Marmaris Etkinlik Takvimi 2024 | Konser, Festival, Müzik

marmaris-etkinlik-takvimi-2022

Marmaris etkinlik takvimi 2024 yılı programları yavaş yavaş belirlenmeye başladı. Ülkemizin en cennet tatil bölgelerinden biri olan Marmaris’te tatilciler yaz sezonu boyunca sınırsız eğlenceye sahip. Bakir koyları, mavi bayrak denizi ve adrenalin sporlarıyla eşsiz deneyimler vadediyor. Gündüzleri bu lokasyonda neredeyse yerinde durmak, sıkılmak imkansız. Herkesin eğlence anlayışına uygun aktivite seçeneği var. Akşam olup da karanlık şehre çökünce adeta iklim değişiyor ve bireyler sahne performanslarıyla sınırsız eğlencenin kapılarını aralıyor.

Her yıl Marmaris milyonu aşkın turiste ev sahipliği yapar. Aynı zamanda yerli turistlerin de göz bebeği konumunda. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında otellerde yer bulmak neredeyse imkansız. Bunda elbette gece hayatı ve festival organizasyonların etkisi büyük. Marmaris festival 2024 listesi de her yıl olduğu gibi oldukça renkli. Bu etkinlikler ile tüm kışın yorgunluğunu atmaya ne dersiniz? Evet olarak yanıtladıysanız yazının devamındaki önerileri mutlaka planlarınız arasına dahil edin.

marmaris-etkinlik-takvimi
Marmaris Etkinlik Takvimi 2024

Zorlu bir pandemi döneminde çıktık. Uzun süredir ya festivaller düzenlenmiyor ya da iptal ediyor. Gerçekleştirilenler ise pandeminin gölgesinde keyifsiz oldu. Ancak bu yıl durum başka! Marmaris etkinlik takvimi 2024 listeleri dopdolu ve yüksek enerjiye sahip. Bu seneye organizatörler özel olarak hazırlandı. Elektronik müziğin her türünü, rap, caz, pop ve arabesk müziğin önde gelen isimlerini Marmaris ağırlayacak. Müzik tutkunlarına da eğlenceyi yaşamak kalacak. Peki Marmaris konserleri 2024 programında neler var? İşte detaylar…

Marmaris Festival 2024

Yemyeşil doğası ve bakir koylarıyla Marmaris bir cennet noktası. Turizm açısından uluslararası birçok kurumdan ödül almış bir ilçe. Hal böyle olunca turist akını da kaçınılmaz oluyor. Yılın her mevsimi eşsiz güzellikleri olsa da tahmin edileceği üzere burası yazın bir başka güzel. Hareketlilikle birlikte etkinlik, konser ve festival sayısında da artış oluyor. Peki Marmaris etkinlik takvimi 2024 neler var? Gelin yanıtına birlikte bakalım…

2024 Marmaris Festivalleri:

 • Marmaris Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali
 • İdil Biret Müzik Festivali
marmaris-festival-2024
Marmaris Etkinlik Takvimi 2024

A.      Marmaris Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali

Bu yıl Marmaris tam bir yıldızlar şölenine hazırlanıyor. Marmaris etkinlik takvimi 2024 kapsamında en çok öne çıkan festival olan kültür ve sanat festivali, birçok farklı müzik türünü bir arada harmanlıyor. Tatilciler uzun süredir yaşadıkları pandemi sorunsalının ardından artık hak ettikleri müziğe kavuşacaklar. Eğer 10-28 Haziran tarihleri arasında bir maniniz yok ise mutlaka katılmanızı öneriyoruz.

Festivalin bu yılki mottosu “Küllerinden doğma” olarak belirlendi. Gerçekten de öyle. 2024 yılı sanat ve müzik sektöründe bir tür küllerinden doğma olayı yaşanacak. Sadece sanatçılar için değil aynı zamanda müzik tutkunları da o çok özledikleri Marmaris festival performanslarına kavuşacak. Etkinliği Marmaris Belediyesi düzenliyor. Sanatçı listesi ise şu şekilde:

 • Amadeus Electric Quartet
 • Fazıl Say
 • Kerem Görsev
 • Boğaziçi Gençlik Korosu
 • İlyas Mirzayev
 • Maksad Orkestrası

B.      İdil Biret Müzik Festivali

Muğla’da artık gelenekselleşmiş festivallerden biri olan İdil Biriet 2024 yılında da bir kez daha düzenlenecek. Sanatın ve sanat tarihinin harika yolcuğunu bizlere müzik ile anlatan orkestralar, özellikle klasik müzik sevenler için büyüleyici bir alternatif sunmaktadır. Belediye tarafından düzenlendiğini söylemekte fayda var. Bu sebeple bilet fiyatları da gayet makul oranlarda satışa sunuldu. Marmaris festival 2024 için İdil Biret kesinlikle deneyimlenmesi gereken bir etkinlik.

Marmaris Konser Takvimi 2024

Tatilciler için gece aktiviteleri önemli bir konu. Çünkü bireyler gündüz yaptıkları eğlencenin hız kesmeden gece de devam ettirmek istiyor. Böylelikle kısa süreli tatil dönemi onlar için dolu dolu geçmiş oluyor. Elbette bu talepleri Marmaris etkinlik takvimi 2024 listesiyle karşılamak mümkün. Daha önce festivallerden bahsettik. Şimdi de sezon boyunca gerçekleşecek konserlere değineceğiz…

marmaris-konser-2024
Marmaris Etkinlik Takvimi 2024

Marmaris konser 2024 şimdiden merak konusu. Bu meraka gerçekten değeceğini şimdiden söylemeliyiz. Zira unutulmaz eğlencelere imza atacağınız ünlü isimler bu yıl Marmaris sahnelerinde boy gösterecek. Rap, pop, caz, arabesk, klasik kısacası her tarzdan bireyin kendisine uygun bulacağı bir konser var. İşte detaylar…

2024’nin Marmaris Konserleri:

 • Fazıl Say – 20 Haziran Pazartesi / Amfi Tiyatro
 • Mor ve Ötesi – 11 Temmuz Pazartesi / Amfi Tiyatro
 • Cem Adrian – 13 Temmuz Çarşamba – Amfi Tiyatro
 • Yüzyüzeyken Konuşuruz – 30 Temmuz Cumartesi / Amfi Tiyatro
 • Sıla – 6 Ağustos Cumartesi / Amfi Tiyatro
 • Buray – 19 Ağustos Cuma / Amfi Tiyatro

1.      Piyano Üstadından Klasik Müzik Resitali: Fazıl Say

Sadece ülkemizde değil, dünya genelinde de piyano üstadı denildiğinde akla ilk gelen sanatçılardan birisidir Fazıl Say. Yaşadığımız çağın özel isimlerinden biri olan sanatçı Türkiye turnesine devam ediyor. Marmaris etkinlikleri takvimi 2024 kapsamında sevenleriyle buluşmaya hazırlanan sanatçı, 20 Haziran Pazartesi günü Amfi Tiyatro’da olacak. Biletler satışa çıktı. Tükenmeden yerinizi alabilirsiniz.

YouTube video

2.      Rock Müziğin Sevilen İsmi Marmaris’te: Mor ve Ötesi

Mor ve Ötesi ülkemizdeki rock müzik kültürünün öncü guruplarından birisi. Müzik kariyeri boyunca çıkardıkları sayısız albüm ile müzik tutkunlarının gönlüne taht kurdular. Ayrıca katıldıkları Eurovision müzik yarışmasında da bizi başarıyla temsil ettiler. Yakın süre önce başlattıkları yaz turnesinin Marmaris etabını KerkiSolfej organizasyonuyla 11 Temmuz’da gerçekleştirecek. Etkinlik Amfi tiyatro sahnesinde olacak. Bu harika Marmaris konser 2024 önerisini mutlaka planlarınız arasına ekleyin.

YouTube video

3.      Müziğin Özgür Müzisyeni: Cem Adrian

Marmaris etkinlik takvimi 2024 listesinin en çok dikkat çeken performanslarından birisi de Cem Adrian konseri. Çıktığı her sahnede kapalı gişe müzik yapan ve yayınladığı albümler ile milyonların yüreğine dokunan sanatçı bu defa Marmarisliler için unutulmaz bir gece planlıyor. 13 Temmuz gecesi eğer bir planınız yok ise bu konseri kesinlikle kaçırmayın. Biletlerin de satışa sunulduğunu belirtmekte fayda var.

YouTube video

4.      Son Yılların Yükselen Grubu: Yüzyüzeyken Konuşuruz

Yüzyüzeyken Konuşuruz müzik grubu, çıkardıkları single parçalar ile son yıllarda dijital müzik sektöründe büyük yankı uyandırdı. Öyle ki bazı parçaları Spotify listelerinde en çok dinleneneler arasına girdi. Grup, Marmaris konserleri kapsamında 2024 yazında sahne alacak. Hayranları şimdiden oldukça heyecanlı. Burada ilk defa sahneye çıkacakları içi sanatçılar da heyecanlı. Kısacası güzel bir gece bizleri bekliyor…

YouTube video

5.      Türk Slow Müziğin Kraliçesi: Sıla

Türkiye’de slow müzik dendiğinde şüphesiz akla ilk gelen isimlerden Sıla. Ne zaman yeni bir parça çıkarsa listeler adeta sallanıyor ve müzikte trendleri belirliyor. 2024 Marmaris konserleri arasında en çok ilgi görenlerden biri olduğunu da söylemek mümkün. Eğer 6 Ağustos Cumartesi gecesi bir maniniz yoksa ve eşsiz bir müzik deneyimi yaşamak istiyorsanız sizleri Amfi Tiyatro sahnesine davet ediyoruz. Kesinlikle pişman olmayacaksınız…

YouTube video

6.      Müzikte Kendi Tarzını Yansıtan Sanatçı: Buray

Müzik piyasasında son yıllardan özgün tarzlar ile çok nadir karşılaşıyoruz. Buray da bu isimlerden biri ve hatta en önemlisi demek mümkün. 2019 senesinden beri çıkardığı her parça hit oluyor ve milyonlar severek dinliyor. Sanatçı bu defa Marmaris Amfi Tiyatro sahnesinde hayranları için en sevilen şarkılarını seslendirecek. 19 Ağustos gecesi Buray konserine davetlisiniz. Marmaris etkinlik takvimi yazımızın sonuna geldik. Şimdiden sizlere keyifli ve eğlence dolu bir tatil diliyoruz.

YouTube video

 

İlginizi çekebilir: Fethiye Etkinlik Takvimi 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir