Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Fethiye çevresindeki ve diğer bölgelerdeki plajlar da bizim için sadece güneşlenme alanı değil. Ayrıca kışın bir kumsalın vahşi, yalnız veya dramatik fırtınalı manzarasının da hastasıyız. Bu tür sahneleri genellikle soğuk aylarda Fethiye çevresinde dolaşırken veya yürüyüş yaparken yakalarız. Kum, çakıl veya kayalık koylar; Fethiye plajları gerçek bir karışımdır.

Aksazlar Koyu – Leb-i Derya

Artık Leb-i Derya adıyla anılan Aksazlar, mükemmel bir plajdır. Yataklar, şemsiyeler, ithal beyaz kum, restoran, tekerlekli sandalye kullanıcıları memnun edecek mükemmel bir plajdır.

Küçük Samanlık Plajı

Eskisinden daha fazla güneşlenme yeri vardır. Ancak Küçük Samanlık o rustik hissin orijinallerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Mükemmel bir tatilin kapılarını aralamak istiyorsanız Küçük Samanlık Plajı’nı tercih edebilirsiniz.

Büyük Samanlık Plajı

Küçük Samanlık‘ın ablası ve hemen yan komşusu. Son zamanlarda toparlanan bir başka koy olan Büyük Samanlık Plajı’nı da tercih ederek mükemmel bir deneyim elde edebilirsiniz.

Kuleli

2020’den itibaren yeni yönetim altında olan bu plaj artık kadın yüzücüler için ayrılmış alana sahip bir plaj olarak bilinmektedir. Fethiye’nin en güzel koylarından bir tanesi olan Kuleli, pek çok kişinin tercih ettiği bir plajdır.

Büyük Boncuklu – Sea Me Plajı

Güzel şekilli koy ve bir zamanlar ne yazık ki çöplerle dolu olan bir yerdi. Şimdi Deniz Me Plajı olarak da bilinmekte olan Büyük Boncuklu Plajı, Yeme içme tesislerinin yanı sıra yatak ve şemsiyeler bulunan bu plaj son derece harika bir yüzme noktası. Yoğun zamanlarda şezlonglar için rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Cennet Koyu

Fethiye’nin en temiz koyu olan Cennet Koyu, kristal berraklığın turkuaz suyu bulunmaktadır. Denizin dibinin dahi göründüğü bu mükemmel koya arabaya gidiş yolu yoktur. Tıpkı gibi cennet yere Kabak Koyu’ndan 2 saatte yürüyerek gidilebilmektedir.

Kelebekler Vadisi

Fethiye’nin en güzel koylarından bir tanesi olan Kelebekler Vadisi, birinci derece doğal sit alanı ilan edilmiştir. Yapılaşmanın hiçbir şekilde izin verilmediği vadi, doğal güzellikleri ile yabancı ve yerli turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Siz de bu doğal güzelliği yakından görebilirsiniz.

Benzer Blog

Kabak Koyu

Kabak Koyu, Fethiye’de gezilmesi gereken yerler dendiğinde akla gelen mekanların başında. Üstelik bozulmamış doğası ve kendine has özellikleri sayesinde Kabak Koyu’nde zaman geçirmek oldukça keyifli

Daha Fazla »