Fethiye’nin En Güzel Manzarası: Ölüdeniz

Fethiye Ölüdeniz

Fethiye’nin En Güzel Manzarası: Ölüdeniz

Bulutların üzerinde muhteşem bir deneyim yaşamak ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz. Ölüdeniz yamaç paraşütü ile hayatınızın en güzel anlarından birini yaşayabilirsiniz. Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yapmak ve bölgenin doğal güzelliklerini keşfetmek için hemen harekete geçebilirsiniz. Şimdi gelin Ölüdeniz ile ilgili tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Ölüdeniz, Ege Bölgesi’nde bulunan Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan adeta cennet gibi bir tatil beldesidir. Mavinin birbirinden farklı ve güzel tonlarının bir arada bulunduğu ölüdeniz, bembeyaz ve eşsiz kumsalı, oksijenli tertemiz havası ve doğanın içinde adeta gizli bir şekilde bulunan tarihi kalıntıları ile gören herkesi kendisine hayran bırakıyor.

Ölüdeniz’de Gezilecek Yerler Nereler

Her yıl hem yerli hem de yabancı pek çok turistin akın ettiği Ölüdeniz’de ve çevresinde gezilecek pek çok yer, yapılacak pek çok aktivite bulunmaktadır. El değmemiş birbirinden güzel koyları, yeşilin hemen her tonunun görülebileceği eşsiz ormanları, tertemiz havası ve adrenalin dolu sporlar için elverişli yapısı ile Ölüdeniz adeta cennetin yeryüzüne yansımış halidir. Siz de eğer Ölüdeniz’in her karışını keşfetmek istiyorsanız bunun işin Fethiye’ye en az 3 gününüzü ayırmalısınız. Ölüdeniz tatilinin ardından stresten uzaklaşmış, arınmış olarak hissedeceksiniz.

Yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en güzel plajlarından biri olarak gösterilen Ölüdeniz tüm ziyaretçileri kendine hayran bırakan bir Ölüdeniz’de çam ve iyot kokusu birbirine karışmış olup buram buram deniz kokusunu içinize çekebilirsiniz. 1978 yılından bu yana koruma altına alınmış bir yer olan Ölüdeniz Tabiat Parkı, geziniz sırasında ki ilk durak olabilir. Yemyeşil ağaçların arasında yüzme keyfinin tadına varmak için milli parkın içerisinde bulunan Belcekız’da denizin keyfini sürebilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz
Fethiyede ne yapılır?

Ölüdeniz’e Nasıl Gidilir?

Ölüdeniz Muğla’nın Fethiye’ye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz, daha önce de bahsedildiği gibi Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. Fethiye’ye yaklaşık 12 km uzaklıkta bulunan Ölüdeniz’in doğusunda Seydikemer, kuzeyinde Dalaman, güneyinde ise Akdeniz bulunmaktadır. Teke Yarımadası’nda bulunan Ölüdeniz’e Fethiye’den virajlı bir yol ile ulaşım sağlamak mümkündür. Yolun sonunda ki Belcekız Koyu ile Ölüdeniz seyahatiniz sonunda sizi karşılar. Muğla Ölüdeniz arası ise 130 km olup İstanbul ile Ölüdeniz arası 810 km kadardır. Ölüdeniz’e Türkiye’nin hemen her yerinden otobüs ve uçak ile ulaşım sağlamak mümkündür. Bunun yanı sıra Dalaman Havalimanı’na yurt dışı uçuşları da yapılmaktadır. Yurt dışından gelecek olan kişiler Dalaman Havalimanı’nı tercih ederek Ölüdeniz’e ulaşabilirler.

Fethiye’de yapılması gerekenler yazımızı okudunuz mu?

Sky Fethiye Google Yorumlarını okudunuz mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir