Muhafazakar Yamaç Paraşütü | İslam’a Uygun Uçuşlar

muhafazakar-yamac-parasutu-3

Fethiye, turizm konusunda her kesim insanın bir araya geldiği, eğlencede ortak paydayı bulduğu bir şehir. Muhafazakar yamaç paraşütü de bu ortak paydalarımızdan birisidir. Bölgede çok sayıda muhafazakar konaklama tesisleri var. Fethiye İslami Oteller 2022 yazımızda buraları listeledik dilerseniz bakabilirsiniz. Her yerin kendine has deneyimlenmesi, tadılması ve görülmesi gerekenleri vardır. Buranın dünya genelinde özdeşleştiği şey ise yamaç paraşütü aktivitesidir. Global düzeyde bir unvana ulaşan bu sporu her sene yüz binlerce kişi gerçekleştiriyor. Üstelik bunların arasında çok bir büyük kesim tesettürlü kadın bireyler.

YouTube video

Dini bütün, İslami esas ve kuralları eksiksiz yaşayan her birey, yeni bir aktiviteye katılacağı zaman ön araştırma yapmaktadır. İnanışlarına ters düşecek hiçbir uygulamanın içinde olmak istemezler. Bu gayet haklı bir taleptir de. Muhafazakar yamaç paraşütü aktivitemiz de bunun için oluşturuldu. İslam dinine göre kadın bireyler yine kadın pilotlar ile uçmaları caizdir. Bu nedenle bölgenin en deneyimli kadın pilotlarıyla sizlere hizmet veriyoruz.

Tesettürlü kadınlar yamaç paraşütüne binebilir. Çok da keyifli bir süreç yaşarlar. Kadın pilot sürecin her anını sizlere keyifli ve eğlenceli hale getiriyor. Öncesinde çayınız ve kahveniz eşliğinde size brifing veriliyor. Atlayışa hem fikren hem de ruhen hazır hale geliyorsunuz. Babadağ yamacından atladıktan sonra da yaklaşık 35 dakika gibi bir süre hava süzülüyorsunuz. Yer yer 2000 metre yüksekliğin üzerine de çıkıyorsunuz. Uçuş ise Ölüdeniz Plajı’nda son buluyor. Ayaklarınız yere bastığında ise söyleyeceğiniz ilk şey “kesinlikle bir daha yapmalıyım” oluyor.

Muhafazakar Yamaç Paraşütü Nedir?

Muhafazakar yamaç paraşütü, tandem uçuşlarda tesettürlü kadınlar ile özel olarak kadın pilot tahsis edilmesidir. Bilindiği gibi pilot ile katılımcı birlikte biniyor bu hava aracına. Muhafazakar bireyler erkek pilotlar ile uçmayı tercih etmiyor. İşte burada uygulanan kadın pilot uygulaması, muhafazakar uçuşların temel özelliğidir. Fethiye Ölüdeniz bölgesinde bu uçuşları gerçekleştiren tek firmayız. Her sene yüzlerce kişiyi bu özel seçenek ile uçuruyoruz. Siz de onların arasında yer almaya ne dersiniz? Hemen şimdi bizimle iletişim kurun, sezon yoğunluğu arasında kendinize yer ayırın.

muhafazakar-yamac-parasutu-1
Muhafazakar Yamaç Paraşütü

Muhafazakar Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Diğer tandem uçuşlar ile muhafazakar uçuşlar arasında bir fark yoktur. Sadece hava aracını kullanan pilot erkek değil de kadın olmaktadır. Önce bizi arayarak rezervasyon yaptırıyorsunuz. Bunu yaparken de mutlaka uçuş tarzınızı belirtiyorsunuz. Erken rezervasyon önemli. Çünkü bölgede kadın pilot sayısı çok sınırlı olduğu için bazen yer bulmak zor olabiliyor. Uçuş günü geldiğinde size okulumuzda kısa bir teorik eğitim veriyoruz. Ardından da pistte yerimizi alarak kalkışa hazırlanıyoruz. Bundan sonra gökyüzü ulaşmanız için sadece birkaç adımınız kaldı. Kısa bir koşunun ardından paraşüte hava doluyor ve artık gökyüzündesiniz!

Muhafazakar yamaç paraşütü yapmak için bir deneyim sahibi olmanıza gerek yok. Profesyonel eğitmenlerimiz tüm süreci zaten yönetiyor. Sizler oturduğunuz konforlu koltuğunuzda manzaranın ve 2000 metre yükseklikte olmanın keyfini çıkarıyorsunuz. Ayrıca etkinliğe katılırken dilediğiniz gibi giyinme özgürlüğüne sahipsiniz. Tavsiyemiz yanınızda bir güneş gözlüğü bulundurmanız, spor ayakkabı giymeniz ve tesettürünüzü sıkıca tutturmanız. Gözlük iyi bir gözlem yapmanızı sağlar, ayakkabı inişte rahat etmenize olanak tanır. Tesettürünüzü de rüzgârdan korumak için iyi şekilde tutturmanızda fayda var.

Muhafazakar Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

Ülkemizde çok sayıda yamaç paraşütü pisti var ancak tesettürlü kadın bireylere uygun en ideal pist Fethiye Ölüdeniz bölgesinde mümkün. Babadağ zirvesi hem atlayışa çok uygun bir coğrafi yapıya sahip hem de kadın pilot yönünden tüm ihtiyaçları karşılayabiliyor. Kısacası nerede yapılır sorusunun en güzel cevabı Babadağ pistidir. Bunun bir diğer faktörü de bölgedeki İslami otellerin yoğunluğudur. Ortadoğu’dan ve ülkemizden çok sayıda dini bütün birey bu otellere akın ediyor. Havuz, deniz, kum ve güneş uzun tatillerde bir süre sonra sıkıcı bir hale gelebiliyor. Neyse ki Fethiye tatilcileri bu konuda çok şanslı. Çünkü yamaç paraşütüyle hayatlarının en büyük deneme imkanları var. Üstelik sadece kaldıkları otelden birkaç dakika uzak mesafede gerçekleşiyor be adrenalin dolu aktivite.

SKY Fethiye ile tesettürlü kadınlar uçmaya, eğlenmeye ve eşsiz bir deneyim yaşamaya devam ediyor. Siz de bu mutlu bireylerin arasına girmek istiyorsanız erken rezervasyon fırsatlarımızdan yararlanın. İnternet sitemiz, iletişim araçlarımız ve Whatsapp hattımız üzerinden yerinizi ayırtmanız mümkün.

Muhafazakar Yamaç Paraşütü Fiyatı

Muhafazakar uçuşlar Fethiye’de özel bir hizmet türüne girmektedir. Normalde bireyler erkek pilotlar ile atlayış gerçekleştiriyor. Kadın pilotlar elbette bu hizmete katılıyor ama pilot azlığından dolayı kadın eğitmenleri boş bulmak çoğu zaman zor olmaktadır. Fethiye yamaç paraşütü kadın pilot yazımızda bu konuyu fazlasıyla detaylandırdık. Fiyat konusuna geçecek olursa standart uçuşa oranla çok az bir fark olduğunu söylemeliyiz. İşte o liste…

muhafazakar-yamac-parasutu-2
Muhafazakar Yamaç Paraşütü

Fethiye’de muhafazakar yamaç paraşütünün fiyat listesi:

  • Kişi başı muhafazakar yamaç paraşütü fiyatı – 190 Dolar
  • İki kişi Fethiye muhafazakar uçuş ücreti – 380 Dolar
  • Üç kişi Ölüdeniz muhafazakar tandem fiyatı – 570 Dolar
  • Fethiye muhafazakar uçuşta fotoğraf ücreti – 25 Dolar
  • Muhafazakar yamaç paraşütünde transfer hizmeti – Fiyat alınız
  • Muhafazakar grup yamaç paraşütü fiyatı – Bilgi alınız

Fethiye Muhafazakar Yamaç Paraşütü Ne Kadar?

Kişi başı muhafazakar uçuş 190 dolar olarak belirlendi. 2022 yılında sadece 190 dolar ödeyerek atlayabiliyorsunuz. Ayrıca fotoğraf ve resim de çekilmek isterseniz ekstra 25 dolar vermeniz yeterli. Talep edilmesi durumunda Marmaris ve Bodrum gibi beldelerden de transfer aracı kaldırıyoruz. Rezervasyon sırasında fiyat hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Muhafazakar Yamaç Paraşütü Caiz mi?

Muhafazakar yamaç paraşütü caizdir. Tüm İslam alimleri bu konuda hemfikir. Sadece kandın pilot ile uçulması gerektiğini not düşüyorlar. Bunun için de SKY Fethiye sizlere en iyi pilotları sağlıyor. Hem dininizin emirlerinden dışarı çıkmamış oluyorsunuz hem de bu dünyadaki en güzel şey olan uçmak deneyimini yaşıyorsunuz. Kesinlikle her birey bunu yaşamalı.

Uçmadan önce bazı çekinceleriniz olabilir. Özellikle de erkek pilotlar ile atlayış gerçekleştirmek istemeyebilirsiniz. Bu en doğal hakkınız. Bizler de bu taleplerinizi kadın pilotlarımızla çözüme kavuşturmaya devam ediyoruz. Sadece ülkemizdeki tesettürlü kadınlar değil aynı zamanda dünyanın birçok İslam ülkesinden aileler bizimle bu aktiviteyi gerçekleştiriyor. Deneyimimiz, profesyonelliğimiz ve güler yüzlü hizmetimiz ile bu yaz tatilinizde sizlere farklı bir deneyim yaşatacağız.

Fethiye’de Muhafazakar Yamaç Paraşütü Turu

Fethiye’de yamaç paraşütü eğlencesini bir tur ya da paket kapsamında da satın alabiliyorsunuz. İster günübirlik isterseniz de farklı aktivitelerin bulunduğu dönemsel paketler temin edebiliyorsunuz. Hem daha çok eğlence yaşıyorsunuz hem de fiyat bakımından en makul olana erişiyorsunuz. Her türlü sizi düşünen turlardır bunlar. Ayrıca tur içinde transfer işlemleri, sigorta ve fotoğraf çekimi gibi hizmetler de bulunmaktadır. Fiyatları hakkında güncel bilgi ise çağrı operatörlerimiz aracılığıyla ulaşılabilir.

2022 yazında sayısız uçuşla sezona devam ediyoruz. Sadece yaz için değil kış günlerinde de bizimle bu aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. 365 gün 7/24 sizlerin yanınızdayız.

 

İlginizi çekebilir: Kelebekler Vadisi Tekne Turu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir