Yamaç Paraşütü Eğitimi

Gökyüzünde süzülmek ve kuşlar gibi özgürce yeryüzüne bakmak kadar heyecan verici başka bir aktivite olmasa gerek. Eğer sizlerde yamaç paraşütü eğitimi alarak bu sıra dışı aktiviteyi yaşamayı hayal ediyorsanız lütfen bu hayalinizi artık ertelemeyin. Çünkü oldukça kısa bir eğitim süreci sonrasında uçuş yapmaya başlayabiliyorsunuz. Dilerseniz öncelikle bu eğitimi alabilmeniz için hangi şartları taşımanız gerektiğini kısaca aktaralım. Daha sonra diğer ayrıntıları paylaşmaya devam edeceğiz. Öncelikle pilot adayının 16 yaşından büyük olması gerektiğini hemen belirtelim.

Yamaç Paraşütü Kursu İçerisinde Neler Var

Az önce de belirttiğimiz üzere yamaç paraşütü kursu için belirli bazı kriterler ve sizlere sağlamış olduğumuz pek çok ayrıcalıklı eğitim hizmeti bulunuyor. İsterseniz bu kriterlerin neler olduğunu kısaca sıralayalım.

  • Öncelikle bu süreçte 6 saatlik teorik eğitim ve hemen ardından 6 saat alan yani saha çalışması gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmada amaç paraşütü yerde kontrol edebilme yeteneğini kazanmanız sağlanıyor. Ayrıca bu sürenin yeterli gelmemesi durumunda uzatabiliyoruz
  • Paraşütü yerde kontrol edebilecek duruma geldiğinizde uçuş bölgemize gidiyoruz ve eğitmen eşliğinde 8 kez alçak tepeden uçuş eğitimleri yaptırıyoruz
  • Bu eğitimlerde başarı göstermeniz durumunda bu defa orta irtifa yani 400 metrelik tepeden bir uçuş daha yapmanızı sağlıyoruz
  • Son olarak 700 metreden gerçekleşecek uçuş ile birlikte toplam 10 uçuş gerçekleştirdiğiniz için Türk Hava Kurumu ve dünya havacılık Federasyonu P2 belgesi almaya hak kazanıyorsunuz.
  • Bunun dışında tüm kurs süreci içerisinde sigortanızı yaptırıyoruz ve ihtiyaç duyulan tüm malzemeleri karşılıyoruz. Ayrıca belge ücretleri THK katılım payı ve Türk Hava Kurumu sınav eğitmenlerinin ücretleri tarafımızdan ödenecektir. Dolayısıyla kurs ücreti dışında herhangi bir ücret ödemenize gerek bulunmuyor.
Yamaç Paraşütü Eğitimi

Yamaç Paraşütü Sporuna Gönül Verenleri Kursumuza Bekliyoruz

Görüldüğü gibi yamaç paraşütü sporuna gönül verdiyseniz oldukça kısa süre içerisinde kurslarımız sizi bu güzel aktiviteye hazırlayacaktır. Ayrıca kursumuza şehir dışından katılacaksınız konaklama konusunda yardımcı olabilmekteyiz. Lütfen yamaç paraşütü eğitimi ile ilgili sormak istediğiniz her konuda bizlere ulaşınız. Sizleri çok daha kapsamlı şekilde bilgilendirmek üzere telefonlarımızın başında olacağız adrenalin dolu kurslarımıza bekliyoruz efendim. Görüşmek dileğiyle esen kalınız.