniz ATV Safari aktivitesindeki yerinizi alın.

fethiyede-yapilacak-aktiviteler-2

Unutulmaz Bir Extreme Aktivitesi İçin: Jeep Safari

Ülkemizdeki en keyifli ve macera dolu aktivitelerden birisi olan Jeep Safari, Fethiye’nin o eşsiz güzel arazilerinde gerçekleştirilince ortaya muazzam kareler çıkıyor. Jeep safaride olmazsa olmazlardan birisi çetin ve zorlu arazi koşullarıdır. Ancak bu şekilde keyif verir. Sizlere özel hazırladığımız rotada bunu fazlasıyla bulacaksınız. Üstelik bütçe dostu 2022 fiyatlarıyla…

Suyla Dans Etmek İçin: Rafting

Rafting çoğu kişi için bir tutku, bir vazgeçilmezdir. Dünyanın birçok yerinde bu bir spor kültürü olarak kabul görür. Fethiye Ölüdeniz bölgesinde de harika bir rota mevcut. Sadece bu rotayı deneyimlemek için bile dünyanın birçok bölgesinden insanlar akın ediyor. Kısacası Fethiye’de yapılacak aktiviteler arasında rafting özel bir yere sahip.

fethiyede-yapilacak-aktiviteler-3

Su Kaydıraklarında Hıza Meydan Okumak İçin: Aquapark

Yaz sıcaklarında serin havuzlara dalmak, adrenalin kaydıraklarında kaymak ve dalga havuzlarında keyif yamak için Fethiye aquapark iyi bir seçim. Bölgenin en büyük tesislerinden birine sahip. İçerisinde 7’den 70’e herkesin zevkine uygun aktiviteler yer alıyor. Üstelik 2022 yılında giriş ücretleri diğer tesislere oranlar oldukça makul seviyelerde. Siz ailenizle birlikte günübirlik keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Fethiye Aktivite Fiyatları 2022

Yukarıda sizlere birçok müthiş aktivite önerdik. Elbette bunlara katılmak için fiyatlar hakkında da bilgi sahibi olmakta fayda var. Zira tatil süreci maliyetli oluyor tatilcilere. En ufak detaylar bile önem kazanıyor. 2022 yılında yamaç paraşütü ile atlama ücreti ortalama 150 dolar olarak belirlendi. ATV, ata binme, tüplü dalış ve aquapark gibi etkinliklerin ne kadar olduğu hakkında ise net bir şey söylemek ne yazık ki mümkün değil. Zira sezonda firmaya ve sürece göre farklılıklar yaşanabiliyor.

Fethiye Tatilinde Neler Yapılır?

Sık duyduğumuz sorulardan birisi. Daha önce bölgeye gelmeyenler için günübirlik aktivite sorunsalı yaşanabiliyor. Bunun için yukarıda sizlere Fethiye’de yapılacak aktiviteler listesi sunduk. Onları tek bir yerde şu şekilde toplamakta fayda var:

Yamaç Paraşütü rezervasyonu yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca Instagram hesabımız üzerinden uçuş görüntülerini inceleyebilirsiniz.