Kelebekler Vadisi’nde Yamaç Paraşütü Yapılır mı?

kelebekler-vadisinde-yamac-parasutu-yapilir-mi-1

Fethiye’nin çoğu noktası doğal bir güzelliğe sahip. Kelebekler Vadisi de bunlardan biri. Bu sebeple sıkça Kelebekler Vadisi’nde yamaç paraşütü yapılır mı? diye merak ediliyor. Gökyüzünden uçarken bu doğa harikasını da tepeden görmek isteniyor. Öncelikle belirtelim ki buranın içinden bir atlayış imkanı yok. Zira pist bulunmuyor. Bölgedeki tek pist Babadağ zirvesinde bulunmaktadır. Ama güzel haber de şu ki 2000 rakımlı yükseklikten havalandıktan sonra Kelebekler Vadisi’ne doğru bir uçuş gerçekleşiyor. Yani Ölüdeniz Plajı gibi bu yeri de tepeden izleme imkanınız var.

YouTube video

Gökyüzü tutkunları için yamaç paraşütündeki beklentileri arasında uçmak kadar güzel manzaraları da deneyimlemek var. Zaten bu sebeple Fethiye ülkemizin ve hatta dünyanın en iyi pistlerinden biri. Daha uçuşun ilk saniyelerinden itibaren eşsiz bir manzaranın içine yolculuk başlıyor. 2000 rakımlı pistten kalkışlarda bulutların üzerinde başlıyorsunuz maceraya. Bulutların içinden geçtikten sonra da ömrünüzün en özel manzaralarına tanıklık ediyorsunuz. Peki ama Kelebekler Vadisi’nde yamaç paraşütü yapılır mı? Hayır, yapılmaz. Fakat Babadağ’dan paraşütle atlarsanız, havanın da uygun olması durumunda 3 bin metre yüksekliğe kadar çıkabiliyorsunuz. Bu da Kelebekler Vadisi’nin üzerine gidilmesi anlamına geliyor.

Kelebekler Vadisi’nde Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Fethiye bölgesine gelmişken mutlaka yapılması gereken şeyler var. Bunlar arasında ilk sırada yamaç paraşütü aktivitesi gelirken ikinci sırada da Kelebekler Vadisi’ni görmek var. Ayrı ayrı olarak bir deneyim yaşayabileceğiniz gibi tek bir tercih ile her ikisini de gerçekleştirmeniz mümkün. Öncelikle bu eşsiz güzellikteki vadiden paraşütle atlamak mümkün değil. Ancak paraşüt ile havadan gözlemlemek mümkün. Yani Kelebekler Vadisi’nde yamaç paraşütü yapılır mı? sorusunun yanıtı hem evet hem de hayır olacak. Babadağ pisti 2000 metre yüksekliğe sahip. Paraşütle atlandığında bu irtifa 3000 metreye kadar çıkıyor. Bu da demek oluyor ki bölgedeki çok sayıda doğal harikayı kuş bakışı görebiliyorsunuz.

Fethiye bölgesinde paragliding aktivitesini belki de en eşsiz kılan şey bu. Çok sayıda özel manzaraya sahip. Elbette Ölüdeniz Plajı başta geliyor. Ancak bu sanılmasın ki sadece burası popüler. Pist zemininden ayaklarınız kesilince daha ilk saniyesinde kartpostallık bir görüntü ile karşılaşıyorsunuz. Daha önce deneyimleyenler bilir. Yolculuk bulutların üzerinde başlıyor. Devamında ise dağların ve denizlerin üzerinde harika görüntüler akmaya devam ediyor.

kelebekler-vadisinde-yamac-parasutu-yapilir-mi-2
Kelebekler Vadisi’nde Yamaç Paraşütü Yapılır mı?

Kelebekler Vadisi’nde Yamaç Paraşütü Var mı?

Kelebekler Vadisi doğal güzelliğiyle, içerisindeki aktiviteleriyle ve elbette adından da anlaşılacağı üzere kelebek çeşitleriyle meşhur. Her yıl binlerce kişi buraya akın ediyor. Dağ içerisinde ATV, safari, ata binme, rafting ve doğa yürüyüşü gibi etkinlikler var. Fakat yamaç paraşütü bulunmamaktadır. Yani eğer atlayış yeri arıyorsanız Babadağ pistine yönelmeniz gerekiyor. Üstelik iyi haber şu ki bu doğa harikasını paraşüt sayesinde çok farklı bir yönüyle deneyimliyorsunuz.

Ölüdeniz Fethiye bölgesindeki tatil planlamalarınıza mutlaka paraşütle atlamayı ekleyin. Böylece sıkı bir maceraya adım atacaksınız. Dilerseniz ailenizle ya da çocuğunuzla da katılım sağlayabiliyorsunuz. Elbette ayrı ayrı pilot eşliğinde gerçekleşiyor bu. Ama havada mutlaka karşılaşacağınızı da unutmayın. Peki süreç nasıl ilerliyor? İlk adım rezervasyon ile başlıyor. Hemen şimdi SKY Fethiye iletişim araçlarını kullanarak rezervasyon işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Daha sonrasında da eğitmenlerimiz sizlere tüm bilgileri verecek. Dilerseniz uçuş günü saatiniz gelmeden Kelebekler Vadisi’nde de bir gezi planlayabilirsiniz. Böylece aynı gün içerisinde çift etkinlik yapmış olacaksınız. Bu alanda sizlere rafting etkinliğimizi öneriyoruz. İyi eğlenceler diliyoruz.

 

İlginizi çekebilir: Yamaç Paraşütü Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir