Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Kışın Yapılır mı?

yamaç paraşütü kilo sınırı

Ölüdeniz yamaç paraşütü heyecanını doyasıya yaşamak isteyen on binlerce insandan biri misiniz? O halde gelin kafanızdaki soru işaretlerinden bir tanesine cevap bulalım! Nedir o soru işareti? Elbette Ölüdeniz yamaç paraşütü kışın mümkün mü?

Ölüdeniz, yaz turizminin kalbinin attığı yerdir. Yazın milyonlarca insanın akın ettiği yerlerden bir tanesi olan Ölüdeniz’de çeşitli etkinlikleri gerçekleştirmek mümkün. Özellikle de yamaç paraşütü konusunda birbirinden özel alternatiflere sahipsiniz. Sky Fethiye olarak yaz aylarında sizi göklere uçuruyor ve bulutların üzerinde dakikalar yaşamanıza olanak sağlıyoruz.

Yaz aylarında unutulmaz bir deneyim yaşarken bu deneyimi kış aylarında da yaşamak isteyen pek çok insan var. Peki, bu mümkün mü? Yıllardır yamaç paraşütü uçuşları yapan bir pilot/eğitmenin gözünden kışın yamaç paraşütü ihtimaline cevap verelim!

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Mümkün mü?

Ölüdeniz’de yamaç paraşütü heyecanını yaşamak ve birbirinden değerli alternatiflerden fayda sağlamak istiyorsanız bu konuda bilmeniz gerekenler var. Çünkü yamaç paraşütü Ölüdeniz’de rastgele gerçekleşebilecek bir etkinlik değildir.

Ölüdeniz’de uçuşlara katılmak için öncelikle hava şartlarının iyi olması gerekir. Çünkü havanın akışına ve etkisine göre gerçekleşen uçuşların değişkenlik gösterebildiğini bilmelisiniz. Kışın yamaç paraşütü olmaz genellemesi doğru değildir. Çünkü soğuk hava uçuşu engelleyen bir faktör değildir. Uçuşu engelleyen temel faktör şüphesiz Ölüdeniz’de esen sert rüzgarlardır. Bu nedenle de rüzgârın 30 km/s hızını aşmadığı her an yağış da yoksa uçuş mümkündür. Peki, kış aylarında gerçekleşen uçuşların yaz aylarındakinden farkı nedir?

 Kış Aylarında Yamaç Paraşütü

Kış aylarında yamaç paraşütü genellikle tercih edilmemektedir. Bunun nedeni de hava koşullarının ortaya çıkarabileceği olumsuzluğu en aza indirmektir. Bunun yanı sıra kış aylarında yamaç paraşütünün tercih edilmemesinin bir diğer nedeni de hiç şüphesiz görsel açıdan Ölüdeniz’in daha az ilgi çekici olmasıdır.

Kaliteli bir yamaç paraşütü deneyimi yaşamak ve en iyi çözümlerden faydalanmak adına yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek olacaktır. Sky Fethiye olarak Ölüdeniz’in en başarılı yamaç paraşüt seçenekleri ile sizlere hizmet ediyoruz! Kalite ve kusursuzluğu yakalamak beklediğinizden çok daha kolay olacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir