İlk Yamaç Paraşütü Deneyimi Nasıl Oluyor?

ilk defa yamaç paraşütü ile uçmak

Dünyanın en eğlenceli doğa aktivitesi olan yamaç paraşütünde ilkler her zaman unutulmaz. Herkesin ilk yamaç paraşütü deneyimi özeldir. Kimi için de başkalarının bu deneyim sürecini okumak, bilmek, uçmaya karşı hevesin ve heyecanın daha artmasına sebep oluyor. Daha önce hiç 2000 metre yüksekten atlamadıysanız, süreç içerisinde ne tür duygu ve hissiyatlar yaşayacağınızı anlattığımız bu yazıyı sonuna kadar okuyun.

İlk Yamaç Paraşütü Deneyimi Nasıl Oluyor?

ilk-yamac-parasutu-deneyimi
İlk yamaç paraşütü deneyimi

İlk yamaç paraşütü deneyimi sırasında sadece büyük adrenalin yaşayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ya da “kesinlikle çok korkutucu olacak” diye de içinizden geçenler olabilir. Ama Fethiye Ölüdeniz’den paraşütle atlamak tüm bunlardan çok daha fazlasıdır. Çünkü dünyanın en iyi pistinden atlayarak en iyi manzarasına karşı uçacaksınız. Böyle bir deneyimi anlatmak için kesinlikle öncelikle yaşanması gerektiğini belirtelim. Peki ama ilk defa yamaç paraşütü yaparken neler olacak? Korkutucu mu? Gökyüzünde gerçekten de eğleniyor mu insan? İşte detaylar.

İlk Kez Yamaç Paraşütüyle Atlayacaksanız Başta Korkmanız Normal

Yüksekten korkmayan insan yoktur. Dünyadaki tüm bireyler yeryüzüyle tanıştığı andan itibaren çekim kuvvetine maruz kalır ve yere basar. Elbette uzman pilotlar zamanla bu korkularını eğitir. Bu nedenle diyebiliriz ki yamaçtan paraşütle atlamayı çok istiyor ama korkunuz buna galebe çalıyorsa gayet doğal süreçler bunlar. Yaşadığınız bu heyecan ve korkularınızın keyfini çıkarın. Çünkü bunlar da adrenalinin bir parçası. Ayaklarınız yerden kesildiğin zaten tüm bunları kısa sürede unutacaksınız.

ilk-yamac-parasutu-deneyimi-2
İlk Yamaç Paraşütü Deneyimi

Uçuş Öncesi Alacağınız Eğitim Güveninizi Arttıracak

İl yamaç paraşütü deneyimi yaşamadan önce eğitmenler size kısa bir uçuş eğitimi verir. Bu aşamaya gelene kadar yaşadığınız heyecan, aldığınız eğitimler sonrasında yavaş yavaş yerini özgüvene bırakır. Çünkü uçmak, aslında hemen her insan için bir bilinmezlik. Bu bilinmezlik, bireylerin korku yaşamasına sebep olabiliyor. Oysa bilimsel çalışmalar da göstermiştir ki dünyanın en güvenli hava araçlarından biridir yamaç paraşütü. Bu eğitimler yaklaşık 20 – 30 dakika civarı sürüyor. Sonrasında da atlayışlar gerçekleşiyor. Havada olduğunuz sürece boyunca yabancı olduğunuz bir detayla karşılaşmıyorsunuz.

İlk Yamaç Paraşütü Deneyimi Sırasında Hissedilen Duygu Mutluluktur

Daha önce uçmayan her birey sıklıkla, “gökyüzünde süzülürken ne hissedeceğim” diye merak eder. Bilinmezlik daha da heyecan yaratır. 20 yılı aşkın deneyimimizin özeti olarak belirtebiliriz ki gökyüzünde paraşütle uçarken hissedeceğiniz en büyük duygu mutluluk olacak. Çünkü atlamadan kısa bir süre sonra aslında ne derece güvenli bir aktivite içinde olduğunuzu anlıyorsunuz. Sonrasında da havadan Ölüdeniz’i izlemenin ayrıcalığına kendinizi bırakıyorsunuz. Her kare her manzara size büyük bir keyif katıyor. Neler yaşandığı hakkında görsel bir bilgi almak isterseniz Youtube kanalımızdaki uçuş videolarını izleyebilirsiniz. Birkaç video izlemek aklınızdaki çok sayıdaki soru işaretini ortadan kaldıracaktır.

Ayaklarını Karaya Bastığında Yeniden Uçmak İsteyeceksiniz

Çoğu zaman “asla yamaç paraşütüyle uçmam” diyenler oluyor. Aşağıdan uçan kişileri izleyenlerin devamlı “asla” dediklerini duyarız. Ama bu kişiler bir vesile ile gökyüzü ile tanıştığında tüm bu kesin cümleler yerini “iyi ki” hissiyatına bırakıyor. Tecrübelerimize dayanarak kesin olarak diyebiliriz ki uçuşun ardından ayaklarınız karaya bastığında yeniden uçmak isteyeceksiniz. Bizler o zaman da sizlerin yanınızda olacağız.

Sky Fethiye, ilk yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyen bireylere güven veren, profesyonel yaklaşan ve uygun fiyatlı bir tarife uygulayan uçuş okuludur. Fethiye Ölüdeniz paraşüt atlamada çoğu kişinin ilklerini pilotlarımız oluşturuyor. Yeni sezon detayları hakkında bilgiyi telefondan veriyoruz. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: Tandem Yamaç Paraşütü Nedir? Nerede Yapılır? Ne Kadar?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir