Günübirlik Yamaç Paraşütü Turu ve 2022 Fiyatı

Dünya üzerinde birçok maceraperest için ölmeden önce yapılacaklar listesinde mutlaka günübirlik yamaç paraşütü etkinliği bulunur. İnsan ömrünü yer çekimine yenik düşerek geçirir. Yaşamı boyunca sürekli olarak yere basar. Göğe bakmak ise bir huzurdur. İnsanın içindeki sıkıntısını alır ve geleceğe dair umut aşılar. Bakmak bile bu kadar güzelken tam da o manzaranın bir parçası olmak ister misiniz? Yanıtınız evet ise bu yazımız ilginizi çekecek. Keyifli okumalar.

Günübirlik paraşütle atlama etkinlikleri Fethiye Ölüdeniz bölgesinde düzenlenmektedir. Günübirlik denmesinin sebebi ise bu bölgede oturmayan, mesafe olarak uzak olan kişilerin sadece bu aktivite için Fethiye’ye gelmesi durumudur. Günümüzde çok sayıda tur etkinliği düzenlenmektedir. Onlardan bazılarını birkaç maddede listelemek isteriz.

Günübirlikte paraşütle atlama turlarının düzenlendiği yerler:

 1. Fethiye günübirlik tandem uçuş
 2. Ölüdeniz paragliding etkinliği
 3. Marmaris günübirlik paraşütle atlama
 4. Bodrum günübirlik yamaç paraşütü
 5. İzmir günübirlik uçuş
 6. Günübirlik Aydın paragliding

Sabah şehrinizden çıkarak erken vakitlerde Fethiye’ye gelebilir ve atlayışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Paraşütle Ölüdeniz Plajı’na iniyor olmanız da güzel bir detay. Çünkü sıcak havaların yaşandığı günlerde bu eşsiz güzellikteki sahilde serinlemek güzel bir seçenek olacaktır. Daha sonra şehrin çarşılarında yaptığınız güzel bir alışverişin ardından dönüş yolculuğuna başlayabilirsiniz. Sonuç olarak harika bir 24 saat sizi bekliyor.

Günübirlik Yamaç Paraşütü Turu

Paraşütle atlama turlarına katılmadan önce süreç hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. İlk defa yapacaklar için günübirlik yamaç paraşütü turu ve sürecin nasıl ilerlediği sıkça merak ediliyor. Bu aktivitede ilk atılması gereken adım uçuş okulunu seçmektedir. Ülkemiz, yamaç paraşütü firmaları bakımından oldukça gelişmiş bir seviyede. Fethiye’de ise en iyi marka SKY Fethiye olarak öne çıkıyor. İnternet sitesi üzerinden ya da iletişim araçları ile rezervasyon yaptırabiliyorsunuz. Sezonda ortalama 10 – 15 gün öncesinde rezerve yapmanızı öneriyoruz. Zira yoğunluk yaşanmaktadır.

gunubirlik-yamac-parasutu-1
Günübirlik Yamaç Paraşütü

Rezervasyon yaptırırken ulaşım taleplerinizi iletmeniz sürecin ikinci aşamasını oluşturuyor. Örneğin Bodrum bölgesinde tatil yapıyorsanız ve transfer hizmetine ihtiyacınız var ise bunu görevlilere belirtmelisiniz. Uçuş gününüz geldiğinde sizleri Bodrum’da isterseniz otelden isterseniz de belli bir ortak lokasyondan alıyoruz ve konforlu bir şekilde uçuşun gerçekleşeceği Babadağ pistine getiriyoruz. Artık turun diğer evresine geçebiliriz.

Uçuştan önce havada yaşayacağınız bu özel deneyim hakkında eğitmenlerimiz sizlere sağlıklı bir brifing veriyor. Atlamadan önce aldığınız bu bilgiler sayesinde gökyüzünde neler yaşanacağına kendinizi hazırlıyorsunuz. Pilotların profesyonel yaklaşımı sayesinde her türlü yükseklik korkusu yaşayanlar bile kendilerini sürece hazır hissediyorlar. Ayaklarınız yerden kesildiğinde hiçbir türlü korku ya da tedirginlik yaşamıyorsunuz.

Artık gökyüzündesiniz… Günübirlik yamaç paraşütü turunuzun son aşamasına geldiniz. Pist üzerinde kısa bir koşu yapıyorsunuz ve paraşütün içine hava dolmasıyla birlikte gökyüzüyle buluşuyorsunuz. 2000 rakımdan atladığınız için panoramik bir bulut manzarası karşılıyor sizi. Sanki evde koltuğunuzda oturup da izliyormuşçasına konforlu bir süreç yaşanıyor. Bulutların içinden çıkınca karşınıza çıkan manzara size ‘iyi ki katılmışım’ dedirtiyor. Çünkü o dakikalarda Ölüdeniz Plajı’nın eşsiz güzelliği ile baş başa kalıyorsunuz. Ortalama 30 dakika boyunca süzüldükten sonra günübirlik turun sonuna geliyorsunuz. Yani güvenli bir şekilde yere iniyorsunuz.

Aşağıya indiğinizde dilerseniz denizin keyifini çıkarabilirsiniz. Plajda serinledikten sonra dönüş yolculuğuna geçebilirsiniz. Bunun kararı tamamen size kalmış. Şunu kesin olarak söyleyebiliriz ki ilk atlayışınızın ardından bir sonraki sene tekrar bunu yapmak isteyeceksiniz.

Günübirlik Yamaç Paraşütü Yerleri

Son 20 yılda Türkiye yamaç paraşütü aktivitesine çok önem verdi ve birbirinden güzel pistler açıldı. Her biri gerek sezon gerekse de sezon dışında fazlasıyla ilgi görüyor. Elbette bu işin merkezi Fethiye Ölüdeniz bölgesi. Ancak diğer illerdeki şirin pistleri de size olan yakınlığına göre tercih edebilirsiniz. Ama ilk seferinizde mutlaka Fethiye’yi tercih edin. Bu sayede uçmaya aşık olacaksınız. O halde şimdi nerelerde yapılacağına bir göz atalım.

Günübirlik paraşütle atlanabilecek yerler:

 1. Babadağ – Muğla
 2. Munzur Dağları – Erzincan
 3. Ali Dağı – Kayseri
 4. Nemrut Dağı – Adıyaman
 5. Asas Tepesi – Antalya
 6. İnönü C Tepesi – Eskişehir
 7. Bozdağ – İzmir
 8. Dinamit Tepesi – Denizli

Her biri değerli pistler. Bu aktiviteyi Fethiye pistinde deneyimledikten sonra farklı bir tat almak ve keşfetmek için diğer pistleri de deneyebilirsiniz. Asas Tepesi ve Bozdağ sonraki uçuşlarınızda iyi bir seçenek olacaktır. Ayrıca yüksek bir yerden atlamak isterseniz de Nemrut Dağı’nı tercih edebilirsiniz.

Günübirlik Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

Ülkemizde bu aktivite için 10’dan fazla seçenek var. Fakat elbette herkesin gözü kulağı Fethiye pistlerinde. Yaz olduğunda gökyüzü rengarenk paraşütlerle doluyor. Havada adeta bir kelebek tablosu oluşuyor. Uzman pilotlar her zaman şöyle bir yaklaşıma sahip. İlk defa uçmak Fethiye’de anlamlı olur. Deneyim kazandıktan sonra da diğer pistler denenebilir. Ama hiçbirinin uçuş lezzeti Babadağ pistininkine yetişememektedir. Kararlarınızı oluştururken bu bilgileri göz önünde bulundurun. Bu sayede doğru paraşüt noktasını seçebileceksiniz.

gunubirlik-yamac-parasutu-3
Günübirlik Yamaç Paraşütü

Günübirlik Yamaç Paraşütü Fiyatı

Her aktivitenin bir ücret karşılığı var. Adrenalin sporları kaliteli ekipman, profesyonel hizmet ve gerçekleştirilecek alan gibi ihtiyaçları olduğu için sıradan aktivitelere göre biraz daha pahalı olması normaldir. Ancak ulaşılamaz bir seviyede de olmadığını gönül rahatlığıyla iletelim. Hele ki paraşütle atlama gibi insan ömrünün en özel anlarını yaşatan bir etkinliğe göre ödenen paralar hiç de bütçeleri sarsmayacak türden. Peki ama günübirlik yamaç paraşütü fiyatı 2022 yılında ne kadar oldu? Detaylar yazının devamında.

Fiyatlar her sezona girerken güncelleniyor. Kimi zaman da sezon içerisinde ufak inişler çıkışlar yaşanabiliyor. Yani bu sporun net bir hizmet bedeli yok. Sadece günübirlik olarak paraşütle atlamak istediğinizde bu yıl 150 dolar veriyorsunuz. Bu sadece atlayışın bedeli. İçerisine ekipman ve pilot hizmeti dahil. Ama transfer ve fotoğraf çekimi gibi hizmetler ekstra olarak ücretlendirilmektedir. Detayları listeleyelim.

2022’nin günübirlik paraşütle atlama ücretleri:

 • Tek kişilik tandem uçuş – 150 Dolar
 • Çift kişilik tandem atlayış – 300 Dolar
 • Üç kişilik tandem uçuş – 450 Dolar
 • Dört kişilik tandem atlayış – 600 Dolar
 • Günübirlik transfer hizmet bedeli – Sorunuz
 • Fotoğraf ve video çekimi – 25 Dolar

Günübirlik Yamaç Paraşütü Pahalı mı?

Bu sorunun yanıtı kişiden kişiye farklılık gösterir. Ama genel bir değerlendirme yaptığımızda günübirlik yamaç paraşütlerinin fiyatı pahalı değil. Çünkü gerek transfer süreci olsun, gerekse ekipman temini olsun hatta video ve resim çekimini de buna dahil ettiğimizde belki de hayatınızın en özel anlarını yaşayacağınız için ödeyeceğiniz bedel yüksek değil. Gönül rahatlığıyla tercihlerinizi oluşturabilirsiniz.

Görüldüğü üzere günübirlik yamaç paraşütü yapmak eşsiz bir deneyim demek. Elbette bunun için önce doğru firma ile anlaşmalısınız. Peki hangi firmaya güvenebilirsiniz? Aslında yanıtı çok yakınınızda. SKY Fethiye her yıl binlerce gökyüzü tutkununun hayalini gerçekleştiriyor. Sizler de onların arasında yere alabilirsiniz. Ayrıca özel transfer seçeneklerimiz de var. Rezervasyon sırasında taleplerinizi belirtebilirsiniz. Ekiplerimiz en iyi çözümleri sunacak. Hemen şimdi iletişim araçlarımızı kullanın. Unutmayın, hayat kısa ve kuşlar uçuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir