Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Hakkında

oludeniz-yamac-parasutu-hakkinda-bilinmeyenler-2

Eğer uçmak için Babadağ pistini tercih edecekseniz Ölüdeniz yamaç paraşütü hakkında bilinmesi gerekenler yazımızın faydasını göreceksiniz. Uçmak, günümüzde birçok kişinin hayali. Hatta bu hayalin kökeni çoğu zaman çocukluğa kadar dayanıyor. Günümüzde herhangi bir eğitime gerek olmadan yapabileceğiniz en güzel aktivite ise yamaç paraşütüdür. Uzun yıllar eğitim alarak sertifika sahibi olan pilotlar eşliğinde eşsiz bir deneyim yaşama imkânınız var.

Fethiye yamaç paraşütünü 7’den 70’e herkes rahatlıkla yapabiliyor. Üstelik herhangi bir ekipman ya da ön eğitime gerek duyulmuyor. Bunun için profesyonel bir firma ile anlaşmak yeterli. Uzman pilotlar ‘tandem uçuş’ adı verilen yöntem ile güvenli bir şekilde sizi havada tutuyor. Size de sadece gökyüzünün ve aşağıdaki manzaranın tadını çıkarmak kalıyor.

Extreme bir aktivite olduğu için katılım öncesinde birçok konu merak ediliyor. Aklınıza takılan soruları öncesinde araştırmanız doğru bir yöntem. Böylelikle daha sağlıklı bir uçuş süreci geçirmeniz mümkün. Her ne kadar eğitmenler uçuş öncesi kısa bir brifing verseler de sizin önceden bilgi sahibi olmanızın faydası olacaktır. Bu sebeple SKY Fethiye ailesi olarak Ölüdeniz yamaç paraşütü hakkında bilinmesi gerekenler konusunu derledik. Bu yazı ile tüm soru işaretlerinizden kurtulacaksınız. Keyifli okumalar dileriz.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Hakkında En Çok Sorulan Sorular

Ayakları yere basmaya alışan insanoğlu için gökyüzünde uçmanın hayali dahi heyecanlanmasına sebep oluyor. Bu haklı bir tepki. Çünkü insan doğduğu andan itibaren yeryüzüne bağlı kalır. Yamaç paraşütü ile de bu zincirleri zeminden koparır. Dışarıdan bakıldığında her ne kadar komplike bir uygulama gibi görünse de aslında özünde gayet basittir. Merak ettiğiniz soruları yanıtlayarak bunu size kanıtlayacağız. İşte Ölüdeniz yamaç paraşütü hakkında bilinmesi gerekenler

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Kaç TL?

Bu aktivite için ilk akla gelen soru kaç TL olduğu. Zira dışarıdan bakınca pahalı bir aktivite gibi görünüyor. Ancak her bütçeye uygun ideal rakamlar ile gerçekleştirmek mümkün. 2022 yılında ortalama 150 ila 180 $ aralığında değişkenlik gösteriyor. En güvenilir ücret bilgisi için SKY Fethiye firması ile iletişime geçin.

oludeniz-yamac-parasutu-hakkinda-bilinmeyenler-1
Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yamaç Paraşütü Kaç Kilo?

Yamaç paraşütü herkesin yapabileceği bir aktivitedir. Ancak kilo konusunda uçuş güvenliğini sağlamak adına bazı sınırlamalar konuldu. Minimum sınır 40 kilo olarak belirlendi. Maksimum ağırlık ise 130 kilo olarak uygulanmaktadır. Zaten uçuş öncesi sağlık koşullarını kapsadığınıza dair bir beyan kâğıdı imzalıyorsunuz. Bu kağıt imzalandıktan sonra uçuşu geçiliyor.

Fethiye Yamaç Paraşütü Kaç Yaş?

Fethiye’de yamaç paraşütüyle gökyüzünde uçmak isteyenler için yaş kriteri de önemli. Minimum uçuş yaşı 5 olarak belirlendi. Fakat 18 yaşından küçük bireyler uçuş öncesi ailelerinden izin alması gerekiyor. Büyükler içinse yaş sınırı yok. Sağlığına güvenen ve uçmak isteyen herkes Ölüdeniz’de bu aktiviteye katılma hakkına sahip.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Tehlikeli mi?

Yamaç sporu ile alakalı en önemli soru güvenliği ile alakalı. Uçmak insanı korkutuyor. Fakat bu aktivite uçuş sporları arasında en güvenli olanı. Yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre yamaç paraşütü yapmak, futbol oynamaktan tam 7 kat daha güvenli. Bu örnek bile ne derece güvenli olduğunu gözler önüne seriyor.

Ölüdeniz yamaç paraşütü hakkında bilinmesi gerekenler neler olduğunu anlattık. Yine de aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçme hakkına sahipsiniz. Çağrı merkezimiz 7/24 aktif hizmet veriyor. Her yıl olduğu gibi 2022’de de SKY Fethiye yamaç paraşütünde buluşuyoruz.

 

İlginizi çekebilir: Fethiye En iyi Yamaç Paraşütü Firması 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir