Kabak Koyu

kabak koyu

Kabak Koyu, Fethiye’de gezilmesi gereken yerler dendiğinde akla gelen mekanların başında. Üstelik bozulmamış doğası ve kendine has özellikleri sayesinde Kabak Koyu’nde zaman geçirmek oldukça keyifli olacak! Siz de bölgenin en dikkat çekici alternatiflerinden bir tanesi olan Kabak Koyu ile alakalı en özel seçeneklerin neler olduğunu öğrenmek istiyor musunuz? O halde detaylara daha yakından bir göz atmanın tam zamanı!

Kabak Koyu, 1987 yılında keşfedilmiş ülkemizin en ilgi çekici koylarından bir tanesi. Plaj uzunluğu toplamda 200 metre olan bu koyda sadece yüzmek değil güneşlenmek de hayli özel bir deneyim sunmayı başarıyor.

Kabak Koyu ile Alakalı Bilmeniz Gerekenler

Kabak Koyu, bölgenin en dikkat çekici yerlerinden bir tanesi olurken konumuyla da oldukça başarılı bir alternatif olmayı sağlıyor. Bu kapsamda Kabak Koyu’nun ünlü Faralya Köyü’ne uzaklığı sadece 8 km. Faralya’ya ulaştıktan sonra 2 farklı rota tercih ederek gelebileceğiniz bu koyda beklentilerinize cevap verecek bir deneyim yaşayabileceğinizi de unutmamalısınız.

Doğa ile iç içe bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için ilgi çekici olmayı başaran koyda özellikle de şehir yaşamından uzaklaşmak isteyenler için eşsiz fırsatlar bulmak mümkün. Bu nedenle de şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için yapılması gereken tek şey bu bölgeye gelerek koyun güzelliklerini yaşamak olmalı!

kabak koyu
kabak koyu

Kabak Koyu’nun Özellikleri

3 tarafı dik yamaçlarla çevrili bir güzellik olan Kabak Koyu’nun masmavi bir deniz ve altın sarısı plaja sahip olduğunu ifade etmek gerekir. Özellikle de sit alanı olması bölgede bir tesisleşmenin gerçekleşmesine engel oluyor. Tesis olmaması nedeniyle şezlong gibi seçeneklerin söz konusu olmadığı bu koyda yine de doğallığı hissetmek adına yere uzanmaya değer!

Eşsiz bir güzellik ve Fethiye’nin mutlaka görülmesi gereken mekanları arasında bulunan Kabak Koyu’na tekne turları ile ulaşmanız mümkün. Burada geçireceğiniz her anın keyfini çıkarmanızı öneriyoruz. Özellikle de kalite ve yüksek standartlarda deneyim yaşamak adına Kabak Koyu’na bir gitmelisiniz. Üstelik bu bölgede sizi bekleyen eşsiz güzelliklerin keyfini çıkarmaya odaklanmanızı öneriyoruz. Bölgenin en ilgi çekici mekanı olan Kabak Koyu’nda görüşmek üzere!

İletişim için hemen bizi arayabilirsiniz!

Facebook sayfamıza bakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir