Kuşadası Yamaç Paraşütü ve 2024 Fiyatları

kusadasi-yamac-parasutu-4

Yaz tatilinde gökyüzüne olan tutkusunu gerçekleştirmek isteyen bireyler Kuşadası yamaç paraşütü arayışına giriyor. Günümüzün en eğlenceli ve eşsiz güzelliklere sahip olan paragliding sayesinde herkes bu hayalini gerçekleştirebiliyor. Aydın’ın eşsiz turizm bölgesi olan Kuşadası’nda ne yazık ki atlayış gerçekleştirilebilecek bir pist bulunmamaktadır. Elbette bu uçmanıza engel değil. Bu tutkunuzu 280 kilometre mesafedeki Fethiye Ölüdeniz bölgesinde gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik hayatınızın en özel anlarını oluşturacak bu serüvende dünyanın en özel pistinde deneyim fırsatı bulacaksınız.

Yamaç paraşütüyle atlamak, günümüzde uçmanın en kolay, güvenli ve bir o kadarda heyecanlı hali. 2000’lere doğru bulunan bu aktivite, icat edildiği günden günümüze kadar kusursuz ve güvenli bir şekilde icra edilmektedir. Dünya genlince yüzlerce farklı pistte milyonlarca kişi atlayış gerçekleştiriyor. Bunun bir örneği de ülkemizde gerçekleşiyor. Babadağ pisti, dünyanın en özel ve prestij sahibi atlayış noktaları arasında gösterilir. Birçok defa en iyi pist ünvanına sahip olmuştur. Ayrıca her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hava Oyunları Festivali ile de adeta paraşütçülerin merkez noktası haline gelmiştir.

Kuşadası yamaç paraşütü de özellikle tatilcilerin ağırlıkta olduğu bir yerleşim yeri olduğu için önemli bir konudur. Yaz sezonunda yerli ve yabancı turistler buraya akın eder. Her ne kadar turizm alt yapısı yönünden zenginliğe sahip olsa da adrenalin sporları bakımından şehrin bir eksikliği olduğu su götürmez gerçek. Su sporlarında yeterli seviyede olsa da hava aktiviteleri maalesef zayıf. Selçuk bölgesinde yer alan havalimanında serbest atlayışlar gerçekleştiriliyor. Fakat ilk defa uçma deneyimi yaşayacak biri için bu aktivite oldukça zorlu bir süreç barındırıyor.

Kuşadası Yamaç Paraşütü Turları

Rutin yaz unsurlarından sıkılan ve tatilin sadece deniz ve kumdan ibaret olmadığını bilen her birey, mutlaka Kuşadası yamaç paraşütü turları organizasyonuna katılmalıdır. Fethiye’de gerçekleştirilen bu aktiviteye sabah erken saatlerde kişisel aracınız ya da şehirlerarası taşıma araçlarını kullanarak yaklaşık 3,5 saat içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Babadağ’ın en güzel saatlerinde uçma imkanı yakalayabilir, hazır gelmişken de Ölüdeniz Plaj’ının serin sularında ferahlayabilirsiniz. Akşam kalmanız durumunda ise Fethiye gece hayatı ile eğlenceyi sabahın ilk ışıklarına kadar taşıma fırsatınız olur.

Kuşadası yamaç paraşütü turu, bireysel olarak gerçekleşmektedir. Yani bunun için özel transfer hizmeti bulunmaz. Şahsi aracınız ya da otobüs ile kolaylıkla gelebileceğiniz bir güzergaha sahip. Sabah erken çıkacağınız yolculuk ile gündüz tüm aktiviteleri deneyimleyebilir, sonrasında gün batımında rahatlıkla Kuşadası’ndaki otelinizde olabilirsiniz. Geride ise ömür boyu unutmayacağınız ve çocuklarınıza anlatacağınız bir hatıralar zinciri bırakacaksınız.

Kuşadası Yamaç Paraşütü Fiyatı

Aktivitelere katılmak isteyenler için öncelikli konulardan birisi de ne kadar ücret ödeneceğidir. Kuşadası yamaç paraşütü fiyatı bu alanda 2022 yılının ilgi çeken konuları arasında yer almaktadır. Geçtiğimiz sezon 700 TL ortalamasındaydı uçuşlar. Yeni sezonda ise 150 dolar seviyelerinde belirlendi. Bu ücret içerisinde ekipman, kask, uçuş dahil. Fakat fotoğraf ve video çekimi de talep ederseniz 25 dolarlık bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Kuşadası’nda yamaç paraşütü ne kadar? diye merak edenler için uçuşun 150 dolar olduğunu belirtebiliriz. Elbette ulaşım masraflarınızı da dahil ettiğinizde cüzi bir miktar artış olacaktır. Ancak SKY Fethiye olarak Babadağ pistinden yaptığımız atlayışlar için sadece 150 dolar ödeme almaktayız. Bu rakamlar sezon içerisinde değişebilmektedir. Bu sebeple erken rezervasyon yaptırmanızı ve hatta iletişim araçlarımızı kullanarak güncel fiyatlar hakkında bilgi isteminizi öneriyoruz. Müşteri temsilcilerimiz 7/24 sizlere danışmanlık veriyor.

Kuşadası Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

Aydın Kuşadası ilçesinde paraşütle atlamak için son yıllarda belediye pist arayışlarını sürdürüyor. Turizm açısından çok yoğun bir bölge olduğu için kente bir yamaç paraşütü aktivitesi eklemek yetkililerin çok istediği bir şey. Şu an için Delibaş Dağı üzerinde çalışmalar yoğunlaştırıldı. 900 metrelik yüksekliği ile bu spora elverişli bir seviyeye sahip. Ancak hazırlıkların 2 yıldan erken bitmesi ön görülmüyor. Peki ama Kuşadası yamaç paraşütü nerede yapılır? Bunun en doğru yanıtı elbette Fethiye olacak. Hem mesafe olarak oldukça yakın hem de ülkenin en iyi pistine sahip.

kusadasi-yamac-parasutu-2
Kuşadası Yamaç Paraşütü

Günümüzde paraşütle atlama pistleri ortalama 600 ila 1000 metre yüksekliğe sahip. Bu rakam uçuş için elverişli olsa da yüksek macera için pek de yeterli değil. Fethiye Babadağ pistinin yüksekliği ise 1900 metrelere kadar ulaşmaktadır. Yani ülkemizin en yüksek pist. Daha uçmadan bulutların üzerinde olduğunuzu göreceksiniz. Ayrıca uçuş süreleri de bu sebeple daha da uzun sürmektedir. Fethiye’den yapacağınız atlayışlar ortalama 25 ila 35 dakika aralığında sürüyor. Kuşadası’nda başlayan yolculuk Babadağ’da devam ediyor ve Ölüdeniz Plajında son buluyor.

Kuşadası Yamaç Paraşütü Güvenli mi?

Yamaç paraşütü nerede gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin, dünyanın en güvenli adrenalin sporları arasında olmaya devam eder. Günümüzde uçmak ile ilgili aktivite ve sporlar arasında en güvenli olanı demek mümkün. Bilimsel araştırmalar göstermiştir ki futbol oynamak bu aktiviteden tamı tamına 7 kat daha tehlikeli. Yani evet, Kuşadası için yamaç paraşütü oldukça güvenli ve tehlike riski barındırmaz.

15 yılı aşkın süredir SKY Fethiye markası olarak bölgede kusursuz uçuşlar gerçekleştiriyoruz. En üst kalite ekipmanlarımız, profesyonel pilotlarımız ve kurumsal vizyonumuz sayesinde süreç kusursuz ve heyecan dolu oluyor. İlk defa katılacaklar için uçuş okulunun deneyimli olması önemli. Aktivite öncesi sizi rahatlatan ve eğitim veren pilotlar sayesinde süreçten çok daha fazla keyif alıyorsunuz. Öncesinde korkan tüm katılımcılar gökyüzündeyken tüm bunların yersiz olduğunu ve aslında eşsiz güzellikte bir aktivite olduğunu keşfediyor.

Kuşadası Paraşütle Atlamada En İyi Firma

Adrenalin ve gökyüzü tutkunu bireyler 2024 yılında da Kuşadası yamaç paraşütü ile sınırsız bir eğlenceye hazırlanıyorlar. Tatil planlamaları hazırlanmaya başladı. Uçma aktivitesine de yer verilecek bu planlamalarda en iyi firma arayışı başladı. Bu konuda sizleri SKY Fethiye uçuş okuluna davet ediyoruz. Fethiye bölgesinin en prestijli uçuş okulu konumuna sahip. Paraşütle atlamada bir marka olan firmamıza iletişim araçları üzerinden ulaşarak rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

kusadasi-yamac-parasutu-3
Kuşadası Yamaç Paraşütü

Paraşütle atlamada bazı kriterler var. Bunlardan sizlere kısaca bahsetmek isteriz. Öncelikle kilo sınırı oranlarını aşmamanız gerekir. Erkeklerde taban kilo sınırı 45 olarak belirlendi. Kadınlarda da bu rakam aynı şekilde. Üst kilo sınırı ise kadın katılımcılarda 85 ile sınırlandırıldı. Erkek katılımcılar ise 100 kiloyu geçmemesi gerekiyor. Bunun dışında ağır kronik rahatsızlığı olan bireylerin bu sporu yapması uzman kişilerce önerilmiyor.

Yeni sezonda tandem uçuşlar ile yine harika bir süreç yaşayacağız. Binlerce gökyüzü tutkunu yamaç paraşütü ile kuş gibi havada süzülecek ve meşhur Ölüdeniz manzarasının keyfini çıkaracak. Siz de bu mutlu kişilerin arasına katılmak istemez misiniz? Yanıtınız evet yönündeyse tam da şimdi rezervasyon için bize ulaşabilirsiniz. Sezon içerisindeki yoğunluğu göz önünde bulundurarak şimdiden rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. 150 dolardan başlayan tandem uçuşlar ve 25 dolar ile fotoğraf video çekimi yapabileceğiniz bu süreçte hem bütçeleriniz yorulmayacak hem de çok özel bir etkinliğe imza atacaksınız.

2024 Yılı Kuşadası Yamaç Paraşütü Fiyat ve Rezervasyon İşlemi

Kuşadası’nda 2024 yılı yamaç paraşütü sezonu başladı. Yaz tatilinde ayrıcalıklı bir adrenalin sporu yapmak isteyenler, Kuşadası bölgesinden yamaç paraşütü rezervasyonu yaptırmak istiyor. Bu konuda 2024 yaz dönemi için en iyi firma bir kez daha SKY Fethiye’dir. Peki ama 2024 2024 sezonunda Kuşadası’nda yamaç paraşütü fiyatları ne kadar oldu? İşte cevabı…

Kuşadası bölgesinde yamaç paraşütü yapmak isteyen yerli ve yabancı turistler 2024 yılında 4,800 TL civarına rezervasyon yaptırabiliyor.  Kadın pilot ile uçmak ise ufak bir ekstra bedel ile belirlenmektedir. Tek kişilik uçuşlar 4,800 TL civarıyken, gruplara özel indirimlerin de olduğunu belirtelim. SKY Fethiye ailesi olarak yeni sezon uçuş rezervasyonlarınızı bekliyoruz. İyi günler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir