St. Nicholas Adası

St. Nicholas Adası

St. Nicholas Adası

Fethiye’de görülmesi gereken yerler arasında sayabileceklerimizden bir tanesi de St. Nicholas Adası olarak dikkat çeker. Ziyaretçilerin adayı anlatmak için kullandıkları söz; Muhteşem. Siz de buraya geldiğinizde neden bunca yolu teptiğinizi anlayabileceksiniz.

Fethiye’nin doğu yakalarında bulunan ve genellikle tekne turlarıyla gezebileceğiniz bir yer olan St. Nicholas Adası’nda sizleri bekleyen birbirinden özel yerler var. Özellikle de Hıristiyanlık inancını tercih edenlerin ilk yerleşim yerlerinden bir tanesi olan bu adayı değerli kılansa burada gerçekleşen olaylardır.

MS 5. yüzyıl civarında adanın tam anlamıyla dini bir merkez olduğu kabul edilmektedir. Öte yandan adaya ismi verilen kişi olan Aziz Nicholas’ın ise Demre’de doğan ve bugün pek çok insan tarafından Noel Baba olarak adlandırılan kimse olduğunu ifade etmek gerekir.

St. Nicholas Adası’na Adını Veren Aziz Nicholas Kimdir?

Hıristiyanlık inancına göre oldukça özel bir isim olarak kabul edilen Aziz Nicholas sadece Doğu toplumlarında değil aynı zamanda Batı toplumlarında da saygı gören bir din adamı olduğunu ifade etmek gerekir. MS 3. yüzyıldan sonra Teke Yarımadası olarak bilinen bölgede yaşayan bu Aziz bölgede herkesin saygı gösterdiği bir isimdir.

Kendi döneminin en saygın isimlerinden bir tanesi olmasına ek olarak insanlara karşı yardımsever mizacıyla tanınması da önemlidir. Dini anlamda sorumluluklarını yerine getirmesinin yanı sıra bugün Fethiye’de en özel gezilecek yerler arasında bulunan St. Nicholas Adası’nın da bugünlere gelmesindeki payı fazladır.

St. Nicholas Adası
St. Nicholas Adası

St. Nicholas Adası’na Girişler Ücretli mi?

St. Nicholas Adası’nın girişinde ücret vermenizi gerektiren bir durum olmasa da burada girişin ücretli olduğunu iddia ederek para isteyen kimseler var maalesef. Bu nedenle de girişte ücret ödemeniz söz konusu. Bunun yanı sıra adaya varmak için de eğer karadan ilerlemişseniz sizden tekne parası istenecektir. Bu konuda pazarlık yaparak en ideal fiyatları yakalayabilirsiniz.

Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız bu durumda Sky Fethiye sayesinde keyif dolu bir deneyim yaşamanızı öneriyoruz. Bu sayede hem kaliteli hem de keyifli bir deneyim sizleri bekliyor olacak. Bizi tercih edin ve kaliteli bir deneyime kapı aralayın.

Fethiye Gezi Rehberini incelediniz mi?

İletişim için hemen bizi arayabilirsiniz!

instagram sayfamıza baktınız mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir