Saklıkent Rafting Nasıl Yapılır? Etkinlik Fiyatı Ne Kadar?

saklikent-rafting-1

Muğla ile Antalya arasında bulunan Saklıkent rafting rotası, her sene yüksek oranda turist akınına uğruyor. Yaz sıcağının altında buz gibi sularda serinlemek isteyenler macera dolu bu aktiviteye katılıyor. Profesyonel rehberler aracılığıyla şişme bot ile gerçekleştirilen aktivitede isterse tek isterseniz de kalabalık takım halinde katılabiliyorsunuz. 7’den 70’e sağlığı elverişli olan herkesin dahil olduğu bu ekstrem sporu detaylıca sizlere anlattık.

YouTube video

Önlü arkalı giden botlarda 8 ya da 10 kişi bulunur. Profesyonel rafting eğitmenleri de katılımcıların yakından takip eder ve süreci yönetir. Ekstrem bir spor olduğundan dolayı güvenlik önlemleri her zaman üst düzeyde tutulmaktadır. Saklıkent rafting parkur mesafesi ise yaklaşık 18 kilometre uzunluğunda. Bu da 45 dakika boyunca nefes kesici bir heyecan ve macera ile baş başa kalacağınız anlamına geliyor.

Saklıkent Rafting Nedir?

Saklıkent coğrafi yapısı bakımından bir kanyondur. Fiziksel özellikleriyle çok sayıda doğa aktivitesini mümkün kılar. Safari, rafting, yürüyüş ve ata binme bunların başında gelir. Saklıkent rafting nedir? sorusunun yanıtı ise belli oranda akıntı desisine sahip nehir üzerinde botlar ile ilerleme, düşmeme ve rotayı sağlıklı bir şekilde tamamlama mücadelesidir. İnsanlar kürekler yardımıyla botu nehir rotası üzerinde düşürmeden ilerletmeye çalışır. Her ani adrenalin doludur. Bu sebeple çok yoğun ilgi görür.

saklikent-rafting-2
Saklıkent Rafting

Saklıkent kanyonu Antalya ve Muğla’ya çok yakın olması sebebiyle her iki ilden de turist çekiyor. Doğal güzelliklerini görmek için gelen de var aynı zamanda sırf rafting macerasını deneyimlemek için gelen de. Su desisinin yeni başlayan rafting tutkunları için ideal olduğunu söyleyelim. Profesyoneller içinse biraz yetersiz kalabilir.

Saklıkent Rafting Nerede?

12 derecelik buz gibi suyu ile serin bir macera yaşaran Saklıkent rafting nerede? diye merak ediyor olabilirsiniz. Konum olarak Muğla’ya daha yakın bir lokasyonda yer almaktadır. Bu rafting rotası Saklıkent Milli Park sınırları içerisinde yer almaktadır. Net adresi ise Kayadibi, Saklıkent Sokak No : 26, 48300 Seydikemer/Muğla olarak ifade edilir. Fethiye merkeze olan uzaklığı ise yaklaşık 50 kilometredir.

Ulaşım yönünden çok seçenek ile buraya gitmek mümkün. Fethiye merkezden dolmuş ve otobüsler kalkıyor. Ayrıca tur ile rafting macerası yaşayacaksanız da firma sizi özel olarak transfer ediyor. Etkinlik bitiminde de tekrar şehre getiriyor. Raftinge başlamak için önce milli parka girmek gerekiyor. Girişler ücretli olsa da bu ödeme zaten rafting hizmetinize dahildir.

Saklıkent Rafting Nasıl Yapılır?

Farklı bir macera ile tatilini hoş anılarla tamamlamak isteyenler Saklıkent rafting etkinliğini tercih ediyor. Peki ama nasıl yapılır? Temel olarak kolay ve güvenlidir ancak yer yer güç ve zeka isteyen bir spordur. Aynı zamanda takım çalışması da ister. Süreçte nelerle karşılaşacağınızı madde madde yazalım.

 • Rafting öncesi kas ve şişme yelek gibi ekipmanlar giyilir.
 • Şişme bota maksimum 10 kişi biner ve eğitmenler yavaşça botu suya doğru ittirir.
 • Kilometrelerce uzunlukta bir rotada maceranız başlar. Yer yer dalgalar ile boğuşursunuz yer yer de nehrin artan desisinde botunuzu ayakta tutmaya çalışırsınız.
 • Rota tamamlandığında bot eğitmen tarafından karaya çıkarılır ve aktivite sonlanmış olur.

Rafting süreci bu şekilde ilerler. SKY Fethiye firması ile bu deneyimi ilk kez ve unutulmaz bir hale getirme fırsatınız var. 20 yılı aşkın süredir bu aktiviteyi düzenliyoruz ve binlerce mutlu katılımcıyı bir araya getirdik. Siz de ailenin bir parçası olmak ister misiniz? SKY Fethiye iletişim araçları üzerinden rafting rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz.

Saklıkent Rafting Suyu Soğuk mu?

Saklıkent raftingi Karaçay üzerinde yapılmaktadır. Bu çay buz gibi oluşuyla meşhur. Zaten sıcak yaz günlerinde buz gibi sulara girmek herkesin hayali. Ortalama su sıcaklığı 12 – 13 derecedir. Bu aktivite için çok ideal bir su sıcaklık seviyesidir.

Saklıkent Rafting Kaç Dakika Sürer?

Rafting turlarında rotanın uzunluğu ve zorluk seviyesi, aktivitenin ne kadar süreceğini belirleyen faktörlerdir. Saklıkent kanyonu da bu konuda harika bir fırsat oluşturmaktadır. Tur süresi yaklaşık 45 dakikadır. Nadir de olsa 1 saati bulabiliyor. Rezervasyonlarınızda bu bilgiyi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Saklıkent Su Savaşı Nedir?

Rafting süreci bittiğinde görevliler botları nehirden çektikten sonra katılımcıları su savaşı alanına götürüyor. Burada 7’den 70’e herkes çok eğlenceli anlara tanıklık ediyor.

Saklıkent Rafting Fiyatı

Tatil planlamalarında bütçe düzenlemesi yapanlar için Saklıkent rafting fiyatı önemli bir detay. Zira bölgeye yolu düşen herkes için bu aktivitenin özel bir yeri var. Sadece rafting için değil aynı zamanda Saklıkent kanyonunun harika doğal güzelliklerini de inceleyeceğiniz bir güne tanıklık edebiliyorsunuz. Tatilinizde mutlaka bir günü buraya ayırmanızı öneriyoruz. Peki 2022’de ne kadar oldu? İşte detaylar…

saklikent-rafting-3

Rafting turunun içerisinde de farklı paket programlar oluyor. Çamur banyosu ve yiyecek ikramı gibi kapsamlı paketler oluyor. 2022 yılında 20-25 dolar gibi ödeme ile rafting + çamur banyosu eğlencelerine sahip oluyorsunuz. Yiyecek ve içecekler ise kendiniz ödüyorsunuz. Ayrıca yamaç paraşütü veya diğer aktiviteler ile katılmak isterseniz fırsat tarifelerden de yararlanma imkanınız doğuyor.

2022’nin Saklıkent rafting fiyat listesi:

 • Saklıkent’te rafing + çamur banyosu fiyatı 20 – 25 Dolar
 • Saklıkent’te sadece rafting fiyatı 20 – 25 Dolar
 • Rafting + çamur banyosu + yeme içme fiyatı 35 – 40 Dolar
 • Rafting transfer ücreti (telefonla sorunuz)

Saklıkent Rafting Pahalı mı?

Fethiye’de rafting macerasına katılmak pahalı değil. Çünkü ödenen miktar ile tur süreci karşılaştırıldığında çok makul olduğu görülecektir. Bugün 45 dakika adrenalin yaşamak için 20 – 25 Dolar vermek gayet ideal bir noktadır.

Saklıkent’te Rafting Turu Kaça Yapılır?

Kişi başı katılımlarda 25 Dolar gibi bir ödeme gerçekleşir. Buna çamur banyosu ve su savaşı eğlenceleri de dahildir. Eğer grup katılımları olursa da döneme bağlı olarak bir miktar indirim uygulanabiliyor. SKY Fethiye iletişim araçlarıyla güncel listeleri öğrenebilirsiniz.

Saklıkent Rafting Yorum

Yeni bir macera deneyimleneceği zaman daha önceki katılımcıların görüşleri çok değerlidir. Hem süreç hakkında bir fikir sahibi olunur hem de tercih edilecek firmaya olan güven gözler önüne serilir. Arama motorlarında SKY Fethiye bu konudaki en üst yorum puanına sahip. Saklıkent rafting yorum kısmında kimler ne demiş bir göz atalım…

Saklıkent’teki rafting için katılımcı yorumları:

 • User1: İlk defa katıldım ve suyun çok soğuk olması da dahil her şey mükemmeldi.
 • User2: Bu kadar eğlenceli geçeceğini hiç tahmin edemezdim. Ayrıca eğitmenler de süreci çok kolay hale getiriyor.
 • User3: Fethiye tatilimde deneyimledim raftingi. Sıcak havada serin sular o kadar iyi geldi ki anlatamam. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
 • User4: Geçen yaz kızımla birlikte katıldık ve anne kız ömrümüzün en eğlenceli anlarına tanıklık ettik. Su biraz soğuktu ama insanı diri tutuyor.

Rafting yapanların görüşlerinden bazıları şu şekildedir. SKY Fethiye için daha yüzlerce pozitif yorum bulunmaktadır. Gönül rahatlığıyla hemen şimdi rezervasyonlarınızı başlatabilirsiniz. Tatilinizde farklı ve adrenalin dolu bir sürece şahitlik edeceksiniz. Şimdiden keyif ve heyecan dolu bir tatil diliyoruz.

 

İlginizi çekebilir: Fethiye Rafting Turu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir