Ölüdeniz’in En İyi Plajı

oludenizin-en-iyi-plaji-2

Güzelliğini 2006 senesinde dünyanın en güzel kumsalı seçilerek tescilleyen Ölüdeniz’de birbirinden eşsiz güzellikte plaj bulunuyor. Fakat Ölüdeniz’in en iyi plajı konusu her zaman daha çok merak ediliyor. Böyle bir seçimde bulunmak gerçekten çok zor. Zira her plajın kendine has güzellikleri var. Fakat bu yazımızda tatilcilerin en çok beğendiği Ölüdeniz plajını açıklayacağız.

Ölüdeniz’in en iyi plajı konusunda harika bir seçenek sunuyoruz. Fethiye bölgesine geldiğinizde bu plaja uğramadan sakın dönmeyin. Bölgede o kadar çok eşsiz ve doğal güzelliğe sahip plaj var ki, çoğu zaman alternatifler arasında gözden kaçabiliyor. İşte detaylar…

Ölüdeniz Kumburnu Plajı

Kumburnu plajı, kartpostallık görünümüyle Ölüdeniz’in en iyi plajı konumunda. Özellikle yamaç paraşütü yapanlar için harika bir manzaraya sahip. Bembeyaz kumları ile denizin berrak maviliği birleşince ortaya harika bir görünüm çıkıyor. Suyunun sıcak oluşu da onun önemli güzelliklerinden birisi. Zira yaz aylarında 7’den 70’e herkes burada güneşin tadını çıkarabiliyor.

Ölüdeniz kumburnu plajı
Kumburnu plajı

Kumburnu plajı Türkiye’nin turizm vizyonu açısında çok değerli. Çünkü ülkenin global düzeydeki tanıtım filmlerinde mutlaka ön plana çıkarılıyor. Gerçekten de estetik yönden bakanları kendine hayran bırakıyor. Eğer tatil planlarınız arasında Ölüdeniz bölgesi varsa mutlaka Kumburnu Plajının sularına kendinizi bırakın. Huzuru ve dinginliği keşfetmenizi sağlayacak.

Ölüdeniz’in en iyi plajı olan Kumburnu hakkında turistlerin merak ettiği birçok soru var. Yazının devamında merak edilen bu soruları yanıtlayacağız.

Kumburnu Plajı Paralı mı?

Kumburnu plajının bir kısmı Ölüdeniz plajı tarafına bakıyor. Ve burada ücret ödemek gerekiyor. Ayrıca otopark ücretinin de olduğunu belirtmekte fayda var. Otopark ücretleri 2022 yılında ortalama 60 ila 90 TL aralığında. Şezlong kiralama ücreti ise 45 ila 75 TL arasında değişiyor.

Kumburnu Plajı Taşlı mı?

Keyifli bir denize giriş için zeminin yapısı önemlidir. Taşlı zeminli denizler tatilciler tarafından pek fazla sevilmiyor. Yüzerken ayak tabanlarını rahatsız ediyor. Ayrıca çocuklar için de biraz can sıkıcı bir durum. Peki Kumburnu plajı taşlı mı? Sorunun yanıtı hayır olacak. Ölüdeniz’in en iyi plajı olan bu kıyı yumuşak kumdan oluşuyor. Ayrıca berrak bir suyu var. Deniz gözlüğü ile birbirinden güzel balıklara denk gelmeniz mümkün.

Kumburnu Plajı Nerede?

Bu plaj Ölüdeniz tabiat parkı içerisinde yer alıyor. Etrafını dağlar ve ormanlar çevrelediği için yeşilin her tonunu görmek mümkün. Muhteşem doğası ve eşsiz denizi ile gelenleri kendine hayran bırakıyor. Karayolu ile Fethiye’den ulaşım gayet kolay. Ayrıca plaja gün içerisinde dolmuş seferleri de yapılıyor.

oludenizin-en-iyi-plaji-1
Ölüdeniz’in En İyi Plajı

Kumburnu Plajı Nasıl?

Plajın genel boyutu metre uzunluğundadır. Genişliği ise 15 metredir. Kumburnu kıyıları tamamen kum ve çakıl ile kaplı. Kayalık alan bulunsa da ahşap iskeleler ile denize atlamanın keyfini yaşayabilirsiniz. Ayrıca plajın arkeolojik sit alanında bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Kumburnu Plajı Yorumlar

Tatilde bir plajı deneyimlemeden önce daha önce buraya gidenlerin yorumlarına bakmak istiyoruz. Bu gayet haklı bir uygulama. Çünkü bu sayede gitmeden beklentilerimizi şekillendirmiş oluyoruz. Kumburnu plajı yorumları da genel olarak hep pozitif yönde. Ölüdeniz’in en iyi plajı olan Kumburnu’na gidenler adeta hayran kalmış. İşte o yorumlardan bazıları….

  • User 1: Kumburnu plajında deniz ve doğa muhteşem. Suyun sıcaklığı ise tam da aradığım seviyede. Ancak yeme içme biraz pahalı. Yanınızda getirmenizi tavsiye ederim.
  • User 2: Buraya sezona girmeden gelmenizi öneririm. O dönemler denizin suyu harika ve berrak. Ama sezonun açılmasıyla artan kalabalık yapısını biraz bozuyor. Bence en güzel zamanlar Eylül Ekim ayı.

 

İlginizi Çekebilir: Fethiye Paraşüt Fiyatları 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir