Gemile Adası

Fethiye gemile koyu

Fethiye’de gezilecek yerler nereler? Siz de bu soru işareti ile gün boyunca yeni yerler keşfetmek istiyorsunuz değil mi? O halde herkesin bilmediği bir yer olan Gemile Koyu’ndan haberdar olmaya hazır olun! Fethiye’nin en sakin ve huzurlu bölgelerinden biri olan Gemile Adası tüm güzellikleriyle sizleri kucaklamayı bekliyor.

Gemile Adası aslında aynı adı taşıyan koy ve vadi sayesinde ilgi çekici olmayı başarıyor. Doğal bir sit alanı olarak kabul edilen Gemile Adası, Ölüdeniz’den sonra bölgenin en büyük ve güzel koyunu barındırıyor. Kayaköy’den aşağı doğru ilerlediğinizde sizi bekleyen enfes manzara bu adanın ihtişamını ortaya koymayı başarıyor.

Gemile Adası Tarihi

Bugünlerde yavaş yavaş ilgi çekmeye başlasa da geçmişte aslında çok değerli bir bölgeydi. Bunun en büyük nedeni ise coğrafi konumudur. Geçmişte adı Aya Nicola olan Gemiler Adası, zeytin ağaçlarıyla kaplı bir coğrafyada bulunuyor. Adada geçmişten kalma fresklerin tarihle ilgili ip uçları verdiğinden söz edilebilir. Özellikle Bizans ve Erken Hristiyanlık dönemlerinde Aya Nicola’nın önemli bir merkez olduğu düşünülmektedir.

Tarihte denizcilerin kiliseye uğramak için tercih ettikleri bu adada çok sayıda kilise, şapel, ev ve depo vardır. 7. yüzyıla kadar Hristiyanlık inancına mensup kimselerin yaşadığı adada Arap istilası sonrasında kimse kalmamıştır. Bugün tekne turu sırasında görülen doğal güzelliklerden bir tanesi olarak kabul edilen Gemile Adası, Fethiye’de ilgi çekici bir yerdir. Bu nedenle de henüz kalabalıklaşmadan burayı görmek değerlidir.

Fethiye gemile koyu
Fethiye gemiler koyu

Gemile Koyu ve Gemile Plajı

Adanın tam karşısında bulunan koy ve plaj, insanların doğayla iç içe olması adına tercih edilen eşsiz mekanlardır. Ege’nin serin sularında zaman geçirmek adına burayı tercih etmelisiniz. Üstelik Fethiye’den sadece 9 km uzaklıkta bulunması bu mekanı ciddi anlamda değerli kılar.

Siz de Gemile Koyu, Gemiler Adası ve Gemile Plajı’nda zaman geçirmek istiyorsanız yapmanız gereken sadece Sky Fethiye ayrıcalıklarından yarar sağlamak olacak! Özellikle de kaliteli bir deneyime kapı aralamak adına tercih edebileceğiniz bu mekanda gezinmek size bambaşka hissettirecek. Bu bağlamda yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek!

Fethiye Gezi Rehberini incelediniz mi?

instagram sayfamıza baktınız mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir