Ölüdeniz Paragliding

oludeniz-paragliding-3

Ölüdeniz paragliding aktivitesi, yamaç paraşütü ya da tandem uçuş olarak da bilinir. 1980’lerin başında serbest paraşüt atlayışıyla ilgilenen bir grup maceraperest tarafından keşfedildi. Zamanla daha da gelişti ve günümüzdeki modern halini aldı. Bugün sivil havacılık tarafından da çok hafif hava aracı kategorisinde yer almaktadır. Kısa ismi ise ÇHHA olarak ifade edilir. Hava araçları arasında en hafif yapıda olmasıyla gökyüzünü deneyimlemek isteyenler için çok iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Tandem uçuşlar ile çift kişilik atlayışlar gerçekleştirilir ve gökyüzünde süzülerek iniş yapılır.

YouTube video

Bir diğer özelliği de temel bir pist ihtiyacına gerek yoktur. Profesyonel sporcular yamaç bulduğu her yerde bu aktiviteyi gerçekleştirebilir. Ancak tandem adı verilen turistik uçuşlarda sağlıklı ve özel piste ihtiyaç duyulmaktadır. Böylelikle kalkış süreci gayet sağlıklı ve güvenli olur. Bunun günümüzdeki en iyi örneği ise Ölüdeniz paragliding olarak kabul görür. Sadece Türkiye içinde değil aynı şekilde Avrupa’nın da en prestijli pist buradadır. Dünyanın her bölgesinden maceraperestler bu pistte buluşuyor. Profesyoneller kadar ticari uçuşa katılmak isteyenlerin de ilk tercihi Ölüdeniz Babadağ pisti oluyor.

Almanya, Hollanda, İngiltere, Rusya ya da Ukrayna kısacası dünyanın hangi ülkesinden Türkiye’ye tatile gelirseniz gelin, mutlaka Fethiye yamaç paraşütünü deneyimlemeniz gerekiyor. Artık ülkemizin paragliding ülkemizdeki tatil aktivitelerinde bir lokomotif görevi görüyor. Bunun için sadece Fethiye ve çevresinde tatil yapmanıza gerek yok. Ülkenin her bölgesinden buraya gelebilirsiniz. Macera arayanlar için Ölüdeniz paragliding eşsiz bir deneyim yaşatmak için hazır.

oludeniz-paragliding-1

Ölüdeniz Paragliding Fiyat

Yamaç paraşütü, ekipman yönüyle de dünyanın en güvenilir hava aracıdır. Havanın paraşütün içerisine dolmasıyla birlikte çok sağlıklı ve konforlu bir uçuş süreci gerçekleştirilir. Elbette diğer yandan Ölüdeniz paragliding fiyatı da merak edilen bir konu. Tatil bütçeleri hazırlanırken bu aktiviteyi eklemek isteyen bireyler, makul ücretli bir uçuş aktivitesi arıyor. Ne kadar diye merak edenler arasındaysanız bu konuda her uçuş okulunun farklı politika izlediğini belirtmek isteriz. Kimi firma düşük hizmet kalitesiyle makul fiyatlar sunarken bazıları da idealin çok üstünde bir oran ile hizmet vermektedir. Burada en iyi hizmete ideal politikalar ile ulaşmaktır doğru olan.

2022’nin Ölüdeniz paragliding fiyat listesi:

SEZON FİYAT
Haziran 150 – 200 dolar aralığı
Temmuz 150 – 200 dolar aralığı
Ağustos 150 – 200 dolar aralığı
Eylül 150 – 200 dolar aralığı
Ekim 150 – 200 dolar aralığı
Kasım 150 – 200 dolar aralığı

 

Fiyatlar sadece uçuş için alınan bedellerdir. Buna transfer ya da fotoğraf ve video çekim bedelleri dahil değildir. Uçuş esnasında görüntülü kayıt aldırmak isteyen katılımcılar 25 dolar gibi bir ödeme yaparak bu hizmete sahip olabiliyor. Ayrıca Babadağ teleferik ile pist alanına çıkma ücretleri de bu bedellerin içerisindedir. Bodrum ve Marmaris gibi lokasyonlardan transfer edilmek isteyenlere ise özel bir ücret tarifesi uygulanıyor. Bunun için en doğru bilgiyi SKY Fethiye iletişim araçları aracılığıyla edinebilirsiniz.

Ölüdeniz Paragliding Kaç TL?

Fethiye bölgesindeki aktiviteler göz önünde bulundurulunca paraşütle atlamanın gayet makul seviyelerde olduğu görülmektedir. Günümüzde bir safari ücretinin bile 400 TL dolaylarında olduğu düşünülünce paragliding için 150 dolar gayet makul bir spor. Üstelik günümüzün en büyük macera deneyimi yaşatıyor. Babadağ’da atlayış gerçekleştiren çoğu profesyonel firma fiyatlarını 2022 yazı için 150 dolar olarak sabitledi. Ama elbette sezon sonunda bu oranlarda güncellemeler olabilir. Bu sebeple erken rezervasyon her zaman daha avantajlı bir seçenek olarak öne çıkıyor.

oludeniz-paragliding-2

Ölüdeniz Paragliding Ne Kadar?

Ölüdeniz Plajı üzerinde uçmak ve bu eşsiz manzarayı deneyimlemek günümüzde herkesin hayali. Çoğu kişi uçmaktan çekindiği için bu hayalini her defasında erteliyor. Fakat deneyimleyen kişiler aslında korkulacak bir şey olmadığını ve ne kadar da keyifli bir aktivite olduğunu anlıyor. Üstelik samimi oranlar ile katılım mümkün. Şimdilik fiyat 150 dolar. Ancak ilerleyen süreçte güncellemeler olabilir. En güncel fiyat bilgisi için iletişim kurunuz.

Ölüdeniz Paragliding Firmaları

Ölüdeniz paragliding sporu son yıllarda çok sık tercih edilen bir macera aktivitesi. Genelde insanlar bunu tehlikeli bir spor olarak görüyor. Oysa doğru ekipman ve deneyimli bir pilot tarafından gerçekleştirildiğinde dünyanın en güvenilir uçuş sporudur. Bireysel olarak yapmak isteyenler için sivil havacılık tarafından herhangi bir lisans zorunluluğu yok. Kurallara göre bu kişiler kendi güvenliklerinden sorumlu. Ancak ticari amaçlı tandem uçuş gerçekleştirileceği zaman sertifika ve lisans sahibi olunması gerekli. Yani sizi uçuran bir pilotun alanında profesyonel ve sertifika sahibi olduğunu unutmayınız.

oludeniz-paragliding-4

Babadağ yamacından atlamak isteyenler için Ölüdeniz paragliding firmaları hizmet sağlıyor. Sektörün son on yıldır en güvenilir ve memnuniyet oranı en yüksek uçuş okulu ise SKY Fethiye markasıdır. 7’den 70’e herkes okulumuzu tercih ederek unutamayacakları bu süreci çok keyifli bir hale getiriyor. Telefon ya da mail yoluyla rezervasyon yaptırabiliyorsunuz. Bunun için 0 536 660 82 32 numaralı iletişim hattı üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de taleplerinizi iletebilirsiniz.

E-Mail: skyfethiye@gmail.com

Telefon: 0 536 660 82 32

WhatsApp: 0 536 660 82 32

Adres: Ölüdeniz Mah. Denizpark Cad. Muğla / Fethiye

Ölüdeniz Paragliding Kaç Metre?

Babadağ pistinde birden çok atlayış pisti bulunuyor. Bunların kaç metre yükseklikte olduğu ise merak konusu. Buradaki en güzel ve keyifli pist 1960 metre yüksekliğe sahip. Yani 6500 feet olarak belirtebiliriz. Aslında bu mesafe yamaç paraşütü aktivitesi için adeta bir mucize niteliğindedir. Zira hem uçuş süreci uzamaktadır hem de hava koşullarının verimliliği sayesinde havada süzülmek çok daha keyifli hal almaktadır. Ölüdeniz pisti için bu spor için dünyanın en güzel noktası dersek abartmış olmayız.

Diğer yandan Ölüdeniz’de 1200 metre ve 1400 metre atlayış pistleri de bulunmaktadır. Sezon boyunca buralardan da atlayış gerçekleştiriliyor. Müsaitliğe göre katılımcılar buraları da tercih edebilmektedir. Ama bizim favorimiz zirve noktası yani 6500 feet. Burada daha atlamadan bulutların üzerinden bakıyorsunuz evrene. Uçarken de bulutların arasından bir kuş gibi süzülüyor ve sonrasında karşınıza Ölüdeniz Plajı’nın o eşsiz manzarasıyla karşılaşıyorsunuz.

Ölüdeniz Paragliding Yaş Sınırı

Yaş sınırı, adrenalin sporlarına katılmak isteyenlerin merak ettiği bir konu. Zira gökyüzü tutkusunu gerçekleştirmek için yetişkin bir birey olmaya gerek yok. Genç yaşta da bireyler bu tutkunun peşinden koşmaya devam ediyor. Bunun için sivil havacılığın belirlediği bir yaş sınırı yok. Alt üst limit konulmamış durumda. Burada inisiyatif uçuş okulunun elindedir. İdeal alt yaş ise 8-11 aralığıdır. Üst sınır için ise bir limit yoktur. Dilerseniz 100 yaşında bile bu aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Zaten 100 yaşın üzerinde de bu sporu yapan dünya genelinde birçok sayıda macera tutkunları mevcut.,

Geçmiş yıllarda olduğu gibi yeni sezonda da sizleri Fethiye’ye bekliyoruz. SKY Fethiye ailesi olarak sizlere eşsiz bir deneyim vadediyoruz. Ömrünüz boyunca bu aktivite sürecinde yaşadıklarınızı unutamayacaksınız. Fotoğraf ve videolar ile de anı ölümsüzleştireceksiniz. Detaylı bilgi için sizleri bekliyoruz. Şimdiden keyifli uçuşlar ve mutlu tatiller dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir