Marmaris Yamaç Paraşütü | 2024 Fiyatları

Yaz gelip de havalar ısınmaya başladığında tatilciler için Marmaris yamaç paraşütü planları başlar. Her yıl bu aktivitenin müdavimleri olduğu kadar, ömründe henüz hiç deneyimlememiş kişilerin sayısı da hayli fazla. Gökyüzü herkesin tutkusu. 7’de 70’e herkes ömründe en az bir defa havada uçmanın, özgürlüğün zevkini tatmak ister. Kimi zaman vakit bulunamaz bunun için, kimi zaman ise korkular engel olur. Fakat tüm bunları Marmaris paragliding ile aşmak ve sınırsız maceranın kapılarını aralamak mümkün.

Bu yaz sezonunda korkularınızı yenip o çok hayal ettiğiniz gökyüzü ile buluşmaya ne dersiniz? Eğer evet olarak yanıtlıyorsanız sizleri eşsiz bir sürece davet ediyoruz. Sizler ne ekipman teminiyle ne de ulaşım sorunsalıyla uğraşıyorsunuz. Uçuş okulumuz sizin için tüm detayları en ince ayrıntısına kadar düşündü. Size de sadece yüksek dozda eğlencenin tadını çıkarmak kaldı. SKY Fethiye, tüm ülke genelinde olduğu gibi Marmaris bölgesindeki uçuş tutkunlarının da yanında olmaya devam ediyor.

Marmaris yamaç paraşütü için uçuşlar, bölgeye çok yakın olan Babadağ zirvesinde gerçekleştiriliyor. Sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın da en güzel pisti olarak kabul edilen ve sadece bu aktivite için her yıl binlerce kişinin akın ettiği pist, özellikle yüksekliğiyle dikkatleri üzerine topluyor. 1900 metre rakımdan ayaklarınızı boşluğa bıraktığınızı hayal edin. Yolculuk elbette bulutların üzerinde başlıyor ve Ölüdeniz Plajı’nın üzerinde devam ediyor.

Marmaris Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Marmaris’te yaşayan ya da tatil için buraya gelenler için en büyük sorunsallardan birisi, yamaç paraşütünün nasıl yapılacağıdır. Zira bölgede bu aktivite için uygun verimli bir pist ve profesyonel uçuş okulu ne yazık ki yok. Elbette bu, uçmanıza engel yaratacak bir durum değil. Zira bölgeye çok yakın mesafede olan Fethiye’de bu sporun en güzeli ve kalitelisi mevcut. Peki ama Marmaris yamaç paraşütü nasıl yapılır? İşte detaylar…

marmaris-yamaç-parasutu-3
Marmaris Yamaç Paraşütü

Süreç öncelikle rezervasyon işlemleriyle başlıyor. SKY Fethiye iletişim araçları üzerinden rezervasyon kaydınızı oluşturuyorsunuz. Sonrasında uçuş günü ve tarihleri belirleniyor. Bu işlemin ardından firmamız özel transfer hizmeti hakkında sizleri bilgilendiriyor. Atlayışınızın olduğu gün özel aracımızı sizleri otelinizden alıyor ve konforlu bir şekilde atlayışın yapılacağı alana geliyorsunuz. Süreç tam da burada başlıyor. Deneyimli eğitmenlerimiz sizlere kısa bir eğitim veriyor. En son da pilotunuz ile birlikte pistte koşarak yamaçtan aşağı kendinizi boşluğa bırakıyorsunuz.

Marmaris’te Paraşütle Atlanacak Yer Var mı?

Ülkemizin cennet tatil beldelerinden biri olan Marmaris, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste kapılarını açıyor. Bir tatilde olması gereken her detayı bölgesinde barındırdığı için buradan mutlu ayrılmamak imkansız. Safari turlarından at binmeye, tüplü dalıştan doğa gezisine çok çeşitli eğlence aktivitelerine sahip. Fakat Marmaris’te paraşütle atlanacak yer var mı? sorusunun yanıtı ne yazık ki hayır olacak.

Paraşütle en iyi Fethiye’den atlanır. Bu durum ülkenin neresinde olursanız olun değişmez. Dünya genelinde büyük prestije sahip bir pisttir Babadağ. Özellikle de ilk defa deneyimlenecekse mutlaka burası tercih edilmeli. Düşük rakımlı pistlerden yapılan atlayışlar maalesef istenen keyfi sağlayamamaktadır. Marmaris yamaç paraşütü taleplerinin karşılanması için uçuş okulumuz sizlerin yanında olmaya devam ediyor. İster yaz sezonu olsun ister kış, profesyonel hizmet ilkelerimizle hayatınızdaki bu özel anları sizlere keyifli kılıyoruz.

Marmaris’te Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

Marmaris’te paraşütle atlayacak yer arıyorsanız en başta belirtmeliyiz ki böyle imkan bölge sınırları içerisinde mümkün değil. Aslına bakılacak olunursa böyle bir ihtiyacı da yok şehrin. Hemen yanı başında zaten dünyanın en popüler pisti bulunuyor. Kısa mesafeli bir transfer yolculuğu ile bu piste ulaşmak mümkün. Zaten özel araçlarımız ile bu sorunsalı pratik bir şekilde çözüyoruz. Bütçe dostu fiyatlar ile kaldırdığımız özel servislerimiz sizleri otelinizden alıyor ve tekrar otelinize bırakıyor.

marmaris-yamaç-parasutu-1
Marmaris Yamaç Paraşütü

Babadağ uçuşları, yüksek rakımdan atlandığı için oldukça uzun sürmektedir. Güzel hava koşullarının olduğu bir günde ortalama 30 dakika boyunca havada süzülüyorsunuz. Uçuşu tamamen pilotlar yönetiyor. Paraşütün kontrolü, Marmaris yamaç paraşütü süreci boyunca onlarda oluyor. Aktiviteniz tamamlandıktan sonra ise yeniden transfer işlemi başlıyor ve sizleri otelinize kadar konforlu bir şekilde transfer ediyoruz. Elbette bizim bu hizmetimizi kullanmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz kendi özel aracınız ile gelebileceğiniz gibi aynı zamanda şehirler arası otobüsleri de kullanma imkanınız var.

Marmaris Paraşütle Atlamada En İyi Firma

Marmaris yamaç paraşütü ile atlama aktivitesi için günümüzde birçok uçuş okunun olduğu doğrudur. Ancak konu uçmak olduğunda güvenlik unsuru ön plana çıkar. Güvenliğin sağlanması için de deneyimli bir firma ve profesyonel pilotların bir araya gelmesi gerekir. Günümüzde en iyi firma arayışında olanlar için SKY Fethiye her zaman ilk sırada yer almaktadır. Bunda şüphesiz yılların verdiği deneyim ve faaliyetlerde değişmeyen ilkelerin etkisi büyük.

En iyi firma olabilmek için birçok faktörün bir araya eksiksiz bir şekilde gelmesi gerekir. Ekipmanların kalitesi, pilotların deneyimi, okulun vizyoner yaklaşımı ve elbette fiyat politikası. Her biri birbirinden bağımsız gibi görünse de bir araya geldiklerinde bir bütünü yani en iyi firmayı meydana getirirler. Marmaris’teki yamaç paraşütü firmaları arayışınızda pek de uzağa gitmenize gerek yok. SKY Fethiye ile uçuş için aradığınız her şey mevcut.

Marmaris Yamaç Paraşütü Turları

Marmaris yamaç paraşütü turları, bölgeden kalkan servis araçları ile gerçekleştirilmektedir. İster ailenizle isterseniz de tek başınıza bu turlara katılarak hayatınızın en özel aktivitesini yaşama imkanına sahipsiniz. Üstelik tatil bütçelerinizi sarsmayacak oranlar ile… Peki ama tur programlarına nasıl dahil olunur? Paraşütle atlamak için neler yapılması gerekli? Deneyimli olmadan atlamak mümkün mü? Tüm bu soruları detaylarıyla birlikte sizler için yanıtladık.

Öncelikle Marmaris yamaç paraşütü turlarına dahil olmak için yapmanız gereken tek şey rezervasyon yaptırmak. Onun dışında eğitimli olmanıza ya da bir ekipman satın almanıza gerek yok. Her detay uçuş okulunuz tarafından en ince ayrıntısına kadar düşünülüyor ve eksiksiz bir şekilde yerine getiriliyor. Eğer özel transfer seçeneğini kullanmak istiyorsanız bunu mutlaka rezervasyon sırasında belirtmenizi öneriyoruz. Aksi halde kendi imkanlarınız ile gidiş dönüş yapmanız gerekecek.

Marmaris Paragliding Kilo Sınırı

Marmaris paragliding aktivitesinde, tıpkı diğer adrenalin sporlarında olduğu gibi bazı kurallar vardır. Bu kurallar değişemez ya da esnetilemez. Bu ilkeler sayesinde bireylerin güvenliği en üst düzeyde sağlanmış olunur. Kuralların en başında kilo sınırlaması gelmektedir. Paraşütle atlamada kilo sınırları kadın ve erkeğe göre farklılık gösterir. Ayrıca alt ve üst sınır olarak iki farklı kategoride değerlendirilir. Detayları liste yaparak özetlemek daha doğru olacak.

Yamaç paraşütü kilo sınırları:

 • Paraşütle atlamada erkek alt kilo sınırı: 45 kg.
 • Paraşütle atlamada erkek üst sınırı: 100 kg.
 • Paraşütle atlamada kadın alt kilo sınırı: 45 kg.
 • Paraşütle atlamada kadın üst kilo sınırı: 85 kg.

Paragliding sporunu yapmak için yukarıda kilo sınırlarına uymanız gerekmektedir. Bu sayede uçuş daha güvenli ve keyifli bir hal alır. Unutulmamalıdır ki tüm bu kurallar ve kısıtlamalar sizlerin uçuş güvenliğini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Zaten SKY Fethiye bu esnemez ve değişmez ilkeleri sayesinde 15 yılı aşkın süredir sektörünün lider konumunda yer almaktadır.

Marmaris Yamaç Paraşütü Kimler Yapamaz?

Yamaç paraşütünü 7’den 70’e herkes yapabilir. Önemli olan sağlık koşullarının ve kilo yapısının bu aktiviteye uygun olmasıdır. Onun dışında bir ayrım yapılmaz. Çocuklar da paraşütle atlama hakkına sahip. Yaz aylarında yüzlerce genç uçuş meraklısı, Babadağ pisti üzerinden atlayış gerçekleştiriyor. O halde bu maceraya katılmaya engel olan birtakım durumları listeleyelim. Eğer bu listedeki durumlardan birine sahip iseniz, tandem uçuşa katılamazsınız.

 1. Kilo sınırları içerisinde olmanız gerekir. Kadınlarda üst sınır 85 kilo iken bu rakam erkeklerde 100 kilo olarak belirlenmiştir.
 2. Alkollü bir şekilde tandem uçuşa katılmanız yasaktır. Tüm uçuş okulları için bu kati bir kuraldır. Zira havadayken pilot güvenliğini riske atabileceğiniz gibi kendinizi de riske sokabilirsiniz.
 3. Kalp hastası, hiper tansiyon gibi ağır kronik rahatsızlığı olan bireyler için bu aktivite önerilmez. Bir katı kural olmasa da bu bir öneridir.

Marmaris Yamaç Paraşütü Tehlikeli mi?

Şimdi de Marmaris yamaç paraşütü ile ilgili en çok merak edilen sorunun yanıtına geçelim. Paraşütle atlamak tehlikeli mi? sorunsalı daha önce gökyüzünde süzülmeyen herkes tarafından merak edilir. Çoğu zaman güvenlik endişesiyle birçok katılımcı bu sporu uzaktan izlemekle yetiniyor. Oysa dünyanın en güvenli sporlarından biri olan paragliding, hiçbir tehlikeye sahip değildir. Aslında bu bir söylem değildir. Bilimsel bir temele dayanmaktadır. İşte detaylar…

Avrupalı bilim insanlarının yaptığı bir araştırmaya göre futbol oynamak paraşütle atlamaktan tam 7 kat daha fazla ölüm riski taşıyor. Sadece bu detay bile aktivitenin ne derece güvenli ve risksiz olduğunun bir göstergesi. Elbette bunun sağlanmasında uçuş okullarının payı büyük. Ama aynı zamanda katılımcıların da üzerine düşen bazı sorumluluklar vardır. Her iki taraf da kuralları eksiksiz uyguladığında ortaya kusursuz bir uçuş süreci çıkar.

marmaris-yamaç-parasutu-4
Marmaris Yamaç Paraşütü

Marmaris Yamaç Paraşütü Fiyatları

Marmaris yamaç paraşütü fiyatları bölgedeki turistler tarafından 2024 yılında da merak edilmektedir. Bu konuda okullar arası net bir tarife yoktur. Her okul kendi kalitesine ve kriterlerine göre oran belirler. Geçtiğimiz yıl uçuş fiyatı 900 TL civarındaydı. Sezon boyunca bu rakamlardan atlayışlar gerçekleştirildi. Fakat bu yıl ki sezonda fiyatlar güncellendi. İşte detaylar…

Ülkemizdeki hareketli kur dalgalanmalarından dolayı paraşütle atlama fiyatlarında da anlık olarak değişimler görülmektedir. 2024 yılı için 150 dolar olarak belirlenen paragliding, sezon içerisinde değişim uğrama riskine sahiptir. Bu sebeple her zaman için erken rezervasyon seçeneğinin tercih edilmesini öneriyoruz. Bu sayede katılımcılar güncellenen ve artan fiyatlardan etkilenmiyor.

2024’nin Marmaris yamaç paraşütü fiyatı:

 • Kişi başı paraşütle atlama fiyatı: 150 dolar
 • 2 kişi paraşütle atlama fiyatı: 300 dolar
 • 3 kişi tandem uçuş ücreti: 450 dolar
 • 4 kişi paragliding ücreti: 600 dolar
 • Uçuş resim ve video çekim ücreti: 25 dolar
 • Transfer hizmeti bedeli: İletişime geçiniz

Uçuşa katılmak için Marmaris’ten Fethiye’ye gelişlerde özel transfer hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Sadece uçuş okulumuzun katılımcıların özel olarak sağladığımız geniş ferah ferah araçlarda yolculuğunuz konforlu geçecek. Üstelik bunu da çok cüzi rakamlar ile sizlere temin ediyoruz. Servis saatleri ise genel olarak şu şekildedir:

GÜN GİDİŞ DÖNÜŞ
Pazartesi 8:00 – 10:00 18:00 – 20:00
Salı 8:00 – 10:00 18:00 – 20:00
Çarşamba 8:00 – 10:00 18:00 – 20:00
Perşembe 8:00 – 10:00 18:00 – 20:00
Cuma 8:00 – 10:00 18:00 – 20:00
Cumartesi 8:00 – 10:00 18:00 – 20:00
Pazar 8:00 – 10:00 18:00 – 20:00

 

Yukarıda belirttiğimiz transfer saatleri sezonda farklılıklar gösterebilir. Bu sebeple rezervasyon sırasında en güncel bilgileri çağrı merkezimizden temin edebilirsiniz.

Marmaris’te Paraşütle Atlama Kaç TL?

Marmaris’te paraşütle atlama için uygun bir pist olmadığından dolayı daha önce de belirttiğimiz üzere uçuşlar Fethiye Ölüdeniz bölgesinde gerçekleştirilmektedir. Buraya geldiğinizde sadece paragliding yapmazsınız. Aynı zamanda Ölüdeniz’in eşsiz plajında yüzer, TIos’un antik kalıntıları arasında gezer ve hatta eşsiz gece hayatı ile sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz. Burası size eğlenceden çok daha fazlasını sunuyor. Tur fiyatı ise ulaşım hariç 150 dolar ortalamasında belirlendi. Eğer buna ek olarak bir de yaşadığınız bu özel anı fotoğraflar ile ölümsüzleştirmek isterseniz sadece 25 dolar ödüyorsunuz.

Marmaris Paragliding Ne Kadar?

Marmaris yamaç paraşütü fiyatı hesaplanırken buna ulaşım ve fotoğraf çekimi gibi hizmetler dahil edilmez. Uçuşlar ham haliyle 150 dolardır. Bu fiyatın içerisine ekipmanların kullanımı da dahildir. Sizden herhangi bir ek ücret talebinde bulunulmaz. Eğer ki ulaşım hizmetinden de faydalanılmak istenirse o zaman ek hizmet bedeli alınır. Onun da fiyat bilgisi telefon üzerinden sizlere verilmektedir.

Marmaris Fethiye arası sadece bir buçuk saatlik bir mesafede yer almaktadır. Sabah erken çıkılan yolculukta güzel bir serpme kahvaltıcısında mola verebilir, enerjinizi aldıktan sonra Babadağ pistinde bizlere katılabilirsiniz. Uçuş öncesi dakikalarını çok heyecanlı geçecek. Çünkü ilk defa bir kuşun hislerini deneyimleyeceksiniz. 1900 metreden ayaklarınızı boşluğa bıraktığınızda ise gerçek bir macera başlayacak sizler için. Tüm yılki stresinizi ve yorgunluğunuzu gökyüzünde atacaksınız.

Marmaris Tandem Fiyatı

Tatil sürecinin rutin eğlencelerinden sıkıldınız mı? Farklı bir macera ile unutulmaz anılar mı biriktirmek istiyorsunuz. O halde sizleri Marmaris yamaç paraşütü etkinliğimize davet ediyoruz. Ömrünüzün belki de en özel anılarını biriktireceğiniz bu etkinlik, sizlere fırsat fiyatlar ile sunuluyor. Diğer aktivitelere göre fiyatı biraz yüksek görünebilir. Ancak unutulmamalıdır ki 30 dakika boyunca gökyüzünde kuşlar gibi süzülmenin bedeli hiçbir fiyat ile ödenemez.

Marmaris tandem fiyatı 2024 yılı için 150 dolar oranında gerçekleştiriliyor. Sezon boyunca farklı güncellemeler olabilse de genel ortalama bu şekilde. Zaten SKY Fethiye iletişim araçlarını kullandığınızda çağrı temsilcilerimiz herhangi bir fiyat değişikliği var ise sizleri bilgilendiriyor. Her zaman için güvenilir, samimi ve bütçe dostu fiyatlara sahip olduğumuzu belirtmek isteriz.

Fethiye Marmaris Arası Kaç km?

Fethiye ile Marmaris arasındaki mesafe oldukça azdır. Araç ile 124 kilometre olan mesafe, ortalama 1 buçuk saatlik bir sürüşle kat etmek mümkün. Şehirler arası otobüsle ise bu süre 2 saati bulabiliyor. Marmaris yamaç paraşütü turuna katılmak isteyenler için en ideal ulaşım, SKY Fethiye’nin özel olarak sunduğu shuttle hizmetidir. Geniş ve lüks araçlar ile her gün tandem uçuşuna katılacak bireyler transfer ediliyor. Güvenli bir şekilde ulaşımınız sağlanırken siz de yolda kahve eşliğinde manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Son olarak sizleri SKY Fethiye ailesi içerisinde görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. Şimdiden rezervasyonlarınızı yaparak aktivite sürecini başlatabilirsiniz. Geri kalan her bir detayı bizler yönetiyoruz. Sizin için özel olan bu aktiviteyi önemsiyoruz ve taleplerinize en iyi çözümleri sunmak için çalışıyoruz. Bizi tercih ettiğinizde tandem uçuşun en keyifli haline ulaşacaksınız. Şimdiden iyi tatiller ve keyifli uçuşlar diliyoruz.

 

İlginizi çekebilir: Fethiye Ata Binme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir