Muğla Yamaç Paraşütü | En Güzel Yamaç Paraşütü Yerleri

mugla-yamac-parasutu-3

Muğla yamaç paraşütü konusunda sadece ülkemiz için değil dünya için de bir cazibe noktasıdır. Coğrafi özellikleri sayesinde bu adrenalin aktivitesi en güzel şekilde gerçekleştiriliyor. Sıcak yaz günlerinde serin gökyüzüne çıkmak ve burada kuşları kıskandıran bir uçuş gerçekleştirmek harika bir süreç. Peki ama Muğla’da en güzel yamaç paraşütü yapılacak yerler neresi? Hangi pist güzel bir uçuş imkanı tanıyor? Detaylar aşağıda…

Muğla bölgesinde çok sayıda düzlük tepe var. Rüzgar seviyeleri ise paraşüt sporu için en ideal seviyelerde yıl boyunca. Fethiye Ölüdeniz, Ören ve Akyaka burada ideal yerler. Ancak pist yüksekliği ve manzarasıyla Fethiye Ölüdeniz sıralamada bir numarada yer alıyor. Dünyanın en güzel pistleri listesinde de Fethiye Babadağ 3. sırada yer almaktadır.

mugla-yamac-parasutu-1
Muğla Yamaç Paraşütü

Yaz aylarında Muğla bölgesinin nüfusu kışa oranla 4-5 kat artmaktadır. Ülkenin en lüks otelleri, en bakir koyları ve en güzel aktiviteleri bu bölgede toplanmış adeta. Tatilde farklı ne yapabilir? diye soran çok oluyor ve bunun ilk cevabı yamaç paraşütü. Daha önce hiç deneyimlenmemiş olması ve uçma hayalini herkesin bir parça içinde besleyişi ilginin yoğun olmasını sağlıyor. Çocuklardan yetişkinlere, kadınlardan yaşlılara herkes katılabiliyor. Tek yapmanız gereken en doğru ve güvenilir firmaya ulaşmak. Sonrası hayal gibi bir süreç.

En Güzel Muğla Yamaç Paraşütü Yerleri

Muğla bölgesine tatiline geldiyseniz ve bölgenin en meşhur aktivitesi olan yamaç paraşütünü denemek istiyorsanız, bunu nerede gerçekleştireceğiniz konusunda sorunsal yaşıyor olabilirsiniz. Muğla yamaç paraşütü için ilk adresiniz Babadağ pisti olsun. 2000 rakımdan atlamanın eğlencesi ve deneyimi söz ile anlatılamaz. Yaşayan ise mutlaka gelecek yıl tatil programına bu aktiviteyi yeniden ekler. Bölgede bulunan pistler hakkında kapsamlı bilgiler derledik yazının geri kalan kısmında. Keyifli okumalar.

Muğla Fethiye Yamaç Paraşütü

Fethiye’de 2000 rakımlı yüksekliğiyle Babadağ, tüm uçma tutkunlarını cezbetmeye devam ediyor. Yılın dört mevsimi pistten ardı ardına atlayışlar gerçekleşiyor. Sadece yazın mı? Elbette hayır. Kış ve bahar mevsimlerinde de uygun hava koşullarında harika uçuşlar gerçekleşiyor. İster günübirlik bir katılımla isterseniz de tur ile kapsamlı bir katılım gerçekleştiriyorsunuz.

Muğla Fethiye’de tandem atlayış yapmak için tecrübeye ihtiyacınız yok. Çünkü 2 kişi atlıyorsunuz ve paraşütü yöneten kişiler resmi sertifika sahibi pilotlar oluyor. Siz sadece keyifli koltuğunuzda oturarak gökyüzünü HD bir görüntü ile izliyorsunuz. İnsan ölmeden önce mutlaka bu deneyimi yaşamalı.

Muğla’da yamaç paraşütü firması bilgileri:

ADRES: Ölüdeniz Mah. Denizpark Cad. Muğla / Fethiye

TELEFON: 0 536 660 82 32

WHATSAPP: 0 536 660 82 32

MAİL: skyfethiye@gmail.com

INSTAGRAM: skyfethiye

Muğla Akyaka Yamaç Paraşütü

Akyaka bölgesi yaz aylarında çok popüler bir bölgedir. Turizm açısında konaklama ve tatil seçenekleriyle harikulade güzelliğe sahip. Yerli yabancı turistler bölgeye gelmişken ekstrem bir eğlence katılma ihtiyacı hissediyor. Çünkü Akyaka bölgesi biraz sakinliği ve dinginliği ile öne çıkıyor. Peki Akyaka’da yamaç paraşütü nerede yapılır? Fethiye Babadağ pistinde uçuşlar gerçekleşiyor. Akyaka’da tandem için uygun bir pist yok. Bölgeden kalkan özel tur araçları ile kısa sürede Ölüdeniz’de oluyorsunuz. Gelmişken hem paraşüt deneyimi yaşıyor hem de harika tarihi yerleri gezme fırsatı buluyorsunuz.

Muğla Akyaka’da yamaç paraşütü firması:

ADRES: Ölüdeniz Mah. Denizpark Cad. Muğla / Fethiye

TELEFON: 0 536 660 82 32

WHATSAPP: 0 536 660 82 32

MAİL: skyfethiye@gmail.com

INSTAGRAM: skyfethiye

Muğla Ören Yamaç Paraşütü

Son 4 senedir Muğla’nın Ören bölgesinde paraşüt uçuşları başladı. Pist boyu 620 metre yüksekliğe sahip. Küçük ve alçak bir pist. Uçuşlar Alatepe Dağı üzerinden yapılıyor. Yeni başlayanlar için çok fazla önerilmeyen bir pist özelliğine sahip. Çünkü havada kaldığınız mesafe çok kısa. Ortalama uçuş süresi 10 – 15 dakika aralığındadır. Bu nedenle ilk defa bir tandem deneyimi yaşayacaksınız kesinlikle Fethiye’den atlamalısınız. Sonrasında Ören’deki bu pisti deneyebilirsiniz.

Muğla Ören’de yamaç paraşütü firması:

ADRES: Ölüdeniz Mah. Denizpark Cad. Muğla / Fethiye

TELEFON: 0 536 660 82 32

WHATSAPP: 0 536 660 82 32

MAİL: skyfethiye@gmail.com

INSTAGRAM: skyfethiye

Muğla Yamaç Paraşütü Fiyatları

Muğla yamaç paraşütü turları hız kesmeden devam ediyor. Fiyatlar 2022 yılı için önceki yıllar gibi makul seviyelerde belirlendi. İlginin artmasını buna bağlamak mümkün. Ayrıca tatil döneminde yapılabilecek en güzel aktivite kesinlikle yamaç paraşütüdür. Ne kadar? sorusu doğduysa zihinlerinizde hemen belirtelim. 1 kişi 150 dolar seviyelerine çok rahat bir katılım gerçekleştirebiliyor. 35-40 dakika boyunca her saniyesinde eşsiz anlar yaşadığını bu eğlence için çok makul fiyat kesinlikle. Çocuklar için de ödeme alınıyor. Toplu katılımlarda ya da ikinci bir aktivite tercihinde ekstra kampanyalardan yararlanabiliyorsunuz. Bölge bölge fiyatların kaç TL olduğunu aşağıda detaylıca anlattık.

Muğla Ören’de Yamaç Paraşütünün Fiyatı

Muğla’nın Ören ilçesinde gerçekleştireceğiniz yamaç paraşütü için 1000 ila 1200 TL bir ödeme yapıyorsunuz. Uçuş 10-15 dakika sürüyor. Fotoğraf ve video çekim ücreti ise ekstra olarak size yansıtılıyor. Bunun yerine 150 dolar vererek Fethiye’de 35 dakikalık bir atlayışı tercih edebilirsiniz. Yanına da rafting ya da ATV safari gibi macera etkinliklerini ekleyerek çok makul fiyatlı bir heyecan dolu gün geçirirsiniz.

mugla-yamac-parasutu-2
Muğla Yamaç Paraşütü

Muğla Akyaka’da Yamaç Paraşütünün Fiyatı

Akyaka bölgesinde çok sayıda paraşütle atlama talebi var. Ancak en yakındaki pist Babadağ’da mevcut. Kolayca transfer olabileceğiniz yakınlıkta. Ulaşım ücretleri hariç sadece 150 TL fiyat ödemesi yapıyorsunuz. Fotoğraf ve video çekimiyle anı ölümsüzleştirmek isterseniz de sadece 25 dolar ek bir ücret var. SKY Fethiye markası olarak kalabalık grup katılımlarında Akyaka’dan Fethiye’ye özel ulaşım transfer hizmeti sunuyoruz. Rezervasyon sırasında bu bilgiyi paylaşırsanız ekiplerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

YouTube video

Muğla Fethiye’de Yamaç Paraşütünün Fiyatı

Son olarak Muğla yamaç paraşütü fiyatları konusunda Fethiye Ölüdeniz bölgesi oranlarına değineceğiz. Burası sunduğu hizmete ve yaşattığı deneyime göre çok ucuz bir seviyede. Kişi başı 150 dolar ödüyorsunuz. Net rakamlar değil bunlar. Değişim gösterir zamanla. SKY Fethiye iletişim hatlarını kullanın ve güncel fiyat listesini talep edin. Ulaşım ve konaklama gibi konularda da bilgi talep edebilirsiniz.

Muğla Yamaç Paraşütü Online Rezervasyon

Muğla’da paraşüt rezervasyonu nasıl yapılır? Online site ya da whatsapp üzerinden Muğla’da paraşüt rezervasyonu yapılabiliyor. Uçuş planlaması yaptığınız süreden birkaç gün önce rezervasyon yaptırırsanız daha sağlıklı bir süreç olacaktır. Özellikle yaz aylarında çok yoğun bir tandem atlayış dönemi geçiyor Babadağ pistinde. Hatta son dakikaya bırakılan taleplerin kimisi karşılanamıyor bu sebeple. Kışın pist sakin, her vakit rezervasyon geçerli kabul ediliyor.

Kadın pilot rezervasyonlarında da erken davranılması önemli bir husus. Muğla bölgesindeki en deneyimli kadın yamaç paraşütü pilotlarına sahibiz. Özellikle de muhafazakar bir uçuş talep edenler için %100 güvenilir ve profesyonel bir hizmeti hayata geçiriyoruz. Bu bilgiler ışığında bizleri 7/24 arama imkanınız olduğunu ileterek yazımızı sonlandırıyoruz. Heyecan ve adrenalin dolu bir tatil geçirmeniz dileğiyle. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: Fethiye Kano Turu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir