Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz yamaç paraşütü, özel bir hava aracına ya da özel bir piste gerek duymadan yapılan bir adrenalin sporudur. İngilizcedeki ‘paragliding’ kelimesin dilimize geçen yamaç paraşütü, 1980’lerin başında bulundu. Yamaç paraşütü çoğu zaman serbest paraşütler ile karıştırılıyor. Ancak serbest paraşüt için özel bir hava aracına ihtiyaç var. Fakat yamaç paraşütü için dağ yamaçlarından atlayarak süzülmek yeterli.

Fethiye’nin Ölüdeniz bölgesi, her yıl yüz binlerce turisti ağırlıyor. Bu beldeye gelenlerin büyük oranı ise yamaç paraşütü aktivitelerine katılmak istiyor. Bu çok doğal. Çünkü Fethiye, yamaç paraşütü için ülkemizin en ideal konumuna sahip. Ayrıca gökyüzünde süzülürken sunduğu eşsiz manzarası, gerçekten görülmeye değer. Peki Ölüdeniz yamaç paraşütü hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Bu yazımızda sizlere detaylı bir sunum gerçekleştirdik…

"<yoastmark

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Kuralları

Yamaç paraşütü oldukça güvenli bir spor. Dünya genelinde icra edilen aktivitelere bakıldığında risk sıralamasında oldukça gerilerde. Futboldan bile 3 kat daha az riskli olması bunu gösteriyor. Ancak Ölüdeniz yamaç paraşütü sporunda riski ortadan kaldırmak için bazı kuralların uygulanması gerekiyor. Sizler için yamaç paraşütü kurallarını listeledik.

  • Yamaç paraşütü yaparken, kişiler uçuş kontrolünü tamamen pilota bırakmalı.
  • Güvenlik önlemi için yardımcı malzeme kullanılıyor. Çenelikli kask ve can yeleği bunun bir örneği.
  • Yamaç paraşütü sadece hava durumunun elverişli olduğu anlarda yapılıyor. SKY Fethiye sitemizden planladığınız uçuş günü için hava durumunu kontrol edebilirsiniz.
  • Yamaç paraşütü 1 ya da 2 kişilik gerçekleşiyor. 3 kişi bu spor için uygun değil. 2 kişilik yapılan uçuşlara ise ‘Tandem uçuşu’ adı veriliyor.
  • Uçuş sırasında kıyafet tercihi önemli. Bu spor için özel bir kıyafete gerek yok. Fakat spor ayakkabı, gözlük ve mini bir şort, bu spor için idealdir.
  • Kalp rahatsızlığı, yüksek tansiyon ve astım hastası gibi kronik sağlık problemi olan kişiler yamaç paraşütü yapamaz.
  • Hamileler yamaç paraşütü yapamaz.

Buna ek olarak Ölüdeniz yamaç paraşütü yaparken alkollü olunmaması kesin kural. Çünkü havada uçuşu ve pilotu tehlikeye atılacak her türlü tehdit unsuru, daha karadayken eleniyor. Böylelikle sizler gönül rahatlığıyla uçarak eşsiz manzaranın tadını çıkarabiliyorsunuz. Eğer Ölüdeniz yamaç paraşütü yapmak tatil planlarınızın arasında yer alıyorsa, SKY Fethiye sizin için harika bir seçenek. Her yıl yamaç paraşütü yapan binlerce mutlu müşterimiz arasına katılmak için bizimle iletişime geçin. Ayrıca Ölüdeniz yamaç paraşütü hakkında görsel paylaşımlar için de Instagram hesabımızı takip edin.

"<yoastmark

Sıkça Sorulan Sorular

Yamaç paraşütü, adrenalin tutkunu olan herkesin merak ettiği birçok konuya sahip. Özellikle bu sporu daha önce deneyimlememiş olanların aklında türlü sorunsallar beliriyor. SKY Fethiye ailesi olarak günümüzde en çok sorulan sorulardan bazılarını sizler için yanıtladık. Fethiye yamaç paraşütü hakkında daha fazla merak ettiklerinizi yorum bölümüne yazınız.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Kaç TL?

‘Ölüdeniz yamaç paraşütü kaç TL?’ sorusu özellikle yaz aylarında sıkça soruluyor. Dışarıdan bakıldığında bu spor lüks ve sadece yüksek geliri olanların yapabileceği bir faaliyetmiş gibi görünüyor. Fakat bu yanlış bir yaklaşım. Zira Ölüdeniz yamaç paraşütü sporunu herkesin kolaylıkla yapması mümkü. SKY Fethiye firmamız yamaç paraşütü fiyatlarını 2022 yılı için 150 – 180 $ aralığında planladı.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Güvenli mi?

Uçma fikri bile çoğu zaman insanları ürpertiyor. Gökyüzünde uzun süre süzülme ise haliyle tedirginlik yaratabiliyor. Peki Ölüdeniz yamaç paraşütü güvenli mi? Sorunun yanıtı kesinlikle evet. Eğer doğru bileşenler bir araya getirilmişse, gökyüzünde özgürce süzülmek tamamen güvenli. Fakat burada uçuş yapacağınız firmanın ne kadar profesyonel olduğu öne çıkıyor. SKY Fethiye, yamaç paraşütü alanında lider konumda.

“Ölüdeniz Yamaç Paraşütü” için 3 yanıt

  1. Ölüdeniz’de yamaç paraşütü tarif edilemez bir duyguydu herkese tavsiye ederim eğitmenlerin güven veren yaklaşımı tecrübesi ile kendinizi gökyüzünde özgür hissedin yamaç paraşütü fiyatları çok uygun tavsiye ederim

  2. Gelmeden önce günlerdir araştıruyordum en sonunda en tecrübeli firmayı bulduk ve harika bir uçuş gerçekleştirdik. Eğitmenler gerçekten çok ilgili ve alakalı. Araç içerisinde babadağa çıkarken tüm ekip bizi rahatlatmaya çalıştı gerçekten. ne söylesem az olur tüm ekibe teşekkür ediyorum. Hiç düşünmeden arayın ve uçun.

  3. Harika bir uçuş yaptık Fethiye yamaç paraşütü macerası için kesinlikle tavsiye edilir. Ben metin beyle uçtum kendisi çok tecrübeliydi. kız arkadaşım eren beyle uçtu ikiside çok deneyimliydi önerilir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir